Doplnky do spálne pre lepší spánok a pohodovú atmosféru

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Útulná, vkusná, pohodová. V spálni by ste sa mali cítiť čo najpríjemnejšie, veď tu v noci naberáte sily a energiu na ďalší deň. Ktoré doplnky zvoliť, aby „miestnosti na spanie“ dodali príjemnú atmosféru a zároveň našli praktické využitie? Aké drobnosti zabezpečia lepší spánok?

 

Paraván

Vravíte, že poznáte paraván len z historických filmov alebo domácností vašich starých rodičov? Možno vás to prekvapí, ale tento nevšedný druh nábytku sa po rokoch opäť vracia do módy. Pomocou paravánu opticky rozdelíte časť interiéru a vytvoríte si tak pracovný kútik, súkromný priestor na prezliekanie alebo skrýš pre akékoľvek veci, ktoré nemusia byť na prvý pohľad vidieť. Paraván navyše slúži aj ako nevšedný dizajnový prvok.

 

Kvetináč

Izbové rastliny prinášajú do spálne nádych sviežosti a zvyšujú v miestnosti objem kyslíku. Prečo ich zároveň nezabaliť do niečoho pekného? Kvetináče z recyklovaných textílií sú ekologickejším variantom klasických plastových a do spálne sú ako stvorené. Odporúčame si vybrať textilný kvetináč s úchytmi pre jednoduchšie prenášanie rastlín z miesta na miesto.

ktoré izbové rastliny do ktorej miestnostiPrečítajte si tiež
Ktoré rastliny sa hodia do ktorej miestnosti?

 

Samolepky na stenu

Nepatríte práve medzi fanúšikov tapiet a jednofarebne vymaľovaná stena na vás pôsobí príliš nudne? Zvoľte teda samolepky na stenu. Samolepky dokážu spálňu opticky zväčšiť a doslova do nej vpíšu vašu osobnosť. Vyberte si z množstva prírodných motívov, geometrických tvarov, postavičiek, obrysov miest alebo čohokoľvek, čo je vám práve blízke.

 

Fotoobraz

Zvečnite si dôležitý moment z vášho života, zážitok z dovolenky alebo momentku s ľuďmi, ktorí sú vášmu srdcu najbližší. Namiesto klasického vyvolávania fotiek a ich založenia do fotolabumu, na ktorý časom bude len padať prach, si vyberte len jednu naozaj vydarenú fotku. Nechajte z nej vyrobiť  fotoobraz, ktorý budete mať každý deň na očiach.

 

Prikrývka na posteľ

Textilné doplnky dodávajú miestnosti pocit útulnosti, tepla a bezpečia. Preto nepodceňujte výber prikrývky na posteľ. Majte ich v zásobe hneď niekoľko a striedajte ich podľa nálady alebo ročného obdobia. Prikrývku na posteľ môžete zladiť so závesmi a vankúšikmi. Vaša spálňa bude vďaka nim vyzerať usporiadane a navyše sa vám nebude prášiť na periny a posteľnú bielizeň.

doplnky pre lepší spánok

 

Koberec

Ak by ste mali vybrať jednu jedinú miestnosť vo vašej domácnosti, do ktorej umiestniť koberec, mala by to byť práve spálňa. Zaboriť bosé chodidlá do hrejivého koberca bude ráno omnoho príjemnejšie než nepríjemný dotyk studenej podlahy. Do spálne sa hodí koberec s dlhším vlasom, ale aj dekoratívne koberčeky, ktoré môžete umiestniť vedľa postele alebo voľne do priestoru.

 

Osvetlenie

S osvetlením sa v spálni pohrajte o niečo viac ako v ostatných miestnostiach. Okrem stropného svetla by v spálni nemali chýbať aj lampy na nočnom stolíku, prípadne svetlá zabudované priamo nad čelom postele. Alternatívou je aj stojaca lampa s tienidlom. Romantickú atmosféru navodia tiež bodové svetielka umiestnené na stenu, poličku alebo rám postele. Osvetlenie v spálni by malo byť tlmené, aby nedráždilo vaše oči tesne pred spaním.

— PR článok —
Foto: Shutterstock, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.