Ako dobre poznáte Slovensko a Tatry? Otestujte sa vo vedomostných hrách

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spoločenské hry spestrujú náš život. Či už ich hráte s rodinou, priateľmi na chate alebo so známymi – prinútia nás trošku sa zastaviť a stráviť viac času s tými, ktorých máme radi. Hranie hier podľa psychológov utužuje vzťahy, ktoré sa stávajú dôvernejšími. Nie sme izolovaní, osamote, ale v kontakte s tými, ktorých máme radi. A to aj v prípade, že pri vedomostných hrách prehrávame a naoko sa hneváme 🙂

Ale radšej sa nehnevajte, berte to s nadhľadom, aj keď ste súťaživí. Veď ide o zábavu. Pri spoločenskej hre sa uvoľníme, spadne z nás stres a zabudneme na starosti.
A určite to tak je aj pri dvoch hrách, ktoré vyšli v novom vydaní a doplnené. Už dávnejšie sa totiž vypredali, pretože boli naozaj žiadané.

Ak si myslíte, že dobre poznáte prírodu, kultúru či históriu Slovenska…
Ak máte radi turistiku a radi objavujete zákutia Tatier…
Skúste, otestujte sa a predovšetkým prehĺbte si znalosti vo vedomostno-zábavných hrách Poznáš Slovensko?Poznáš Tatry?

 

Ako poznáš Slovensko?

vedomostná hra Poznáš Slovensko?Poďte sa poprechádzať po Slovensku, jeho vrchoch, dolinách, mestách a dedinách a spoznajte jeho známe aj menej známe miesta.
Hra Poznáš Slovensko? je skvelý tip pre rodiny, priateľov, známych, ako plnohodnotne stráviť spoločný čas. Zabavíte sa (nielen počas dlhých zimných večerov 🙂 ), niečo nové sa dozviete a otestujete svoje znalosti.

  • Viete, ktorá obec má v erbe slona?
  • V  ktorom meste stála osmanská pevnosť Džigerdelen Parkan?
  • Kde sa našli stopy pravekého jaštera?
  • V ktorom múzeu dnes stojí jeho model?

Odpovede nájdete na viac než 800 hracích kartičkách.

vedomostná hra Poznáš Slovensko?

vedomostná hra Poznáš Slovensko?

 

Ako poznáš Tatry?

vedomostná hra Poznáš Tatry?Vyberte sa na turistiku do Tatier a poprechádzajte sa po ich dolinách, osadách a podhoriach. Prejdite hracím plánom a odpovedzte na otázky, ktoré sa viažu k najzaujímavejším tatranským prírodným a kultúrnym zaujímavostiam.

V hre Poznáš Tatry? nájdete otázky ako:

  • „Môže turista na Gerlachovský štít vystúpiť sám bez horského sprievodcu?“
  • „Koľko pohorí v Európe na sever a východ od Álp je vyšších ako Tatry?“
  • „Ako sa volá najznámejší a najmohutnejší vodopád v Západných Tatrách?“

K hraciemu plánu Tatry pre veľkých patria kartičky s otázkami a fotohádankami o prírode, turistike, histórii, osobnostiach a zaujímavostiach Tatier.
K hraciemu plánu Tatry pre malých patria kartičky s jednoduchšími otázkami a fotohádankami o histórii a súčasnosti Tatier.

vedomostná hra Poznáš Tatry?

vedomostná hra Poznáš Tatry?

 

Otestujte sa vo vedomostných hrách

V hrách nájdete dva hracie plány.
Jeden pre malých (deti vo veku 6 až 12 rokov) a druhý pre veľkých (pre staršie deti a dospelých). Otázky sú rozdelené do kategórií – príroda, turistika, osobnosti, história, kultúra a umenie a fotohádanky.
Nové vydania hier sú doplnené aj o vyše 100 otázok z Rekordov Slovenska a Tatier.

Otázky v hrách sú naozaj prepracované, kvalitné a z rôznych oblastí. Autori evidentne čerpali z množstva skvelých kníh vydavateľstva Dajama. Sú pestré, zaujímavé, nachádzame tam aj prepojenia a súvislosti. Pri viacerých určite nebudete poznať správnu odpoveď (ak áno, klobúk dolu J), no to vôbec neprekáža: základom je zabaviť sa a niečo nové dozvedieť.

Foto: Dajama.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.