Zamilujete sa do nej na prvej strane a budete jej celý čas fandiť! Modré z neba

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pašeráci, kšeftovanie s alkoholom, obchádzanie pravidiel a krivenie zákonov. Aj to je Modré z neba, fascinujúci príbeh o nezlomnej mladej žene počas prohibície vo Virgínii. Sledujeme vyrastanie a dospievanie Sally, z ktorej sa stane silná a odvážna žena. Nosí zbraň zavesenú na nohaviciach, odmieta sa vydať a neuznáva konvencie. Je to duchaplná rozprávačka, ktorú si rýchlo obľúbite.

Z celého srdca som verila, že otecko dočiahne aj na oblohu a znesie mi modré z neba. To znamená, že som mnoho vecí jednoducho nechcela vidieť.

Modré z neba

modre-z-neba-knihaSallie Kincaidová je pravá dcéra svojho otca Hanka Kincaida, prezývaného Vojvoda – úplne sa naňho podala. Zbožňuje ho a je presvedčená, že je schopný zniesť jej aj modré z neba. Vojvoda však túži po synovi, a keď sa po smrti Sallinej matky znovu ožení, konečne sa ho dočká. Vysnívaný syn Eddie je však na rozdiel od Sallie veľmi pragmaticky založený a plachý. Sallie sa rozhodne, že z neho vykreše takého muža, akým je ich otec.

Stane sa však nehoda, pri ktorej Eddie takmer príde o život, a preto Vojvoda svoju iba osemročnú dcéru vyženie z domu. Pošle ju bývať k tete Faye. Sallie tam mala zostať iba chvíľu, z chvíle sa však stalo deväť tvrdých rokov. Aby s tetou Faye prežili, hrdlačia ako práčky špinavej bielizne z neďalekej nemocnice.

Keď Eddieho matka o deväť rokov zomrie, Vojvoda povolá dcéru domov, aby sa starala o mladšieho brata a vzdelávala ho. Sallie sa zhostí neľahkej úlohy, rozhodnutá vydobyť si miesto vo svojom milovanom Veľkom dome a chce si zaslúžiť aj otcov obdiv. Iba postupne odhaľuje temné tajomstvá, ktoré Veľký dom ukrýva celé desaťročia.

Po Vojvodovej tragickej smrti sa snaží prekliesniť si vlastnú cestu v životoch ľudí, ktorí záviseli od jeho dobrej vôle, a ustriehnuť si aj srdce túžiace po láske. Postupne sa ujíma veľkého rodinného podniku Kincaid Holdings a stane sa nielen kráľovnou kincaidovských pašerákov whisky, ale aj oporou všetkých, ktorým sa neušlo Vojvodovej milosti.

Nová obľúbená postava

jeannette-walls-autorkaModré z neba je strhujúci román oceňovanej autorky bestsellera Sklený zámok. Pohltí vás prostredie a atmosféra na začiatku 20.storočia, americký vidiek a vtedajšie nastavenie spoločnosti. Wallsová vykreslila úžasne plastické až živé postavy a vy nebudete chcieť, aby sa príbeh skončil.

„Jeannette Wallsová vo svojej protagonistke Sallie Kincaidovej vytvorila moju novú obľúbenú literárnu postavu. Je priebojná, odvážna, nezdolná a plná humoru aj napriek ťažkostiam – alebo možno práve vďaka nim,“ napísala Jennette McCurdyová, autorka bestselleru Som rada, že mama zomrela.

Najrýchlejšie dievča na svete. To budem ja.
Rozhodla som sa tak dnes ráno. Vonku ani nemohlo byť krajšie. Slnečno, ale nie príliš horúco, obloha plná bielych mrakov, ktoré pripomínali nadýchané knedličky. Vtáky vyspevovali opreteky a všade poletovali drobné žlté motýle. Práve som si zapínala námornícku rovnošatu a obúvala si topánky, keď sa otvorili dvere. Bol to môj ocko.
Vojvoda. Tak ho každý volá.

 

Foto: LepšíDeň.sk, Tatran, FB Jeanette Walls


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.