Nezabudnuteľný príbeh Emily a Gavina pokračuje!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pred pár mesiacmi sa to začalo stretnutím Emily a Gavina. Emily vtedy musela niečo urobiť, inak by zničila všetkých vrátane seba…

Teraz príbeh pokračuje. Pulz je pokračovanie svetového hitu Stretnutie od Gail McHughovej, ktorá v úvode knihy píše:

Túto knihu venujem ženám, ktoré v sebe ešte nenašli hlas, silu a odvahu.
Nedajte si vziať to, s čím ste sa narodili. Vezmite si to späť!

IkarEmily Cooperová, hlboko zranená na duši a nešťastná sama zo seba, je tentoraz ochotná riskovať všetko, len aby mohla byť s mužom, ktorý od ich osudového stretnutia ovládol všetky jej myšlienky a sny. Ich vzťah sa stále komplikuje a zostáva jej už len dúfať, že Gavin Blake ju stále miluje a odpustí jej.

Ale ten sud strelného prachu, na ktorom sedíš, ťa nakoniec zabije.
Zabije ťa… zabije ťa…
Zabije… ťa.

Gavin sa však odrezal od spoločnosti, a aby si vyliečil zranené srdce, utiahol sa do nezmyselného, otupujúceho sveta, ktorý ho ničí. Emily nie je zvyknutá byť vo vzťahu tou silnou, no musí v sebe nájsť odvahu a sebadôveru, aby mohla bojovať o ich lásku a odlákať Gavina od okraja priepasti – aj keby to znamenalo podľahnúť spaľujúcej vášni.
Lenže ani bývalý priateľ Dillon Parker ešte nepovedal posledné slovo…

Viete, aké strašné je túžiť po niečom tak veľmi, že ste ochotný zmeniť celý svoj život, len aby ste to dostali?
Možno ste také čosi už zažili. Možno to zažívate teraz…
Toto je príbeh ženy, ktorá je ochotná kvôli mužovi obetovať všetko!

Zmenili by ste kvôli nemu celý svoj život?!

Román Pulz uzatvára nezabudnuteľný príbeh Emily a Gavina, ktorý sa začal Stretnutím. Kniha sa opäť stala bestsellerom v New York Times aj USA Today. Na Amazone získala už takmer 2000 hodnotení, 4,6 hviezdičky z 5. „Romanca, ktorá je tou najlepšou potravou pre dušu. Nezabudnuteľný ľúbostný príbeh,“ píše sa na Amazone.

Začítajte sa do spaľujúceho príbehu PULZ:

1
Zmeškané stretnutie

Emily si oprela hlavu o okno taxíka a zaslzenými očami pozorovala blikajúce svetlá Manhattanu. Mysľou sa jej mihol rozmazaný obraz Gavinovej tváre a jeho výraz, keď od nej pred niekoľkými hodinami odchádzal. Čím viac sa približovala k nemu a vzďaľovala od svojej minulosti s Dillonom, tým naliehavejšie si uvedomovala, že jej zdravý rozum a srdce visia na tenkej nitke. Nepokojne sa pomrvila a pohľad jej padol na žiarivé zelené číslice digitálnych hodín na palubnej doske. Bola takmer jedna po polnoci. Prešiel ňou záblesk nádeje, tuho zažmúrila oči a modlila sa, aby jej Gavin odpustil. Keď taxík zastal pred jeho domom, siahla do kabelky a vybrala z nej zväzok bankoviek. Podala ich vodičovi, otvorila dvere a vystúpila do mrazivej novembrovej noci.

„Hej!“ zakričal za ňou taxikár, ktorého prízvuk prezrádzal, že pochádza z Stredného východu. „Zatvorte za sebou, slečna!“

Emily ho počula, no nevenovala mu pozornosť. Na neistých nohách a s nádejou v srdci kráčala v ústrety novému začiatku – svojej budúcnosti s mužom, bez ktorého nemohla žiť. Otvorila vchodové dvere a pobrala sa cez vstupnú halu. Trasúcou sa rukou privolala výťah. Na tele cítila lepkavý pot a nervy sa jej chveli túžbou a úzkosťou. Keď výťah dorazil na prízemie, nastúpila doň a oprela sa o stenu. Bola fyzicky aj duševne vyčerpaná. Horko-ťažko ovládla chvenie, ale slzy jej ďalej stekali po tvári. Tak veľmi sa bála Gavinovej reakcie, že nevládala dýchať.

Odháňala nepríjemné pocity, šírili sa v nej rýchlo ako mor. Napokon sa dvere výťahu otvorili a Emily sa ocitla na prahu nového začiatku… alebo definitívneho konca. Chvíľu nehybne stála, akoby sa jej nohy prilepili k zemi, a hľadela na protiľahlú stenu. Nejasne počula zvuk zatvárajúcich sa dverí a omámená zdvihla ruku, aby ich zadržala. Pomaly vyšla na chodbu a vykročila ku Gavinovmu apartmánu ako k svetlu na konci tunela. Hlavou jej vírili všetky možné scenáre. Aby prekonala strach, sústredila sa na Gavinove nedávne slová a postupne zrýchľovala.

Keď prišla k apartmánu, obavy sa vrátili a pomstychtivo sa jej usadili v hrudi. Celá rozochvená zaklopala na dvere. Každé jej klopnutie znelo ako úder srdca. Utrela si slzy a roztriasla sa ako osika. Minúty ubiehali, no odpoveď neprichádzala. Zaklopala znovu, tentoraz silnejšie.

Prosím, otvor, modlila sa v duchu a stlačila zvonček pri dverách.

So zaslzenou tvárou pozrela do priezoru a predstavila si Gavina, ako na ňu hľadí z opačnej strany. Predstava, že Gavin ju pozoruje, spôsobila Emily bodavú bolesť a rýchlo sa šírila k srdcu.

„Prosím,“ zvolala a opäť zazvonila. „Bože, Gavin, prosím! Milujem ťa. Je mi to strašne ľúto.“

Ticho.

Chvejúcimi sa rukami siahla do kabelky a vybrala z nej mobil. S očami upretými na dvere apartmánu vyťukala Gavinovo číslo a počúvala vyzváňanie telefónu.

„Dovolali ste sa Gavinovi Blakovi. Viete, čo máte urobiť.“

Keď počula Gavinov hlas, srdce jej stislo, skamenelo a spadlo rovno do žalúdka. Bol to ten istý sladký hlas, ktorý ju prosil, aby mu uverila. Ak ju Gavin neprijme späť, bude jej znieť v ušiach až do smrti. Zrušila hovor, znovu vyťukala jeho číslo a opäť si vypočula nahrávku zo záznamníka. Odkaz mu však radšej nenechala. Keby to urobila, Gavin by po jeho prehratí počul len jej zrýchlený dych.

Nezmohla sa ani na slovo.

Keď Emily pochopila, že Gavin jej neodpustí, pritisla si dlaň na ústa. Niekoľko bolestných minút mlčala, potom ju premohol žiaľ a chodbou sa rozľahol jej plač. Cúvala, kým chrbtom nenarazila do steny. Nespúšťala oči z Gavinových dverí a v mysli sa jej zakorenila živá spomienka na jeho tvár. Zrazu ju zaplavila pálčivá bolesť. So stiahnutým žalúdkom sa vrátila k výťahu, pomaly vošla dnu, a keď sa pohol, srdce jej prudko klesalo spolu s ním.

* * *

Emily so spustenými plecami a zlomeným duchom odomkla dvere bytu. Lampička nad sporákom vrhala slabé svetlo na zariadenie obývačky. Našľapovala čo najtichšie, aby nezobudila Oliviu, a zamierila do svojej spálne. Ešte vždy sa triasla, a keď vošla do kúpeľne, smútok ju zahalil ako závoj.

Rozsvietila a pozrela sa do zrkadla. Zelené oči, kedysi plné nádeje, teraz vyzerali ako bez života. Prstami si prešla po tvári so šmuhami od maskary. Vyzerala bledá, a čo bolo horšie, strata milovaného muža ju celkom zlomila. Položila dlane na chladný mramorový povrch umývadla, zvesila hlavu a rozplakala sa. Doľahla na ňu neznesiteľná bolesť a zrazu sa nemohla nadýchnuť. Smútok v najsurovejšej podobe jej stiahol hrdlo ako nemilosrdná slučka.

Po chvíli pustila teplú vodu a opláchla si tvár, aby sa upokojila. Napokon sa utrela, zhasla svetlo a vrátila sa do spálne. Pomalým, unaveným krokom podišla k posteli, ľahla si na ňu na bok a schúlila sa. Vyčerpaná sa zaborila do matraca a nútila sa do spánku, no ten neprichádzal.

Sekundy, minúty a hodiny ubiehali a Gavinov bolestný výraz a zmätený modrý pohľad prenikal čoraz hlbšie do Emilinho podvedomia. Roztrasene sa nadýchla, prevrátila sa na chrbát a uprela oči na strop. V nasledujúcich hodinách sa jej zvieravá bolesť rozšírila až k hrudi a rozvlnila jej srdce. Nechala si Gavina prekĺznuť pomedzi prsty.

* * *

Gavin si nevšímal prenikavý zvuk motorov lietadla spoločnosti Blake Industries a premýšľal, či si Emily niekedy spomenie na chvíle, na ktoré on nikdy nezabudne. V duchu si kládol otázku, či je to naozaj definitívny koniec. Zdalo sa, že ju stratil navždy. O necelých sedem hodín bude patriť Dillonovi.

Vybral z kufra Coltonovho džípu cestovnú tašku, pozrel na jasnú, chladnú nočnú oblohu a srdce mu zamrelo. Colton vošiel na odbavovaciu plochu, no netváril sa o nič veselšie ako vtedy, keď za ním Gavin prišiel.

„Nemusíš to robiť, malý muž,“ prekričal Colton zúrivý rev motorov a tmavé vlasy mu viali vo vetre. „Útekom z mesta uprostred noci ju nezískaš späť.“

Gavin nepochyboval o tom, že odchod nevymaže z jeho duše stopy, čo mu tam vypálila Emily, a že sa nikdy nezbaví bolestnej túžby po nej. Musel však vypadnúť z New Yorku a dostať sa čo najďalej od Emilinho ducha, ktorý ho určite bude prenasledovať.

„Vysvetlil som ti, že sa potrebujem na chvíľu stratiť z povrchu zemského, Colton,“ odsekol Gavin a zúrivo si pošúchal tvár. „Nemôžem tu zostať. Ty len dozri na to, aby sa naše akcie dostali z Dillonových rúk.“

Colton unavene vydýchol a prikývol. „Zariadim to hneď v pondelok ráno.“ Potľapkal brata po pleci a oči mu zmäkli. „Až sa vrátiš, nech si zase starý dobrý Gavin. Sľúb mi, že na Emily zabudneš, kým budeš preč.“

Gavinovi sa pri jej mene srdce rozbúchalo rýchlejšie. „Pousilujem sa,“ odvrkol pochmúrne.

Chvíľu na seba mlčky hľadeli a potom Gavin vyšiel po schodoch do lietadla. Otočil sa a pozoroval Coltona, ako sa s autom vzďaľuje z odletovej plochy malého súkromného letiska. Dezorientovaný Gavin, prežívajúci najťažšie chvíle svojho života, siahol do vrecka džínsov a vybral z neho mobil. Nevenoval mu ani jeden pohľad a šmaril ho o zem, až sa rozbil na malé kúsky. Keď zmiznúť z povrchu zemského, tak úplne, pomyslel si trpko. S nikým nenadviaže kontakt. Nikomu nedovolí, aby ho vytrhol z bolesti alebo presvedčil, že sa správa deštruktívne. Podal svoju batožinu palubnému stevardovi a obrátil sa k pilotovi, ktorý mu kráčal v ústrety.

„Dobrý večer, pán Blake.“ Sivovlasý pilot pevne potriasol Gavinovi ruku. „Zariadili sme všetko podľa vašich pokynov. V Playa del Carmen by sme mali pristáť asi o štyri hodiny, pane.“

Gavin nepatrne prikývol a zamieril do svojej súkromnej kabíny. Len čo za sebou zatvoril dvere, pohľad mu padol na fľašu bourbonu v minibare. Kričala jeho meno. Pohŕdavo na ňu hľadel a zmocňovali sa ho temné myšlienky. Vyzliekol si kabát a hodil ho na posteľ. Aby zahnal pokušenie, prešiel cez malú miestnosť a načiahol sa za opojnou zlatistou tekutinou. Vzápätí usúdil, že jeden pohárik ho nezabije, otvoril fľašu a zdvihol ju k perám. Alkohol ho popálil v hrdle, ale od bolesti mu neuľavil.

V tej chvíli Gavin pochopil, že Emily mu bude strašne chýbať. Bude ju nosiť v srdci až do svojej smrti, opitý alebo triezvy. Miloval ju… dýchal ju ako vzduch okolo seba… vzduch, ktorý mu navždy vezmú. Položil fľašu, unavene si prehrabol vlasy a horko-ťažko si vyhnal z mysle obraz Emily upierajúcej naňho krásne oči. Podišiel k oknu, pozrel na mesto pod sebou a pochopil, že jeho úsilie vyšlo nazmar. Nebolo mu pomoci. Či bude utápať bolesť v alkohole, alebo utekať pred Emily, nikdy ju neprestane milovať.

Bola definitívne preč. Blikajúce svetlá mizli s rastúcou výškou a Gavinovo srdce ďalej oplakávalo ženu, ktorú stratil, zatiaľ čo jeho myseľ premýšľala, koľko času strávi na jej pohrebe.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.