Pozrite si dovolenkové štylizácie do práce

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Teplá jar a horúce leto sú dôvodom k zmene štylizácií, ktoré nosíte do práce. Zo skrine vyberáme stále ľahšie odevy, vyberáme pohodlné topánky. Aj po pracovnej dobe chcete tráviť viac času vonku a dýchať čerstvý vzduch. Ako si vybrať atraktívny, letný outfit do práce? Sú pre každú situáciu vhodné typicky dovolenkové odevy? Pred oblečením odevov stojí za zváženie, ako budú vyzerať po niekoľkých hodinách práce. Najmä ak plánujete ísť hneď po práci na nákupy alebo do parku.

 

Dovolenkové štylizácie – ako si vybrať oblečenie?

Počas dovolenkového obdobia chcete mať na sebe úplne iné veci ako v zime. Jedným z dôvodov je samozrejme teplota, ale dôležitá je aj nálada. Preto si pracovníci vyberajú ľahšie oblečenie. Ako zabezpečiť, aby bola štylizácia elegantná a zároveň pohodlná?

Stojí za to venovať pozornosť látkam, z ktorých sú odevy vyrobené. Počas dovolenkového obdobia sa radšej vyhnite umelým tkaninám obsahujúcim polyester a elastan. Lepšie je zvoliť oblečenie s vysokým obsahom bavlny, ľanu a vlny. Vlna má tepelnoizolačné vlastnosti a v horúcich dňoch Vás senzačne ochladí.

Dôležité sú aj typy strihy vybrané pre prácu. Lepšie sa na chvíľu vzdať priliehavého oblečenia. Vďaka voľnému odevu sa telo menej potí a štylizácia je veľmi ľahká. Voľnejšie letné šaty môžu byť skvelým prvkom kancelárskych štylizácií. Do práce vystačí skombinovať s ľahkým žaketom alebo sakom a oblečenie nadobudne formálny charakter. Po práci môžete zložiť vrchné oblečenie a užiť si slnko a letný vánok. Jednoduché nohavice, vyrobené takisto z ľanu, pasujú tak k formálnym, ako aj každodenným štylizáciám. Na úplnú zmenu štýlu stačí elegantnú košeľu na konci práce vymeniť za voľnejší top. 

čierna farba šatyPrečítajte si tiež
Je čierna farba vhodná na leto?

 

Najľahšie dámske topánky

Pre ľahké dovolenkové štylizácie stojí za výber pohodlná obuv. Je však dôležité, aby boli zároveň vizuálne elegantné. Takými ľahkými topánkami sú dámske mokasíny. Vďaka nim môže aj pár hodín strávených v kancelárii skončiť bez letného opuchu. Toto kritérium však nespĺňajú iba dámske mokasíny.
Rovnako pohodlné sú aj baleríny alebo elegantné sandále. Je dôležité, aby ich nosenie bolo pohodlné aj po dlhšiu dobu. Preto pri nákupe dámskych mokasín alebo iných ľahkých letných topánok stojí za to skontrolovať, či sú vyrobené z priedušných materiálov.

 

Aké farby oblečenia zvoliť?

Leto má svoje pravidlá aj čo sa týka farieb. Väčšinou sa vzdávame čiernej a iných tmavých farieb. Rýchlo sa zahrejú a nie je pohodlné ich nosiť na plnom slnku. Dobrou voľbou je oblečenie v bielych a iných svetlých odtieňoch. Letné štylizácie sú prelamované aj sýtymi farbami: zelenou, žltou alebo oranžovou. Takéto kontrastné prvky robia vizuálne atraktívne a pohodlné dokonca aj dovolenkové štylizácie pre prácu.

— PR článok —
Foto: Rawpixel.com / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.