Útek na vidiek. Vychutnajte si romantiku uprostred zakvitnutých lúk

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vychutnajte si romantický útek na vidiek. Hoďte za hlavu mestský život plný zhonu, náhlenia, stresu a povinností. Oddýchnite si pri novej romanci Útek na vidiek od obľúbenej Julie Caplinovej.
Je to ako pohladenie po duši, ktorému síce chýba ten cestovateľský aspekt ako pri ostatných jej knihách. No v tejto sa sústredí na iné veci – zmena života z mestského na vidiecky, ktorý by sa hodil väčšine z nás, aby sme začali vnímať veci inak, z nadhľadu, s čistejším srdcom a nezakaleným zrakom.
Aby sme začali rozmýšľať nad naozaj dôležitými vecami a hľadali v ľuďoch tie podstatné vlastnosti a črty.

Zaklonila hlavu, ako to najviac šlo, a vzhliadla k hviezdam. Boli ich tisíce, ako maličké hlavičky špendlíkov zapichnutých do čierneho závoja. Bolela ju šija, keď si uvedomila, aká nekonečná je obloha. Aj keď zakrúžila hlavou, videla len malú časť panorámy, ktorá sa nad ňou rozprestierala.
Zvláštne, tie isté hviezdy sa dali pozorovať z londýnskych chodníkov a ona ich nikdy poriadne nevidela. Žeby jej život v meste, rovnako ako svetelné znečistenie, bránil vidieť to, čo bolo neustále na očiach? Naozaj sa chcela vrátiť do Londýna? Zrazu si nebola taká istá.

Útek na vidiek

Keď ilustrátorke Elle priateľ oznámi, že si potrebuje dať pauzu, rozhodne sa odísť z milovaného Londýna na vidiek, aby si tam utriedila svoje myšlienky. Pomocnú ruku jej podá krstná mama Magda, ktorá jej načas zverí svoj dom a spolu s ním aj chlpaté prekvapenie – sučku Tess.

Ella je spočiatku v šoku a netuší, čo by si s chlpáčkou mala vlastne počať. Okrem toho jej život znepríjemňuje miestny veterinár a hŕstka starousadlíkov, ktorým pojem súkromie vôbec nič nehovorí. Podarí sa jej nakoniec prehodnotiť svoj život a dá šancu láske, aj keď si sľúbila, že mužom sa bude už vyhýbať?

Otvor srdce a tvoje oči uvidia pravdu, daj voľný priechod svojim pocitom, čo uvoľnia putá, ktoré ťa ničia. Osloboď svoju myseľ a tvoj talent vzlietne, pusť do duše svetlo a otvor dvere.

 

Správne nastavené hodnoty…

Útek na vidiek je tá správna oddychovka na vyčistenie hlavy. Postupná premena Elly, zbližovanie s Devonom, pohľad do zákulisia veteriny, úžasná Tess…sympatické postavy, aj nepríjemný záporáci.

Okrem Elly si zamilujete aj energickú a stále veselú, úprimnú Beth, či čierneho labradora Tess. Je príjemné sledovať ten Ellin prerod z “toto je pes; čo mám s ním robiť” na “bez Tess je môj život prázdny a ponurý”. Táto psia linka rozhodne poteší všetkých milovníkov havkáčov.

Hoci viete, kam to všetko smeruje, ako to asi skončí a v niektorých pasážach aj to, ako sa asi vyvinú… napriek tomu všetkému je to príjemné čítanie o správne nastavených hodnotách, na ktoré občas zabúdame. Vieme o nich, oháňame sa nimi, no často ich zabúdame aplikovať do bežného života. Táto kniha od Julie Caplin to možno pripomenie a trošku nakopne…

„Bola som taká hlúpa. Možno to znie domýšľavo, ale nebola som verná sama sebe, tomu, v čo som naozaj hlboko vnútri verila, a nemyslím tým umelecké záležitosti, štýl a vkus, o ktorých sme sa vždy bavili. Hovorím o dôležitých veciach – o hodnotách, o tom, ako žijeme, o rodine a láske.“

Foto: LepšíDeň.sk

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.