Zamieša Primátor kartami v predvolebnej kampani?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Myslíte, že viete, ako to chodí v predvolebnej kampani? Že už ste natoľko zorientovaní a ostražití, aby vás nenachytali? Čiže v preklade – nezmanipulovali? Nech už ide o voľby parlamentné, prezidentské alebo komunálne…
Prečítajte si novú knihu Primátor – nie je to síce skutočný príbeh o konkrétnej strane, či kandidátovi. Autorka síce vychádzala z reálnych situácií a skutočných ľudí, ale ide skôr o veľmi dobre remeselne zvládnutú fikciu.
Príbeh o vzťahoch na pozadí volebnej kampane. Pohodové čítanie inšpirované realitou, ktoré však môže niekomu otvoriť oči: naozaj s nami takto manipulujú? Skutočne je všetko tak, ako navonok vyzerá?

Kde je pravda?
Nie vždy platí, že ten zlý je potrestaný a ten dobrý je morálnym víťazom v očiach všetkých.
Pravda nie je len jedna, každý sa drží života, ako najlepšie vie.
Dobrý a poctivý je ocenený len v rozprávkach, v skutočnom živote nikto nie je len dobrý alebo len zlý, preto je veľmi ťažké rozlíšiť, kto by mal nakoniec najviac trpieť.

 

Volí sa Primátor

kniha Primátor - zamieša karty v predvolebnej kampani?Volebná kampaň na primátora hlavného mesta sa začína a Mária Bejdová nás necháva nazrieť do zákulisia cez pútavý príbeh.
Ako sa šachuje pri kampaniach?
Ako sa manipuluje s voličmi a médiami?
Ako fungujú vzťahy v pozadí?

Vo víre dobre rozbehnutej volebnej kampane na primátora hlavného mesta sa začína objavovať viacero prekážok. Šéf volebnej kampane Ivan robí všetko pre víťazstvo, no mafiánsky sponzor novej strany mu začína hádzať polená pod nohy. Vyzerá to tak, že intrigy i nevera opantali aj samotného kandidáta.
Do zákulisných bojov vstupuje červenovlasá novinárka Eva. Bezhlavo sa zamiluje a túži zlepšiť život sebe aj svojmu mestu. Všetko však môže zmeniť nahrávka, ktorá sa objaví len dva dni pred voľbami…

Odpovede nájdete v pútavom príbeh Primátor, ktorý si môžete hneď teraz so zľavou 20% objednať TU.

Pozrite si book trailer ku knihe:

 

Zamieša kartami v predvolebnej kampani?

autorka Mária BejdováAutorka Mária Bejdová priznáva, že teoreticky áno. „Pokiaľ si niekto prečíta, ako to v kampaniach na Slovensku chodí a všimne si niečo, čo si doteraz neuvedomil, môže to ovplyvniť aj jeho rozhodnutie vo voľbách. Na základe tejto knihy si môže dať dokopy súvislosti, ktoré doteraz nevidel.“
Výstižná je aj infografika na výber kandidáta v úvode knihy. Áno, je mierne zveličená, hoci niektorí tvrdia, že je to presný návod. My ju uvádzame dolu pod článkom.

12 pravidiel pre kandidáta

  1. Ukáž svoju ľudskú tvár.
  2. Buď odvážny.
  3. Vytvor okolo seba tím odborníkov.
  4. Nikdy nechoď nikam sám.
  5. Objav tému, v ktorej si doma.
  6. Buď autentický.
  7. Odlíš sa od priemeru.
  8. Buď aktívny voči médiám.
  9. Maj svoj vlastný štýl obliekania.
  10. Angažuj sa v športe alebo kultúre.
  11. Porozumej sociálnym sieťam.
  12. Nikdy, ale naozaj NIKDY si nenechaj radiť rodinou a kamarátmi.

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Z knihy číta Vlado Kobielsky:

 

Prežijú len niektorí

Primátor je príbeh o zahrávaní sa s ľuďmi, voličmi, médiami, ale aj samotnými kandidátmi. Je o intrigách, podvodoch, zavádzaní a zrade. Je o tom, že napriek dobrým úmyslom vás ten druhý bez pardónu hodí cez palubu: a prečo? Kvôli peniazom, kvôli nejakej dohode, o ktorej nemáte ani páru. Kvôli zákulisným bojom, v ktorých si chce každý „urvať“ pre seba čo najviac, kým sa ešte dá.

Autorka Mária Bejdová sa o politiku zaujíma už od vysokej školy, Vo svojom okolí má ľudí, ktorí sú súčasťou slovenských politických kampaní už dlhú dobu a sama sa textovo na niektorých podieľala. „Pri tom som videla viacero osobností a počula množstvo zážitkov ľudí, ktoré ma prekvapili alebo zaujali. Spojilo sa to s túžbou písať a povedať bežným čitateľom ako to na Slovensku v tejto oblasti je. Hoci som hľadala, podobnú ľahšiu beletriu som tu nenašla. Skôr len faktografické knihy.“

Prirodzené... a premyslené
„Vieš, akonáhle človek oznámi kandidatúru, stáva sa politikom a bežný občan si voči nemu vytvára bariéru,“ pustil sa do vysvetľovania Ivan. Bol si istý, že toto je potrebné každému kandidátovi neustále pripomínať. Aj tí skúsení na to často zabúdali.
„Tá sa dá zmierniť len vtedy, ak politik ukazuje, že je stále aj človekom. Napríklad, prizná sa k svojim slabostiam, „neviem vymeniť koleso na aute…“, alebo k tomu, čo má rád, „počúvam rockové balady…“
Ľudí si získa vtedy, keď sú na rovnakej vlne ako on. Musí to však byť prirodzené, v súlade s jeho osobnosťou, nie štylizované marketingovým tímom.“

Koho voliť?

 

 


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.