Rozvoňajte si svoj domov. Máme pre vás skvelé tipy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hľadáte spôsob, ako rozvoňať svoj domov a vytvoriť v ňom tak príjemnú atmosféru? Možno ste to nevedeli, ale vône majú veľký vplyv nielen na vašu náladu, ale dokážu ovplyvňovať aj zdravotný stav človeka. Poradíme vám, ktoré vône sú vhodné do jednotlivých miestností a ako si ich v nich udržíte.

Osviežovače do bytu
Vôňu viete vytvoriť v domácnosti viacerými spôsobmi. Staviť pritom môžete nielen na tie chemické, ale aj prírodné prostriedky. Trh je nabitý desiatkami skvelých produktov, medzi ktorými si určite vyberiete.
Dnešné osviežovače vzduchu ponúkajú okrem kvalitnej vône aj príjemný vzhľad, ktoré dodajú vašej domácnosti šmrnc a nahradia tak aj funkciu štýlovej dekorácie.
Ktorá vôňa je vhodná do obývačky, spálne či na toaletu? Čítajte a inšpirujte sa.

 

Ako prevoňať svoj domov? Obývačka

rozvoňajte svoj domovPríjemnú atmosféru v byte vytvára aj obyčajné vetranie. Znižuje tvorbu plesní a tiež redukuje prítomnosť škodlivín, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu. Pri samotnom výbere dbajte na to, že prehnaná kombinácia vôní môže byť niekedy veľmi nepríjemná. Preto ich vyberajte naozaj veľmi opatrne. Veľmi citlivým ľuďom to dokonca môže spôsobovať aj ďalšie nepríjemnosti v podobe bolesti hlavy či dokonca migrény.
Ideálnym riešením sa preto zdajú byť najmä prírodné vône do bytu, ktoré sú pre náš organizmus prirodzené a navyše mu aj prospievajú.

Pri hľadaní vhodnej vône do obývačky preto stavte na jemné kvetinové vône. Pri vyberaní prihliadajte aj na veľkosť priestoru, v ktorej osviežovač bude pôsobiť. Kým v menších priestoroch siahajte po tlmených vôňach ako levanduľa, vlčí mak či bavlník, pri tých väčších môžete byť o niečo odvážnejší. Vyberte si o niečo silnejšiu a prenikavejšiu vôňu ako napríklad céder či niečo korenisté.
Ak je obývačka zároveň aj vašou pracovňou alebo miestom, kde sa učíte, neváhajte siahnuť aj po o niečo sviežejších vôňach, ktoré vám dodajú energiu. Máme na mysli napríklad vôňu citrónovej trávy, zeleného čaju alebo pomaranča.

 

Spálňa a vhodné vône

Pri výbere vhodnej vône do spálne určite veľmi neexperimentujte. Najvhodnejšia je práve vôňa levandule, ktorá vás upokojí a vďaka nej si užijete ničím nerušený spánok. Levanduľa (spolu s harmančekom, šalviou či rozmarínom) totiž upokojujú, utišujú a prehlbujú spánok. Účinok levandule potvrdili aj mnohé výskumy, odborníci ju odporúčajú najmä starším ľuďom a tým, ktorí majú problémy so zaspávaním.

 

Kúpeľňa a toaleta

Ak chcete prevoňať menšie priestory ako kúpeľňu či toaletu, najlepšie vám poslúžia práve gélové osviežovače. Mimoriadne populárne sú napríklad prípravky na WC s vôňou mora, byliniek, ihličia alebo tiež eukalyptu.

farby a vônePrečítajte si tiež
Ako na nás vplývajú jednotlivé farby a vône?

 

Vôňa do skrine

Poznáme to asi všetci, ak nám oblečenie postojí trošku dlhšie v skrini, príjemná vôňa pracieho prostriedku ču aviváže je nenávratne fuč. Už naše staré mamy v minulosti vkladali do skríň mydlo, dnes je však situácia iná a prevoňať šatstvo v skrini môžete aj vďaka osviežovačom textílií. Tie nielenže vaše oblečenie pekne prevoňajú, ochránia vás pred moľami alebo inými škodcami.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.