Stolový kalendár. Nevyhnutný pri plánovacích úlohách

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mávate niekedy pocit, že deň má málo hodín na to, aby ste stihli všetko, čo potrebujete urobiť? Nedostatok času na všetky úlohy vedie k stresu, no jednoduchým a veľmi efektívnym nástrojom sa môžete oblúkom vyhnúť stavom zúfalosti.
Trik je v plánovaní. Stolový kalendár vám môže významne uľahčiť prácu a maximalizovať produktivitu. Poďme sa pozrieť na tri najväčšie výhody, ktoré tento praktický a kompaktný organizátor ihneď zavedie do vášho života.

 

ikona termínOkamžite získate prehľad o štruktúre vášho dňa

Keď máme neustále pred sebou kalendár s naplánovanými úlohami, termínmi a poznačenými stretnutiami, vidíme, ako máme podelené úlohy a môžeme si aspoň približne skontrolovať, či sme si vyhradili dostatok času na každú z nich, ale nezabudli pri všetkých povinnostiach ani na oddych.

Takisto máme prehľad o tom, na ktoré dátumy si ešte môžeme niečo pridať, vďaka čomu si rovnomerne rozložíme pracovné zaťaženie a nestane sa nám, že niektoré dni nebudeme vedieť, kde nám hlava stojí.

A navyše, ak vám na dôležité dátumy pravidelne padá zrak, pravdepodobne na ne nezabudnete a vyhnete sa tak ďalším nepríjemnostiam. Ak pracujete v tíme, ostatným kolegom pomôžete vidieť, kedy s vami môžu počítať a kedy máte naopak plno.

stolový kalendár

 

ikona termínZatočíte s prokrastináciou

Bojujete s prokrastináciou? Ak si na úlohu vyčleneníte konkrétny dátum a čas a ešte si ju aj zapíšete, bude to znamenať, že ju musíte urobiť práve vtedy. Tento spôsob vám podvedome pomáha eliminovať výhovorky a núti vás naozaj pracovať.

Keď máte aj čierne na bielom poznačené, že naozaj nie je kam úlohy odsúvať, pretože zajtra na vás už čakajú iné povinnosti, zbytočné mrhanie časom si dobre rozmyslíte. Je to účinné najmä pri veľkých projektoch trvajúcich napríklad mesiac. Na začiatku môžete mať pocit, že máte na všetko kopu času, no ak si dlhý zoznam vecí rozložíte na čiastkové ciele a na každý si vyhradíte čas, vyhnete sa frustrácii z blížiacich sa deadlinov. Krok za krokom bez náhlenia všetko zvládnete s prehľadom.

Vždy, keď niečo dokončíte, odfajknite si to – budete mať dobrý pocit, že ste splnili úlohu, hoci aj drobnú, načas a motivuje vás to pokračovať.

prokrastináciaPrečítajte si tiež
Prokrastinácia. Ako ju zvládnuť a čo funguje?

 

ikona termínPomôže vám zostať nohami na zemi a mať správne nastavené priority

Pri plánovaní úloh v kalendári buďte realistickí a zostaňte nohami na zemi. Na každú úlohu si vyčleňte dostatok času, poznačte si, kedy ju chcete začať a dokončiť a vždy radšej mierne preceňte trvanie, ako naopak. Nebudete sa cítiť pod tlakom a máte rezervu v prípade neočakávaných udalostí.

Zamyslite sa, čo je naozaj dôležité a filtrujte nepodstatné činnosti, aby ste získali priestor na veci, na ktorých záleží. Farebné rozlíšenie podľa priorít alebo druhov (stretnutie, prezentácia, porada a pod.) vám pomôže sa rýchlejšie orientovať. Váš čas a pozornosť sú veľmi cenné, neplytvajte nimi zbytočne.

Presvedčili sme vás, že potrebujete stolový kalendár? Dúfame, že áno a aj vy takýmto jednoduchým a lacným spôsobom zavediete poriadok do pracovného (a pokojne aj súkromného) života.

— PR článok —
Foto: JustPrint.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.