Nenechávajte si vianočné upratovanie spálne na poslednú chvíľu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vianočné sviatky sa blížia a o pár dní už budete doma so svojou rodinou alebo priateľmi sláviť Štedrý večer. Okrem toho, že budete celý deň premýšľať nad tým, aby ste stihli všetko navariť a napiecť, budete zrejme premýšľať aj nad tým, či je všade poriadok. Práve upratovanie si nenechávajte na poslednú chvíľu. Odškrtnete si tak jednu veľkú povinnosť a váš dom bude dokonale pripravený na príchod najkrajších sviatkov v roku.

Ak sa vám do vianočného upratovania veľmi nechce, skúste začať upratovať izbu, ktorú máte najradšej. Pre mnohých ľudí je najobľúbenejšou izbou jednoznačne spálňa. Ak pripravíte svoju spálňu na Vianoce, uvidíte, že vianočnú atmosféru budete cítiť ešte skôr než prídu Vianoce. Ako na to?

 

ZAČNITE S POSTEĽOU

Začnite tým, že vyzlečiete obliečky z perín a vankúšov, stiahnete plachtu a dáte ich do práčky. Pri výbere čistých obliečok môžete zohľadniť blížiace sa sviatky. Zvoľte teda obliečkyvianočným motívom. Ak takéto obliečky nemáte, veľmi vhodné sú aj červené, tmavozelené či zlaté farby, ktoré rovnako evokujú slovo „Vianoce“. Nezabudnite ani na vyčistenie chráničov na matrace a povysávanie samotných matracov.

 

VŠETKO MÁ SVOJE MIESTO

Všetky vytiahnuté veci dajte na svoje miesto. Ak máte na kozmetickom stolíku vytiahnutý mejkap či rozhádzané štetce, všetko očistite a upracte. Ak cez stoličku máte prehodenú deku, skúste ju pekne natiahnuť alebo ležérne prehodiť cez posteľ.

Máte cit pre detail? Dajte si záležať, aby vaša deka ladila s plachtou. Ak sú plachty na posteľ v rovnakej farbe ako deky, ani jedno z nich nevynikne. Ak máte červenú deku, zvoľte plachtu napríklad v bielej farbe.

vianočné upratovanie

 

VIANOČNÉ DEKORÁCIE

Keď nájdete všetkému svoje miesto a koberec či zem povysávate, možno vám stále nepríde vaša spálňa dostatočne vianočne vyzdobená. Skúste preto staviť na rôzne vianočné dekorácie, ako sú svetielka, sošky sobov alebo vianočné obliečky na malé vankúše.

V čistej, upratanej a na Vianoce pripravenej spálni sa budete hneď cítiť oveľa lepšie.

TS, foto: Elizaveta Galitckaia / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.