Prináša tajomná čierna orchidea zázračné šťastie? Dojímavý príbeh Lucindy Riley

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V Siame sa traduje, že keď sa muž zamiluje do ženy – hlboko, vášnivo a navždy –, je schopný urobiť čokoľvek, aby s ním ostala, aby s ním bola šťastná a aby pre ňu znamenal viac ako ktokoľvek iný…

Čierna orchidea je dojímavý príbeh o veľkej láske, zlomenom srdci, ale predovšetkým o nádeji od autorky celosvetovo úspešnej série Sedem sestier, Lucindy Rileyovej.

Čierna orchidea

Nadaná koncertná klaviristka Julia Forresterová sa utápa v žiali po smrti synčeka i manžela, ktorí zahynuli pri autonehode. Aby našla vnútorný pokoj, vzdáva sa kariéry a odíde do Norfolku, kde ako dieťa trávila idylické chvíle v skleníku svojho starého otca Billa. Tu, na panstve Whartonský park, sa znovu stretne s Kitom Crawfordom, ktorý jej odovzdá denník starého otca.

Julia, poháňaná zvedavosťou, vyhľadá starú matku Elsie a od nej sa postupne dozvedá spletitý príbeh rodiny Crawfordovcov, ktorý sa začal koncom 30. rokov minulého storočia. Krúti sa okolo vtedajšieho nešťastného dediča panstva lorda Harryho Crawforda. Ten sa po dohodnutom sobáši ožení s mladou debutantkou Oliviou. Manželstvo však nie je veľmi šťastné, mladú dvojicu navyše čoskoro rozdelí druhá svetová vojna, ktorá Harryho aj Billa zaveje až do exotických končín, kde Harry nechá srdce a Bill rozvinie vášeň pre kvety.

Stará matka Elsie takmer celý život skrývala tajomstvo Crawfordovcov, ako to sľúbila svojmu nebohému manželovi Billovi, no teraz nadišiel čas, aby pravda vyšla najavo…

 

Siamský princ sa zamiloval do ženy nevšednej krásy…a jedného dňa si dal  zavolať troch najdôveryhodnejších sluhov a rozkázal im:
„Donieslo sa ku mne, že v našom kráľovstve, vysoko v horách na severe, rastie čierna orchidea. Chcem, aby ste sa ju vydali hľadať. Keď ju nájdete, prinesiete mi ju sem do kráľovstva. Bude to dar pre moju princeznú v náš svadobný deň. Toho z vás, kto ju prinesie ako prvý, odmením pokladom, ktorý z neho urobí boháča. Tí dvaja, ktorým sa to nepodarí, sa nedožijú mojej svadby.“
Traja muži skláňajúci sa pred princom skameneli od hrôzy. Vedeli, že ich čaká istá smrť. Čierna orchidea bola mýtickým kvetom, rovnako ako zlatí draci ozdobení drahokamami na provách kráľovských bárok, ktoré odvezú princa a jeho sprievod do chrámu, kde sa zosobáši s princeznou: bola to iba legenda.

Tajomstvá rodu Crawfordovcov

Čierna orchidea je prvý román, ktorý Lucinda Rileyová napísala pod vlastným menom. Rozsiahla romantická sága zobrazuje osudy členov aristokratickej rodiny žijúcej na čarokrásnom panstve Whartonský park. Jeho dediča zaveje druhá svetová vojna až do ďalekého Thajska, kde postretne svoj osud. Tajomstvá rodu Crawfordovcov sú hlboké, temné a v podobe denníka dobre ukryté v malej chalupe pestovateľa orchideí záhradníka Billa.

Čierna orchidea je spletitý príbeh bohatých i chudobných obyvateľov panstva. Je plný náruživosti, hlbokého sklamania, lží, lásky, nádeje a napokon i vykúpenia, keď sa osudy ľudí z Whartonského parku konečne uzavrú.

Foto: LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.