Spievankovo: Tvoriť pre deti nás stále baví! (+ Súťaž)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Za megaúspešným projektom SPIEVANKOVO stojí dvojica Spievanka a Zahrajko, alias Mária PodhradskáRichard Čanaky. Spolu s manažérom Miroslavom Čačíkom to neberú ako biznis, ale pre detskú tvorbu doslova žijú. A karma funguje – milujú ich deti z celého Slovenska a dokonca aj ich rodičia 🙂

O koncerty Spievankova je mimoriadny záujem, na ich manažovanie majú dokonca dve zamestnankyne. Jedna má na starosti mailovú komunikáciu a odpovedá na ponuky, ktorých je ročne asi 2000! Uspokojiť všetkých sa nedá, preto si musia vyberať a dobre zvažujú, kam sa vyberú. Najbližšie ich môžete stretnúť vo Vysokých Tatrách, v Grand Hoteli Kempinski High Tatras, kde vystúpia pri príležitosti MDD v sobotu 4.júna.

Pri tejto príležitosti poskytli portálu LepšíDeň.sk exkluzívny rozhovor. V čom je fenomén Spievankova a ako sa možno udržať na vrchole tak dlho? Čo veľké práve chystajú a kedy vydajú nové DVD?

Spievankovo

Spievanka, Zahrajko a šťastné deti

LepšíDeň.sk: Spievankovo vzniklo už v roku 2003, čo je naozaj „dávno“ a je úžasné, že sa stále držíte na vrchole. Čím to je? U niekoho môže po takom období prísť vyhorenie, útlm…u vás nie – ako to robíte?
SPIEVANKA a ZAHRAJKO: Je pravda, že nás to stále baví. Ale aj my sme mali náročnejšie obdobie, ktoré samozrejme nepociťovali deti na koncertoch. Ani to nebolo vidieť na našej tvorbe. Vedeli sme to len my, že ideme dlho na záložný zdroj, ktorý má svoje limity. A tak sme urobili opatrenia, ktoré nám pomohli dostať sa opäť do vnútornej pohody a nadšenia. Znížili sme počet koncertov a DVD nahrávame každé dva roky, nie každý rok. Mame svoje rodiny a deti, a to je prvoradé. Tiež potrebujeme trochu oddychu, aby sme mohli opäť naplno tvoriť 🙂

LepšíDeň.sk: Spievanka a Zahrajko sú vždy veselí, s úsmevom na tvári, plní energie a nikdy sa nenudia…na rozdiel od niektorých ľudí, i detí. Dajte recept na dobrú náladu a úsmev.
SPIEVANKA a ZAHRAJKO: Radosť je rozhodnutie, životný postoj. Snažíme sa o to každý deň a rozhodujeme sa pre radosť nanovo každý deň. Keďže sme veriaci, silu čerpáme v modlitbe. Nie je to vždy ľahké, hlavne keď nás okolnosti tlačia dolu. Ale veríme vo vnútorný pokoj, ktorý prevyšuje akúkoľvek okolnosť.

Fenomén Spievankovo

LepšíDeň.sk: Spievankovo je dnes už fenomén. Na Facebooku vyše 66.000 fanúšikov, na Youtube 36.000 odberateľov. Vydali ste 24 titulov vrátane DVD – podľa čoho vyberáte, čo bude na ktorom predstavení? Meníte to, či máte overenú zostavu?
SPIEVANKA a ZAHRAJKO: Programy si meníme podľa ročných období a podľa toho, v akej sále hráme, podľa množstva detí…

LepšíDeň.sk: …na čo sa môžu tešiť deti (a rodičia 🙂) v Tatrách už túto sobotu?
SPIEVANKA a ZAHRAJKO: V hoteli Kempinski to bude program z najnovšieho DVD o povolaniach. Príde aj naša chrobáčikovská kapela Zajko band.

LepšíDeň.sk: Zatiaľ posledné DVD malo obrovský úspech, 40-tisíc predaných kusov a 35-tisíc ľudí v kine na filme. Určite vás to nakoplo k ďalším projektom, nahrávkam – prezraďte aspoň trochu, čo chystáte.
SPIEVANKA a ZAHRAJKO: Pripravujeme veľkolepý koncert so symfonickým orchestrom na festivale Viva Musica v Bratislave 15.7. A začali sme pracovať na ďalšom DVD, ktoré bude o…
Ale to sa nechajte prekvapiť 🙂 Hotové by malo byt budúci rok na jeseň.

Ak teda máte chuť zažiť Spievankovo naživo, v nádhernom prostredí a k tomu po celý deň hry a aktivity pre deti, kliknite si pre viac informácií.
Už v sobotu 4.6. o 16:00 v Grand Hoteli Kempinski High Tatras poteší všetky deti Spievankovo!

Spievankovo

“Radosť je rozhodnutie, životný postoj,” tvrdí Mária a Richard.

SÚŤAŽ

A máme tu pre vás DVD Spievankovo aj s podpismi Spievanky a Zahrajka + pridáme pastelky, plyšáčika, či špeciálny Kempinski bylinkový čajík. Balíček, ktorý poteší každé dieťa…a možno aj niektorých rodičov 🙂
Stačí, keď pod súťažným postom na Facebook profile Lepšídeň.sk napíšete do komentárov svoju obľúbenú rozprávkovú/pesničkovú/animovanú postavičku (okrem Spievanky a Zahrajka, lebo je jasné, že tých máme radi všetci :-))
Veľa šťastia a skvelú zábavu so Spievankovom.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.