Street art skrášli oplotenie stavby počas rozširovania obchodného centra Aupark Bratislava

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po niekoľkých dňoch od oznámenia začiatku stavebných prác na rozšírení obchodného centra Aupark Bratislava prichádza obľúbená nákupná destinácia hlavného mesta s ďalšou novinkou. Okolie nákupného centra počas rekonštrukcie skrášli originálne street art dielo, ktoré vzniklo na oplotení stavby. Za jeho tvorbou stoja lokálni umelci z Wall Design a Mário Bihári, ktorých tvorba je spojená s Petržalkou. Do dizajnu zapracovali dominanty Bratislavy, medzi ktoré určite patrí aj samotný Aupark Bratislava.

Rozšírenie centra ponúkne nové možnosti

Vďaka spusteniu plánovaného rozšírenia nákupného centra Aupark Bratislava dôjde k zväčšeniu podlahovej plochy centra o 9 999 m2, čo umožní viacerým prevádzkam rozšíriť aj samotné priestory predajní či privítať v obchodnom centre atraktívne globálne značky. Pri stavebných prácach na rozšírení priestorov sa navyše Aupark rozhodol priniesť do exteriéru prvky moderného umenia, tzv. street art, ktorý skrášli oplotenie stavby.

„Podpora a rozvoj miestnych komunít je dôležitým pilierom našej CSR stratégie. V rámci aktivít v nákupnom centre Aupark Bratislava dávame priestor lokálnym umelcom a tvorcom. V minulosti sme spolupracovali napríklad s Medzinárodným domovom umenia pre deti BIBIANA a sme veľmi radi, že sme aj tentokrát zapojili talentovaných ľudí, korí žijú a tvoria neďaleko nášho nákupného centra. Kreatívna skupina Wall Design a Mário Bihári sú známi nielen v Petržalke a Bratislave, ale po celom svete,“ uvádza Veronika Košická, riaditeľka nákupného centra Aupark Bratislava.

street art aupark

Street art umenie oživí okolie centra

Čoraz obľúbenejším spôsobom skrášlenia ulíc a budov miest sa stávajú aj veľkoformátové umelecké diela vytvorené špičkovými street art umelcami. Týmto druhom umenia sa inšpiroval aj Aupark Bratislava a oplotenie staveniska tak zdobí práve jedno z takýchto originálnych diel. To vzniklo na oplotení stavby v celkovej dĺžke 100 m a vyniká pútavou grafikou vytvorenou špeciálne pre obchodné centrum Aupark Bratislava. Za dizajnom stoja lokálni umelci z Wall Design a Mário Bihári, ktorí v Bratislave realizovali už množstvo zaujímavých projektov, ako napríklad revitalizáciu mestských športovísk pod projektom Ihrisko.

„Sme veľmi radi, že nám dal Aupark Bratislava dôveru a ponúkol nám možnosť skrášliť prostredie v okolí nákupného centra. Pri tvorbe finálneho dizajnu sme chceli zachovať identitu typickú pre Aupark v kombinácii s výraznými prvkami hlavného mesta ako Bratislavský hrad či Most SNP. Výroba tohto diela nám trvala približne sedem dní a pri jeho tvorbe sme použili farby v spreji typické pre street art umenie,“ hovoria tvorcovia z Wall Design a Mário Bihári.

street art aupark

TS, foto: Aupark


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.