Váhate, kam na dovolenku? Prezradíme vám, prečo sa oplatí navštíviť Turecko

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stres z práce a uponáhľaného života vie na tele zanechať nemalé stopy. Sám o sebe v podstate nie je až taký škodlivý. Problémom je jeho nadbytok počas dlhšieho obdobia, ktorý môže viesť k rozvoju nespavosti, bolestiam chrbta, únave, gastrointestinálnym ťažkostiam, páleniam záhy, hnačkám a iným podobným komplikáciám.
Dobrou správou je, že na odstránenie týchto problémov stačí pár dní voľna. Ak teda váhate, kam toto leto na dovolenku, máme pre vás niekoľko zaujímavých informácií o Turecku.

 

Príjemné teploty počas celého roka

Územie mnohými turistami obľúbeného Turecka sa geograficky rozprestiera na dvoch kontinentoch. Ázijská časť tureckého územia zaberá asi 97 % rozlohy tejto krajiny. Východná  tvorí európsku časť, ktorá pokrýva asi 3 % rozlohy krajiny.

S pobrežím dlhým približne 7 200 km Turecko hraničí s Egejským morom na západe, Stredozemným morom na juhu a Čiernym morom na severe. Aj vďaka tejto výhodnej polohe v blízkosti rovníka si môžete v Turecku užívať príjemné teploty počas celého roka.

Priateľské stredomorské podnebie vás pozýva na dovolenku na pláži a kúpanie, najmä v lete. V letnej dovolenkovej sezóne sú obzvlášť obľúbené stredomorské regióny Riviéra a Egejské more s najväčšími turistickými centrami v krajine ako je Antalya, Side alebo oblasti v blízkosti Alanye.

Teploty nad 30 °C nie sú v tomto období ničím výnimočným. Na tureckej riviére treba počítať aj s vysokou vlhkosťou, ktorá je pre Stredoeurópanov zvyčajne nepríjemná, no dá sa na ňu veľmi rýchlo zvyknúť.

turecko dovolenka

 

Krásne pláže s pozvoľným vstupom do mora

Ak na dovolenku cestujete kvôli moru a preferujete ubytovanie v jeho blízkosti, Turecko je ideálnou destináciou. Mnohé veľké a luxusné hotely sa nachádzajú priamo pri pláži, vďaka čomu sa sem dostanete kedykoľvek počas dňa len pár krokmi.

Pláže sú väčšinou pieskové s pozvoľným vstupom do teplého mora. Ak ale preferujete kamienky, aj tie sa v Turecku nachádzajú, stačí si pri výbere dovolenky zadať túto požiadavku. Pláže sú čisté, mnohé ocenené modrou vlajkou a tak bezpečné na príjemné kúpanie.

dovolenková lekárničkaPrečítajte si tiež
Dovolenková lekárnička. Čo si do nej zbaliť?

 

Možnosti bohatých nákupov a spoznávania okolia

Medzi ďalšie výhody dovolenky v Turecku patrí fakt, že nemusíte celé dni preležať iba na pláži. Mnohí sa už po niekoľkých hodinách vylihovania začínajú nudiť a hľadajú možnosti výletov.

V Turecku máte na tieto príležitosti ideálne podmienky. V každej dovolenkovej oblasti, aj v blízkosti hotelov, nájdete obrovské bazáre so štýlovým a kvalitným oblečením za minimálne ceny, s ktorými sa dá ešte vyjednávať.

Ak túžite spoznať históriu Turecka, vezmite si moderný vak na chrbát s potlačou a vydajte sa do starej časti mesta Side, koloseum a iné pamiatky starovekej civilizácie vás chytia za srdce. Môžete navštíviť aj turecké kúpele a množstvo iných krásnych regiónov, prípadne Istanbul.

— PR článok —
Foto: Travelco.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.