Miro Jaroš a jeho knižka Tešíme sa na Ježiška

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vedia vaše deti, o čom sú Vianoce naozaj? Že to nie sú iba darčeky, rozprávky v telke, plno sladkostí a vylihovanie na gauči? „Existuje oveľa väčší dar, než sú darčeky,“ vysvetľuje babka a privinie si svoje vnúčatá k sebe. „Pozrite sa okolo seba, sme tu my, vaši rodičia, ste zdraví, máte jeden druhého a ľúbite sa. Toto je ten najväčší dar na svete. A narodenie Ježiška nám to každý rok na Vianoce pripomína. Nie darčeky, ktoré opatrujete v dlaniach, najväčší dar je rodina a spolupatričnosť.“ Takto s láskou vysvetľuje babka duch Vianoc v novej knižke Mira Jaroša Tešíme sa na Ježiška.

Keď Miro vlani vydal CD Tešíme sa na Ježiška, trávil veľa času medzi deťmi a rozprávali sa o Vianociach. Všimol si, že len málo z nich vie, o čom sú naozaj a preto sa rozhodol, že ich zoberie na dobrodružnú cestu. Aby spolu objavili skutočný – najväčší dar Vianoc.
„Knižku som písal na viacerých miestach,“ rozpráva Miro Jaroš. „U mňa na byte, na Liptove aj v Izraeli. Potreboval som na to svoj pokoj a spomienky. Vrátil som sa do svojho detstva a spomínal. Svoj príbeh rozprávam cez súrodencov Lujzu a Maxa, ktorí bývajú v malej dedinke. Všetky situácie sa odohrávajú v mojej rodnej Tepličke nad Váhom. Tí ktorí tam bývajú to ľahko spoznajú napriek tomu, že ju tam nikdy menovite nespomínam.“

 

Tešíme sa na Ježiška

Tešíme sa na JežiškaNech už nasneží. Tichá noc. Zima na saniach. Už sa teším na Ježiška…
To je len pár príbehov z novej knižky Mira Jaroša Tešíme sa na Ježiška, ktorú môžete mať aj s jeho podpisom. Len prvých 200 kupujúcich na tomto linku!
Príbehy sú inšpirované pesničkami z rovnomenného CD a Mirovým detstvom. Knihu nádherne ilustroval Adrián Macho.
Nájdete v nej desať príbehov, ktoré sa začínajú jeseňou a končia vianočnými sviatkami. A samozrejme veľkým poznaním – odhalením najväčšieho vianočného daru.

„Keď sme spolu, tak zvládneme všetko!“ zavtipkuje ocko.
Má pravdu. Sú šťastná rodina a Vianoce im priniesli aj tento rok to,
čo je pre ľudí na svete najdôležitejšie, najvzácnejšie a najkrajšie. Lásku.

 

Príbehy plné Vianoc

Lujza a Max sú poslušníci a v desiatich kapitolách zažívajú veľa dobrodružstiev.
tešíme sa na ježiška snehuliakDozviete sa ako Lujza, ktorá nepozná písmenká napísala Ježiškovi list, že Mikuláš skutočne existuje aj to, prečo na Vianoce chodia na návštevu dedko s babkou.
V každom príbehu sa nájdu aj skryté odkazy na dobro okolo nás. „Moje obľúbené rozprávky z detstva Snehová kráľovná či Medovníkový domček majú tiež svoje miesto v knižke,“ prezrádza Miro. Akurát sú zmenené a svojim rozuzlením deti prekvapia.

„Keď som v rukách držal opravený rukopis, na ktorý dohliadala Alenka Hošková priznám sa, že mi vyšli slzy. Bola to pre mňa akási terapia,“ priznáva obľúbený spevák. „Za najväčší zázrak považujem to, že som našiel zmier v srdci. Týka sa môjho otca, s ktorým sme nikdy spolu nevychádzali, napriek tomu ho v knihe vykresľujem ako dobrého človeka. Rozhodol som sa, že takto si ho budem pamätať. Neviem, čo by si myslel ak by bol ešte medzi nami, ale pre mňa je to veľká vec.“

Na knižke Tešíme sa na Ježiška spolupracoval jeho kamarát a preňho najlepší ilustrátor Adrián Macho. Fotky Zuzky Gavulovej upravil do zimného prostredia tak, že má človek až pocit, že sú tie fotografie, scenérie skutočné. „Presne tak si predstavujem dokonalú zimu,“ dodáva zasnene Miro.

rozhovor Miro JarošPrečítajte si aj
Rozhovor s Mirom Jarošom.

Ako v závere knižky Miro píše, „som šťastný, že každý rok môžem byť na Vianoce so svojou rodinou, a prajem si, aby sme všetci na našej veľkej zemeguli poznali to vzácne miesto, ktoré sa volá domov. Miesto, kde býva láska a ľudia, ktorých máme radi. To je ten najväčší a najvzácnejší dar na svete. Nech nikto z nás, či sme malí alebo veľkí, nikdy naň nezabudne.“


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.