Užite si príjemný výlet do Malej a Veľkej Fatry

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Túžite v tomto zimnom období po príjemnej lyžovačke, turistike či zážitkoch? Nemusíte ísť za hranice Slovenska. Naša krajina ponúka priam priehrštie prírodných krás, ktoré by nemali zostať zabudnuté. Tak napríklad Veľká Fatra a Malá Fatra. Možno ste doteraz ani nevedeli, aké pekné miesta tieto oblasti ponúkajú. Ponúkame vám teda niekoľko tipov na víkendový výlet či dovolenku.

 

Strečno nie sú len dopravné zápchy

Keď sa povie Strečno, tak motoristom prebehnú zimomriavky po chrbte. Tento úsek je notoricky známy nehodami či dopravnými zápchami. My však chceme upriamiť pozornosť na niečo pozitívnejšie. V rámci výletu do Malej Fatry sa totiž môžete zastaviť na Hrade Strečno. Prvá písomná zmienka o hrade sa datuje do roku 1316, čiže patrí k tým mladším. Okrem historickej hodnoty ponúka aj malebné výhľady na okolie, v ktorom sa zľahka vinie tok rieky Váh. Ak v rámci svojho výletu narazíte na pojem ubytovanie Malá Fatra, môžete objaviť aj dostatok ubytovacích kapacít práve v blízkosti Strečna.

 

Za Jánošíkovými stopami

V rámci Malej Fatry odporúčame navštíviť miestny národný park s viacerými zaujímavými turistickými trasami a výhľadmi. V zime sú tu samozrejme možnosti na dobrú lyžovačku, či už na Kubínskej holi, vo Valčianskej doline alebo vo Vrátnej.

Ak máte radi históriu či trochu kultúrneho vyžitia, zastavte sa v Terchovej. Stačí si to pri ceste do Žiliny trochu obísť, a ocitnete sa v ikonickom rodisku Juraja Jánošíka. Práve s touto postavou je spätá celá Terchová, pričom v okolí si môžete na jednom zo salašov či kolíb dopriať bryndzové halušky, tak ako sa na Orave patrí.

TerchováPrečítajte si tiež
Terchová. Jánošíkove diery, múzeum…

 

Kultúra v blízkosti Ružomberka

Svoje zaujímavosti ponúka aj Veľká Fatra. V tesnej blízkosti Ružomberka, známeho skôr ako priemyselné mesto, nájdete dve miesta, ktoré majú vysokú historickú, resp. kultúrnu hodnotu. Sú nimi Likavský hrad s historickou expozíciou a taktiež skanzen Vlkolínec. Vlkolínec je pamiatkou rezerváciou ľudovej architektúry, je zapísaný v zozname UNESCO. Ak si zadáte do vyhľadávania ubytovanie Veľká Fatra, objavia sa vám alternatívy na ubytovanie počas vašej dovolenke nielen v Ružomberku, ale aj na okolí či na vidieku.

TS, foto: PaKe / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.