Darček pre domáceho miláčika. Tu sú tipy na obľúbené hračky a maškrty

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Darčeky milujeme všetci bez rozdielu. Malí i veľkí, mladí i tí starší. Ako sa blížia najkrajšie a u mnohých aj najobľúbenejšie sviatky v roku, pomaly si plánujeme, čím koho prekvapíme a potešíme.
Ak máte aj domáceho miláčika, snáď nezabudnete ani naňho 🙂 Aj nemé tváre dokážu dostatočne precítiť vianočnú atmosféru a potešiť sa z toho, čo si nájdu pripravené pod stromčekom.
Napokon, aj obchodníci už každoročne chystajú pre dvojnohých, štvornohých, aj beznohých kamarátov balíčky plné obľúbených pochúťok, doplnkov výživy a pestrých hračiek.  Preto máme pre vás niekoľko tipov na darček pre domáceho miláčika.

Áno, niektorých stačí trhať papier z darčekov, ktoré ste dostali vy 🙂 Ale prečo im nedarovať aj niečo, čo je určené len a len pre nich. Pre ich zábavu alebo chuťový pôžitok? Uvidíte, že budú od radosti zaručene vrtieť chvostíkmi a tá ich nepredstieraná, úprimná radosť a rozšantený pohľad veselých očiek stojí za to. 

 

Darček pre domáceho miláčika

Nájsť jedinečný a zábavný darček, ktorý ďaleko predstihne bežné hračky, maškrty, prípadne cestovné doplnky, nie je ľahká úloha, no skúste sa jej zhostiť čo najlepšie. Keď ide o psov, najlepšie vám poradia ich tréneri, kaderníci a samotní majitelia psov. 

Všetci to veľmi dobre poznáme. Bez ohľadu na to, ako dlho vopred plánujeme a nakupujeme darčeky na Vianoce a iné sviatky, vždy sa nám zdá, že sme na niečo predsa len zabudli. Že niečo jednoducho ešte chýba. Ak zistíme, že je to naozaj tak, prichádzajú tzv. darčeky na poslednú chvíľu, ktoré potom často bývajú tými najoriginálnejšími a najobľúbenejšími zo všetkých. A cenia sa o to viac, ak boli pripravované s láskou a vlastnoručne.

Niekedy postačí úplne jednoducho slávnostne vyzdobiť priestor, ktorý zvieratko obýva, či už je to akvárium, vtáčia klietka, miesto pre morčatá, peliešok pre mačky… Malé dekorácie, pestré farby a svetielka budú dobrou voľbou – samozrejme bezpečné a v dostatočnej vzdialenosti.

Alebo vezmite svoje zvieratko na netradičnú prechádzku. Tam, kam s ním bežne nechodievate, ale viete, že si to patrične užije. Mestskí psíci, ktorí sa často prechádzajú len medzi panelákmi, určite ocenia prechádzku v prírode, kde ich nielen vyvenčíte, ale sa s nimi aj pohráte a radosť sa určite v nemalej miere prenesie i na vás. A práve z týchto šťastných chvíľ si môžete nechať zhotoviť fotografie, ktoré sa pre vás časom stanú vzácnymi spomienkami.

darček pre domáceho miláčika

 

Tipy  na darčeky

To, že svojich mačacích miláčikov prichytíte, ako sa hrajú s kartónom, či spia na starom uteráku, ešte neznamená, že neocenia kráľovskú rozkladaciu pohovku s ich monogramom. Alebo mäkučký a teplý kožušinový vankúšik.

Skvelým darček pre akékoľvek zvieratko (alebo skôr pre jeho majiteľa) je jeho portrét, či už vo forme maľby alebo zarámovanej fotografie, ktorá ho dobre vystihuje. Už len pri pohľade na obrázok sa budete doslova rozplývať.
Niekoľko týždňov pred Vianocami, alebo kľudne aj počas sviatkov, môžete pripraviť zvierací adventný  kalendár – vytvoriť ho môžete pre ktorékoľvek zvieratko, čo s vami zdieľa váš domov.

Tu sú ďalšie tipy na inšpiráciu:

 • darčekové balíčky pre psov, či mačky
 • hračky pre psíkov: napríklad čuchacia dečka Miska šalátu, Mrkvové pole ap., hračka mrkva, plyšový sobík vydávajúci zvuky, rôzne loptičky (aj dentálna loptička), vrhač loptičiek, frisbee, či pet pull ring.
 • hračky pre mačky: laserové ukazovadlo, robotická myš, šuštiaci tunel, lízacia podložka, udica s pierkami, speedy kruh ai.
 • maškrty pre mačky  ako králičie fašírky, kuracie rezanky, malé snacky, vianočný multík, mäsové tyčinky ai.
 • maškrty pre psy ako kačacie prsíčka, jahňací snack, mini piškóty, hovädzie tyčinky, kuracie prúžky ap.
 • oblečenie (bundy a overaly pre psy)
 • škrabadlá pre mačky, odpočívadlá
 • doplnky stravy
 • dekorácie do terária, k pelechu, do klietky

darček pre domáceho miláčika

 

Darček na zjedenie alebo spoločná dovolenka

Pečenie patrí k vianočným tradíciám a vy máte možnosť pripraviť niečo chutné aj pre svojho domáceho miláčika. Čo poviete napríklad na také „keksy pre psy“? Receptov je na internete dosť a aj my vám jeden chutný recept na vianočné perníčky pre psíkov prinášame.

Ďalšou zaujímavou výzvou, ktorú ste možno doteraz nikdy neabsolvovali, je vybrať sa so svojim domácim zvieratkom na krátku dovolenku. Vopred si naštudujte, čo všetko musíte vedieť a na čo sa pripraviť, napríklad v prípade spoločného pobytu na horách. Ak nemáte svoje vlastné domáce zvieratko, nastal vhodný čas urobiť radosť a pripraviť pekné okamihy zvieratkám v útulku, kde je ich permanentne viac než dosť.

darček pre domáceho miláčika

 

Recept na vianočné perníčky pre psíkov

Na prípravu perníčkov budeme potrebovať:

 • 200 g hladkej múky (najlepšie špaldovej)
 • 1 celé vajíčko
 • 1,5 polievkovej lyžice kokosového oleja
 • 2 polievkové lyžice medu
 • 1,5 kávovej lyžičky perníkového korenia (bez kypriaceho prášku)

POSTUP:

keksy pre psySuroviny dáme do misy a rukou vypracujeme voňavé perníkové cesto. Necháme ho v chladničke 30 minút odpočívať.
Pripravíme si plech, papier na pečenie a vykrajovadlo.  Cesto rozvaľkáme na hrúbku 2 – 3 mm. Vykrojíme perníčky a poukladáme na plech.
Pečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov  približne 15 – 18 minút.

Ak chcete pripraviť svojmu psíkovi viac podobných maškŕt, odporúčame knižku Keksy pre psy: Kniha receptov, v ktorej nájdete 25 chutných a zdravých receptov + 3 formičky na cesto.
Vyskúšala ich aj známa herečka Simona Kollárová, ktorá vyštudovala kynológiu, miluje psy a veľa tipov a rád dala v podcaste Knižný kompas.

terapia zvieratami - pesPrečítajte si tiež
Terapia zvieratami. Ako vám domáci miláčikovia môžu zlepšiť život?

 

Bezpečné Vianoce

Vianoce môžu byť pre zvieratká aj nebezpečné a stresujúce. Pokúsme sa ich udržať v bezpečí a šťastných počas vianočného obdobia. Vedeli ste, že niektoré naše sviatočné jedlá môžu byť pre ne nebezpečné?

Slávnostné rastliny a kvety môžu byť pre ne toxické, napríklad vianočná hviezda, cezmína, brečtan aj imelo, preto ich radšej nekupujte.
Pozlátko a baliaci papier sú síce dobrá zábavka, ale nie vhodná na konzumáciu!
Čokoládové kolekcie visiace na stromčeku sú veľmi lákavé pre psov i mačky, no nesmú ich žuť, pretože môžu kvôli nim veľmi ochorieť.

Pomôžte svojmu miláčikovi vyrovnať sa s vianočným chaosom a čo najviac dodržiavajte váš zaužívaný režim.
Bez ohľadu na to, ako oslavujete zimné sviatky, keď do centra diania prijmete svojich domácich miláčikov, získate od nich veľa lásky a radosti zo života.
Dúfame, že ste v našich nápadoch našli inšpiráciu ako osláviť Vianoce so svojimi domácimi miláčikmi.

darček pre domáceho miláčika

Foto: Pexels.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Lenka Ménová

Volám sa Lenka Ménová a mojim rodiskom i súčasným bydliskom je východ Slovenska. Som absolventkou FF PU v Prešove, odbor Masmediálne štúdiá. Medzi moje koníčky patrí v prvom rade tvorba (nielen) pre deti - píšem básničky, pesničky, rozprávky a príbehy. Fascinuje ma živá i neživá príroda a venujem sa tvorbe miniature gardens. Kreatívne varenie je moja veľká záľuba - inšpirujem sa predovšetkým tradičnou ruskou, poľskou, balkánskou, francúzskou a talianskou kuchyňou. Okrem mojich štyroch detí mi robí radosť kocúr Merlin a andulky Harry a Yella.

Komentáre sú uzavreté.