Motivácia mysle. Inšpirujte sa príbehmi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mnohé manažérske prieskumy a teórie si zakladajú na tom, že základným prvkom výkonnosti zamestnanca je v prvom rade mzda. To, koľko dostávate peňazí a ako ste finančne ohodnotení, to je podľa mnohých hlavná motivácia.
Nie je to však také jednoduché. Hoci každý povie, že v prvom rade ide o peniaze..no podvedome vnímame a oceňujeme aj iné bonusy.
Mnohé iné prieskumy totiž dokazujú, že aj pracovné prostredie či medziľudské vzťahy sú výrazným faktorom, ktorý ovplyvňujú náš výkon.

 

Motivácia mysle

Nie je ale dobré, ak sa na človeka hľadí len ako na prvok pracovného procesu, ktorý treba niekam hnať.
Predstavme si to na sebe a svojom osobnom cítení. Nebudeme si predsa kupovať energetické nápoje, aby sme sa hnali za vysokým výkonom a naše srdce na to potom doplatí.
Dôležité je hľadieť na život s nadhľadom a rozumne uvažovať takmer v každom jednom kroku.

Všetko ostatné sa nám potom niekoľkonásobne vráti a to v rôznych podobách i v obdobiach. Práve motivačná literatúra je v tomto smere dobrým pomocníkom. Prostredníctvom konkrétnych príkladov, príbehov, návodov a rád si môžete utriediť svoje myšlienky.

motivačná literatúra

Motivačná literatúra dokáže inšpirovať, pomôcť v životnej etape, nasmerovať, dodať energiu a pozitívny pohľad na svet. Takáto motivácia mysle je rozhodne prospešná.

 

Pomáha pri rozhodovaní

Internet vám v tomto smere ponúkne obrovské množstvo literatúry a motivácie z nej.

Online knihy, ktoré prinášajú čitateľom rady ako si vyriešiť vlastné problémy.
Príklady z bežných životov, z histórie, ponaučenie a rôzne teórie sú informácie, ktoré si vedia vo vašej hlave vytriediť a vydedukovať ten správny názor, či postoj.
Je dokázané, že už pri čítaní sa nám do podvedomia ukladajú rôzne vzorce a schémy správania, a hoci sa ich neučíme metodicky, zámerne, zostávajú v nás. A naša myseľ ich potom vytiahne v správnom čase – či už priamym rozpamätaním sa „aha, o tom som čítal“, alebo nepriamo, kedy jednoducho robíme správne rozhodnutie na základe prečítaného.

Niekedy môže byť prínosným ponaučením aj čítanie z dennej tlače, no motivačná literatúra má v sebe rozhodne hlbšiu myšlienku a obsah. Ten s nami zostáva a zvykne nás nasmerovať správnym smerom.

 

Jednoduchým príkladom

Počuli ste napríklad o príbehoch čínskeho mystika Čuang-ćeho? Ten rozvíja tritisíc rokov staré taoistické posolstvo o dosiahnutí sebarealitácie a pomáha nám hlbšie porozumieť sebe samým aj svojmu životu.

Motivačná literatúra v sebe zahŕňa nemalé množstvo dobrých a duši prospešných príkladov. Môžete teda začať povedzme spomínaným mystikom a jeho knihou Osho – prázdny čln. Rozpráva príbeh o mužovi, ktorý sa plaví cez rieku a do jeho loďky narazí prázdny čln. Jeho príbeh je učením o emóciách, o hneve a hĺbka príbehu v nás zanecháva úžasné pocity. Akoby nás zázračným spôsobom menila na čosi iné…napokon, prázdny čln je vlastne prázdna myseľ bez ega. Človek, ktorý sa stal nikým.

PR článok


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.