Pestrá jeseň na zámku Schloss Hof: Zábavná i strašidelná ponuka na OKTÓBER

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fascinujúca metamorfóza prírody, pôsobivá symfónia rozmanitých farieb a vôní – jeseň nám ponúka pestrosť v pravom slova zmysle. Príťažlivú krásu jesennej prírody si môžete vychutnať aj počas návštevy malebného zámockého komplexu Schloss Hof.
Majestátne listnaté stromy, ktoré zdobia barokové záhrady, „hrajú“ rozličnými odtieňmi žltej, oranžovej i červenej. Môžete sa kochať farbami a obdivovať pôvab tohto jedinečného ročného obdobia na prekrásnom mieste, ktoré vás osloví unikátnou kombináciou skvostných prvkov architektonického, kultúrneho a prírodného prostredia.
V znamení pestrosti sa ponesú aj úžasné podujatia v impozantnom areáli i na zámku Schloss Hof.

 

Jesenná slávnosť

12. a 13. októbra vás nadchne pútavý program Jesennej slávnosti. Očarí vás zábavné vyrezávanie tekvíc, pričom v ponuke je nielen jedinečná príležitosť pozorovať profesionálov pri práci, ale aj možnosť zapojiť sa počas workshopu pre deti i dospelých. Idylický zámocký statok ožije pestrým jesenným trhom s bohatým sortimentom hodnotných výrobkov i kulinárskych špecialít. Tešiť sa môžete aj na mlátenie obilia a pozvanie do tanca s ľudovou tanečnou skupinou Marchfeld. Jedinečnosť atmosféry obohatia tóny príjemnej živej hudby.

Pre deti je pripravený skákací hrad zo slamy, prechádzka s alpakou i veselé maľovanie na tvár. Tvorivé dielničky v priestoroch Detského a rodinného sveta v Bäckenhofe sú ideálnym miestom na uplatnenie kreativity. Vítaným spestrením programu sú obľúbené jazdy na kočoch i jazdenie na poníkoch.

halloween na zámku Schloss Hof

 

Prehliadka zámku v slovenčine

13. októbra sa môžete tešiť aj na úžasnú lektorovanú prehliadku zámku v slovenskom jazyku. Obdivuhodné zámocké priestory ponúkajú nezabudnuteľnú „cestu časom”. Nechajte sa očariť prepychom impozantných zámockých interiérov s bohatou umeleckou výzdobou, ktoré rezprezentujú poňatie životného štýlu v období baroka.
Prehliadková trasa vás zavedie do honosného obytného apartmánu princa Eugena Savojského, majestátnych komnát Márie Terézie, skvostnej barokovej kaplnky s prekrásnou freskovou výzdobou a veľkolepej slávnostnej sály. 

Pridanú hodnotu ponúka fascinujúca mimoriadna výstava „Hra s jedlom”, ktorá ponúka zaujímavý pohľad na logistické procesy, rolu spotrebiteľa či kultúru stolovania a približuje históriu, súčasnosť i budúcnosť obchodu. Moderné poňatie výstavy, originálne exponáty a interaktívne prvky úplne pohltia návštevníkov všetkých vekových kategórií. 

zámok Schloss Hof

 

Halloweenová slávnosť

26. a 27. októbra sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel. Čarodejnice, vampíri a strašidlá sa počas Halloweenovej slávnosti budú túlať po zámku Schloss Hof a postarajú sa o výnimočné zážitky pre celú rodinu.

O 11:15, 12:15, 14:15, 16:15, 17:15 hod. je pripravená strašidelná prehliadka zámku a pivničných priestorov v slovenskom jazyku pre celú rodinu, počas ktorej na vás čakajú strašidelné prekvapenia.
Nádherná slávnostná sála zámku sa o 13:00 a 15:00 hod. stane dejiskom divadla s gašparkom.
V čarodejníckej kuchyni sa budú piecť špeciálne sušienky a kreativita je vítaná v halloweenskych tvorivých dielničkách.
Pre malých i veľkých duchov a vampírov je pripravené zábavné maľovanie na tvár. Osobité čaro podujatia dotvoria vystúpenia artistov. Nenechajte si ujsť Halloweenovú slávnosť na zámku Schloss Hof s množstvom strašidelnej zábavy.

 

Halloween – dielničky aj hľadanie duchov

31. októbra sa odvážni mladí návštevníci môžu od 14:00 hod. pripraviť na lov duchov v priestoroch Detského a rodinného sveta – nechajte sa strašidelne namaľovať, zabavte sa v strašidelných dielničkách a upečte halloweenové pečivo. Na záver sa deti vydajú po stopách duchov na zámku Schloss Hof.
Detská halloweenová prehliadka zámku v sprievode slovenského lektora (o 15:15, 16:15 a 17:15 hod.) je zárukou unikátnych zážitkov, na ktoré sa nezabúda.podzemie na zámku Schloss Hof

 

Ďalšie lákadlá

Ak zavítate do zámockého komplexu Schloss Hof, určite nevynechajte ani návštevu barokovej záhrady s pôsobivým uplatnením vodných a skulpturálnych prvkov, ktorá sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov. Očaria vás tu romantické zátišia i úžasné novinky – tajomný labyrint a bludisko s vyhliadkovou plošinou.
Historický labyrint na 7. terase je krásnym miestom na príjemné blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom a vďaka vyhliadkovej plošine si dokonale vychutnáte krásu okolitej prírodnej scenérie. V zámockom areáli nájdete aj pôvabné tematické záhrady. Krásne upravené záhradné plochy ponúkajú skutočný estetický zážitok a chvíle plné relaxu v objatí pestrej jesennej prírody.

Nadšenci cyklistiky a prechádzok v prírode môžu do zámku Schloss Hof prísť aj cez cyklomost ponad rieku Moravu.
V období do 1. novembra je cez víkendy a štátne sviatky od 10:00 hod. otvorená aj východná brána v smere od Devínskej Novej Vsi, pričom posledný vstup cez túto bránu je možný o 17:00 hod. Bránu môžu návštevníci použiť ako východ do 18:00 hod. V prípade prepravy autom je k dispozícii bezplatné parkovanie.

Tip pre pedagógov
Zámok Schloss Hof má pripravené špeciálne zážitkové programy pre školské skupiny. Ak hľadáte inšpiráciu na výnimočný školský výlet či exkurziu, môžete si vybrať z našej bohatej ponuky možností v oblasti zážitkového vzdelávania.

jeseň na zámku Schloss Hof

Pre LepšíDeň.sk napísala Annamária Dudášová
Foto: Schlosshof.at, Hertha Hurnaus, Astrid Knie.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.