Lyžiarske okuliare by vám na svahu nemali chýbať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lyžiarske okuliare sa používajú od 60. rokov 20.storočia, kedy si ich dal patentovať Robert Earl Smith. Odvtedy samozrejme prešli zásadným vývojom.
V súčasnosti sú na svah ideálne Uvex okuliare, ktoré ochránia oči pred snehom aj slnkom. A pokiaľ si chcete lyžovačku užiť naplno aj vy, dámske lyžiarske okuliare rovnako ako tie pánske by vám určite nemali chýbať.

 

Kompatibilita s prilbou

lbu na svahu musíte mať prilbu a Uvex okuliare by k nej mali pasovať. Najlepšie preto bude, ak si ich vyskúšate priamo s prilbou. Všímajte si pritom, či je medzi prilbou a okuliarmi dostatočný priestor, aby sa pri jazde odvetrávali a nezahmlievali, čo je dôležité aj pre bezpečnosť.
Ale pozor, príliš malé okuliare zasa nebudú chrániť tvár pred chladom. Niektoré prilby majú aj sponu na uchytenie gumičky okuliarov. Ak to tak nie je, hľadajte lyžiarske okuliare s protišmykovým popruhom. Samozrejme, je dôležité aj to, aby na tvári okuliare nikde netlačili.

 

Rám lyžiarskych okuliarov

Tvar a veľkosť rámu sú dôležité parametre, pretože okuliare musia na tvári perfektne sedieť. V opačnom prípade nebudú na 100 % plniť svoju funkciu. Pohodlie by mala zabezpečiť aj ergonomická pena na ich vnútornej strane.
Rám dostupných okuliarov je najčastejšie vyrobený z termoplastického polyuretánu, vďaka čomu si so všetkými ostatnými dôležitými detailami a parametrami potom môžete vybrať dámske lyžiarske okuliare, pánske alebo modely unisex.

Vybrať si môžete aj špeciálne okuliare na lyžovanie, ktoré vám rozšíria zorné pole. Čo sa týka veľkosti, zvoliť si môžete S, M a L. Najčastejšie ľudom sadne práve univerzálna veľkosť M.
Ideálne je, ak sú ich sklá polarizačné, pretože zaisťujú ochranu zraku pred odleskom od snehu, alebo zrkadlové, ktoré sú zasa vhodné pri ostrom slnku vo vysokohorských oblastiach a terénoch.

OTG lyžiarske okuliare

Ak nosíte dioptrické okuliare, určite poznáte komplikácie a obmedzenia, ktoré vám prinášajú a spôsobujú pri športových aktivitách, vrátane lyžovania. Našťastie dnes existuje jednoduché riešenie – OTG lyžiarske okuliare, ktorých zorník je prispôsobený tomu, že sa budú používať na dioptrické okuliare.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ lyžiarskych okuliarov s ich špecifickým dizajnom a funkciami, myslite na ich kvalitné prevedenie a vlastnosti materiálov, ktoré boli pri ich výrobe použité. Môže sa to odzrkadliť na ich vyššej cene. Je to však dôležitá investícia do maximálneho pohodlia a stopercentnej ochrany zraku.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.