Rodinná Biblia. Exkluzívna kniha kníh

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj na Slovensku vychádzajú knihy, ktoré majú hodnotu niekoľko tisíc eur. Pre zberateľov, fajnšmekrov, bibliofilov a knižných nadšencov.
Zaujmú nielen svojím obsahom, ale najmä zhotovením, ktoré je v mnohých smeroch jedinečné. Presne taká je nová Rodinná Biblia v exkluzívnom prevedení. Je skutočným majstrovským dielom trvalej hodnoty a unikátnym skvostom knižného umenia.

Jedinečné vydanie Rodinnej Biblie obsahuje kompletné znenie Starého a Nového zákona v preklade Spolku svätého Vojtecha, no jedinečná je najmä jej úprava. Príhovor do nej napísal pápež František a pribalený je k nej ruženec z brúsených perál.

Rodinná Biblia vo Františkánskom kostole, Bratislava (©Dušan Kittler)

Rodinná Biblia vo Františkánskom kostole, Bratislava (©Dušan Kittler)

V čom je Rodinná Biblia unikátna?

 „Kožená väzba je inšpirovaná slávnou nemeckou Bibliou Matthiasa Meriana z roku 1630,“ vysvetľuje Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar. „Ručne viazaná, najkvalitnejšia koža potlačená slepotlačou, patinovaná, rezaná zlatou fóliou. Zlatá oriezka je puncovaná technológiou, na ktorú má patent ako jediné na svete Kníhviazačstvo Richarda Mayera v nemeckom Esslingene.”

Kniha je ručne šitá, ručne viazaná a ručne zavesená do koženého obalu. Na tento formát stroje nie sú, celá väzba sa robí ručne. Koža je patinovaná a robí sa to tak, že najprv sa koža natrie hnedou farbou, potom sa potlačí slepotlačou, následne sa umyje, čím dostane slepotlač tmavšiu farbu a vznikne patina.

Zlatá oriezka je jedinečná technológia. Svetový patent na ňu má kníhviazačstvo Richarda Mayera v Esslingene. Najprv na ňu nanesú zlatú fóliu, ktorá sa potom puncuje. Puncovanie je veľmi dôležité, ide o milimetre, aby stroj nešiel príliš hlboko, nepoškodil strany, ale aby bol vzor viditeľný.

Exkluzívna Rodinná Biblia v luxusnej kazete

Exkluzívna Rodinná Biblia v luxusnej kazete

Rodinná Biblia obsahuje jedinečné ilustrácie od 9. do 16. storočia, pretože každá biblia je odrazom doby a zručnosti knižných majstrov. Všetky pochádzajú z ručne maľovaných sakrálnych písomností. Zlatá fólia sa patinuje, aby pôsobili ako originál. „Každý bolo treba odfotiť, farebne rozložiť, zaradiť na vhodné miesto obrázky v texte,“ popisuje Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar.
Biblia je obohatená o 8 strán, ktoré sú určené na to, aby si rodiny zaznamenali svoju históriu alebo rodokmeň.

V úvode je príhovor pápeža Františka, exkluzívne pre toto vydanie Rodinnej Biblie. Tento rok vyhlásil pápež za Svätý rok milosrdenstva a Svätého otca veľmi potešilo, že práve počas neho vychádza na Slovensku takáto nádherná bohato zdobenú biblia.

Súčasťou prvých 500 výtlačkov je číslovaný ruženec, ktorý vyrobil najznámejší svetový výrobca – PAS Jablonec. Je zo sklenených brúsených perál. Na desiatky sú použité perly s povrchovou úpravou, ktorým sa poeticky hovorí Aurora borealis (polárna žiara). Brúsené perly v kriedovej farbe dopĺňajú kovové korunky a lemujú ich drobné brúsené perly, tzv. slniečka vo farbe bieleho opálu.

Pozrite si VIDEOreportáž z uvedenia Rodinnej Biblie:

Rodinná Biblia je pripravená v najlepšej tradícii krásnych kníh, každý zväzok je unikát, v ktorom sa spája obsahová hodnota s nádherným prevedením. Vzniklo tak majstrovské dielo trvalej hodnoty, ktoré sa môže v rodinách odovzdávať z generácie na generáciu.

Prelistujte si novú Rodinnú Bibliu na
www.luxusnakniznica.sk
.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.