Rodina, ktorá k vám príde na pár dní…a už nikdy neodíde!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Predstavte si, že sedíte akoby v kine a sledujete veľké plátno: na ňom sa odohráva rodinná idylka. Dobre situovaná rodina si spokojne nažíva…no jedného dňa do nej preniknú cudzí ľudia. Napohľad vyzerajú ako milí, prívetiví…no postupne, krok za krokom im celú rodinu rozbijú na márne kúsky a ovládnu ju. Zmocnia sa jej takým spôsobom, že vám behá mráz po chrbte

Kniha Rodina v podkroví je temný a ponurý príbeh, ktorého rafinovaná zápletka vás okamžite vtiahne, privlastníte si jednotlivé postavy, ktoré vyznievajú tak živo a uveriteľne…aby ste na konci zostali šokovaní rozuzlením.
Chvíľami budete cítiť zdesenie, tieseň, začnete sa ošívať a zmocní sa vás nepokoj. Preniknete do hĺbky ľudskej podstaty, no budete sa tam cítiť až klaustrofobicky a nepríjemne…no nedokážete knihu odložiť.

 

Rodina v podkroví

Rodina v podkrovíZoznámte sa s návrhárkou luxusných kuchýň Libby. Je to mladá žena s bežnými záujmami a životnými očakávaniami. Chce postúpiť v práci, zarábať viac peňazí, nájsť si muža svojich snov a mať s ním deti. Jedného dňa, krátko po dovŕšení dvadsiatich piatich rokov, dostane list, ktorý obráti jej život hore nohami. Nečakane sa stane dedičkou domu v lukratívnej časti Londýna a spolu s ním zdedí aj jeho temné tajomstvá.

V tom istom čase sa zoznámime so záhadnou Lucy, ktorá sa živí hraním na husliach v uličkách Nice, aby zarobila svojim dvom deťom na jedlo a strechu nad hlavou. Na mobile jej svieti pripomienka Bábätko má 25, ktorá ju poháňa vrátiť sa čo najskôr do Londýna.

Tretím rozprávačom príbehu je mladý muž Henry, pamätník bizarnej tragédie v dome, ktorý práve zdedila Libby. V kuchyni sa našli tri mŕtve telá v čiernych tunikách. Všetko naznačovalo, že pravdepodobne ide o samovraždu členov nejakej sekty. Na poschodí objavila polícia v postieľke zdravé desaťmesačné bábätko. V liste na rozlúčku stálo, že dieťa sa volá Serenity Lambová a jeho rodičia prosia, aby sa dostalo k slušným ľuďom. Podľa susedov žili v dome aj ďalší ľudia. Po tragédii všetci zmizli.

Po dvadsiatich piatich rokoch schátraný dom ožije a vydá svoje tajomstvo. Roztrúsení súrodenci, svedkovia dávnych krívd, domáceho násilia a záhadných úmrtí dospelých členov domácnosti sa vracajú. Je však zlo, ktoré rozvrátilo ich životy, nadobro zažehnané?

“Nepremohla ma panika, to nie. Krotil som emócie a pri pohľade na tri telá na kuchynskej dlážke som si pomyslel – vyzerajú ako členovia nejakej sekty. Ak by ich tu niekto našiel v tých čiernych tunikách, asi by sa nazdával, že spáchali samovraždu.”

 

…toto by ste nechceli zažiť!

Lisa JewellováLisa Jewellová napísala skvelý príbeh, ktorý má niekoľko rovín. Odohráva sa v dvoch časových líniách a cez napínavý príbeh upozorňuje na domáce násilie na deťoch. Na kruté zaobchádzanie s najmenšími, na neraz bezvýchodiskovú situáciu, na drastické okamihy, ktoré by sme nikdy nechceli zažiť…

Hlavná rozprávačka Libby je adoptovaná a vo svojich fantáziách si vždy predstavovala, že jej biologický otec bol grafický dizajnér a mama módna PR pracovníčka. Mali športové auto a dvoch rozkošných psíkov. Potom zahynuli pri autonehode…
Výborne vykreslená postava a už od prvých strán cítite, že jej život sa konečne obracia k lepšiemu. Veď zdedila veľký majetok…ale skutočne to tak bude?

Senzačný psychologický triler sa krúti okolo temného rodinného tajomstva. Napätie sa dá krájať a vo vzduchu visí všadeprítomný pocit ohrozenia. Uchvátilo ma to hneď od prvej strany,” pochvaľuje si bestsellerová britská autorka Elly Griffithsová.

 

Skutočný život je najdesivejší…

Rodina v podkroví nie je síce príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami, no pokojne by mohol byť. Lisu inšpirovali čudné historky, ktoré sa odohrali za zatvorenými dverami a ona sa o nich dočítala v novinách.
Jednou z nich bol príbeh charizmatického muža, ktorý stál v 60.rokoch na čele maoistického kultu v južnom Londýne a v malom zanedbanom dome držal takmer 50 rokov vo svojej moci skupinku ľudí.
Ďalším príkladom bola Turpinova rodina v Kalifornii, ktorá 20 rokov väznila svojich trinásť detí. „Čokoľvek napíšem, nie je ani zďaleka také divné a šokujúce ako udalosti z reálneho života,” tvrdí Lisa Jewellová.

Pozrite si ďalšie KNIŽNÉ TIPY.knihy lepsiden.sk

 

otvorená knihaLibby si odkašle a prstom roztrhne obálku. Vytiahne list hrubého smotanového papiera a rýchlo ho prebehne očami:
Vážená Libby Louise Jonesová,
ako správca zvereneckého fondu Henryho a Martiny Lambovcov, ktorý bol vytvorený 12. júla 1977, navrhujem, aby sa z neho vykonal výber na Vaše meno podľa priloženého rozpisu…
Odloží sprievodný list a berie do ruky priložené dokumenty.
„Ehm,“ začne.

„Čo?“
„Vyzerá to, že…Ale nie, to predsa nemôže byť pravda.“
„Čo?“
„Dom. Nechali mi ten dom.“
„Ten v Chelsea?“
„Áno,“ pritaká.
„Celý dom?“

Foto: Tatran, Wikipedia, LepšíDeň.sk

 


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.