Diéta pre štíhle bruško. Tajomstvo chudnutia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Asi ste už vyskúšali množstvo diét a možno ste zakaždým schudli, ale neskôr opäť pribrali. Obmedzili ste tuky, cukor, sacharidy. Počítali ste kalórie, centimetre, kilogramy a verili ste, že tentoraz to už bude fungovať.
Čo keby sme vám povedali, v čom je to skutočné tajomstvo chudnutia?
Predložili ju dvaja odborníci, žiadni šarlatáni. Brenda Watson a Leonard Smith.
Ona je popredná americká odborníčka na optimálnu výživu, zažívanie a prírodné detoxikačné metódy.
On atestovaný chirurg v oblasti gastrointestinálnej a cievnej medicíny.
Všimli ste si, že väčšina ľudí priberá, hoci máme k dispozícii viac typov diét a cvičebných programov, než kedykoľvek predtým?
Niekde je chyba. A spomínaní odborníci na základe mnohých experimentov a štúdia materiálov prišli na to, že tuční ľudia majú v črevách tučné baktérie a štíhli štíhle baktérie. Kým sa vám nepodarí zmeniť tučné baktérie na štíhle, neschudnete natrvalo.
A preto napísali knihu Diéta pre štíhle bruško, ktorá vám predstaví jednoduchý a účinný spôsob, ako na to.

 

Tajomstvo chudnutia

„Pred niekoľkými rokmi som v snahe pomôcť svojim rodinným príslušníkom objavila nový spôsob pomoci ľuďom s nadváhou, ktorý zároveň úžasným spôsobom ovplyvnil ich zdravie,“ vysvetľuje Brenda Watson. „Vďaka obnoveniu rovnováhy priateľských baktérií, zaradeniu potravín, ktorými sa dobré baktérie živia, a vynechaniu potravín, ktorými sa živia škodlivé baktérie, sa nakoniec nadobro dokázali zbaviť nadbytočnej hmotnosti a vyriešili sa ich zdravotné problémy.“

Áno, klesol im krvný tlak, znížil sa im cholesterol, upravila sa hladina cukru v krvi, zvýšila energia a zmizla náladovosť.

Pri diéte štíhleho bruška treba prijať životný štýl, ktorý nastolí vo vašich črevách rovnováhu. Musíte jesť chutné potraviny, ktoré vyživujú prospešné baktérie a redukujú škodlivé baktérie. Môžete užívať potravinové doplnky, ktoré pomáhajú udržiavať túto rovnováhu a podporia vaše celkové zdravie.

Vďaka správnym baktériám:
1. budete absorbovať menej extra kalórií z potravy
2. v tele sa vám bude ukladať menej tuku
3. budete pociťovať menej nutkavých chutí

Tajomstvo chudnutia spočíva v správnej črevnej mikroflóre.

Tajomstvo chudnutia spočíva v správnej črevnej mikroflóre.

Diéta pre štíhle bruško

B.Watson a L.Smith robili výskum, ktorý im trval desať rokov. Spravili mnohé pokusy, napríklad jeden, v ktorom previedli diétou štíhleho bruška 10 jedincov počas troch mesiacov.

Oslovili mužov a ženy rôzneho veku a hmotnosti – z ktorých všetci potrebovali schudnúť v rozmedzí od 9 do 23 kilogramov. Poučili ich o diéte a starali sa o nich počas troch mesiacov.
„Na začiatku programu som každého odvážila a odmerala,“ popisuje B.Watson. „To však nie je všetko, všetci tiež predložili vzorku svojej stolice na otestovanie črevného bakteriálneho zloženia. A veru mnohí trpeli poriadnou nerovnováhou, ako sa dočítate v niektorých zo svedectiev. Viacerí z nich mali rovnaký črevný profil, aký sa objavuje v štúdiách u obéznych ľudí, čiže mali vysoký pomer tučných baktérií voči štíhlym baktériám (firmicutes voči bacteroidetes).“

Niektorí účastníci mali na začiatku v črevách vysoké množstvo kvasiniek alebo iných mikroorganizmov. Mnohí mali relatívne nízke množstvo prospešných laktobacilov a bifidobaktérií. „Tušila som to, pretože všetci títo ľudia mali minimálne 9 kilogramov nadváhy a viem, že črevná nerovnováha je hlavnou príčinou zvyšovania telesnej hmotnosti – čo je aj témou knihy Diéta pre štíhle bruško,“ dodáva B.Watson.

 

Schudnite natrvalo

Základom sú teda dobré črevné baktérie. Treba si chrániť a podporovať tie prospešné, odstrániť postupne tie škodlivé. Presne o tom je spomínaná kniha a rozoberá túto tému dosť podrobne – ponúka tiež jedálny lístok na prvých 14 dní, príklady zo života úspešne chudnúcich ľudí, či pomôcku, ako zistiť, koľko cukru obsahujú nielen sladkosti, ale aj zelenina či slané jedlá.

trápi vás nadváhaPrečítajte si aj
Trápi vás nadváha? Zhoďte kilá pomocou štiav

Zopár rýchlych rád:

Čím viac bifidobaktérií máte v črevách, tým menej tuku sa vám bude v tele ukladať a tak nebudete príliš priberať. Zvýšte teda príjem probiotík.

Mimoriadne prospešné sú pre váš tráviaci trakt laktobacily. Podporujú zdravú hladinu pH v trakte a bránia rastu škodlivých baktérií.

Laktobacily nájdete najmä v kvasenej zelenine, kefíre, v niektorých jogurtoch. Tiež sú v topinambure (sladký zemiak), cesnaku a cibuli, v špargli, póre, v púpavových listoch a čakankovom koreni.

Doprajte telu potraviny prirodzene bohaté na zdravé tuky. Napríklad avokádo, olivy, vlašské orechy a mandle. Tiež semienka chia, ľanové a tekvicové semienka, slnečnicové semienka. Jedzte častejšie aj lososa, kokos, sardinky.

Rozhodne vyraďte zo svojho jedálnička (alebo výrazne obmedzte) potraviny, ktoré obsahujú lepok a pšenicu. Vyhýbajte sa cukrom a sladidlám (cukor, med, melasa, javorový sirup, kukuričný a agávový sirup). Tiež vyraďte ovocné džúsy, chlieb, keksy a krekry, rožky a koláče, ak nie sú vyrobené z bezobilninových múk.

Viac sa dozviete v knihe Diéta pre štíhle bruško – nielen jedinečné informácie vyvracajúce rôzne mýty a fámy ohľadom chudnutia, ale aj viac ako 75 receptov pre vaše zdravie.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.