Prečo potrebuje váš nábytok nohy?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Premýšľali ste niekedy, či váš nábytok skutočne potrebuje nohy? Na základe histórie ide  pravdepodobne o mentálne spojenie so zvieratami, ktoré dalo nohy prvým kusom nábytku. A dokonca mali niektoré z nich aj taký tvar.
Ďalším faktorom je, že zvýšené sedenie bolo ziskom statusu. Dnes by sme mohli povedať, že je to štýl, ktorý rozhoduje a možno lepšia údržba priestoru pod nábytkom s nohami. Elegantné nohy dokážu dodať nábytku rovnako elegantnú ľahkosť.

Ktoré dôvody ešte hovoria v ich prospech?

 

Nábytok na nohách pôsobí vzdušnejšie, ľahšie a elegantnejšie

Dokonca aj ťažké dvojkrídlové skrine strácajú vizuálnu váhu, keď balansujú na jemne vyzerajúcich nožičkách. Nohy nábytku sú vynikajúcim štylistickým zariadením na vytvorenie ilúzie priestoru, najmä v malých alebo preplnených miestnostiach.

Od moderného po sofistikovaný: Rôzne štýly zariadenia sa spoliehajú na efekt nábytku s nohami. V  rôznych trendoch a smeroch sú nohy pod pohodlnými sedačkami na mieru a komodami nevyhnutné pre tú správnu atmosféru bývania.

opravte si starý nábytokPrečítajte si tiež
10 krokov, ako opraviť starý nábytok.

 

Lepšie vetrania a klíma

Ak máte výkonné podlahové kúrenie, veľké plochy podlahy pokryté objemným gaučom, skriňou a príborníkom efekt vyhrievania priestoru znižujú, pretože všetko nádherné teplo migruje do kusu nábytku, ale sotva do vzduchu v miestnosti.

Ak sú pevné stolové nohy dostatočne vysoké, máme pri stravovaní sa v kuchyni väčšie pohodlie, vysávače, roboty a stierače snáď dokážu odstrániť všetko, čo sa nahromadilo vo voľnom priestore pod skriňou či gaučom. V prípade postelí sa nohy postarajú o optimálne vetranie lôžka a matrace môžu byť dlhšie hygienicky používané.

Nábytok bez nôh, ktoré sú v priamom kontakte s podlahou, pôsobí ťažším a robustnejším dojmom. Výhodou by mohla byť vyššia stabilita.

Nohy nábytku podčiarkujú atmosféru bývania a dodávajú zariadeniu istú ľahkosť. Napriek tomu sa nájde aj niekoľko argumentov v prospech zámerného vynechania nožičiek z jedného či druhého kusu nábytku. Všetko ale závisí na vás a vašom vkuse a zariadení konkrétneho priestoru. S kvalitnými nohami je však všetko oveľa ľahšie.

— PR článok —
Foto: Antoha713/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.