Fantastický recept na kokosové guľky rafaelo. Rýchly a jednoduchý

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tieto kokosové guľky sú fantastické. Absolútne jednoduché, rýchle a nepečené, takže pokojne vezmite so sebou deti a bude to ešte väčšia zábava 🙂 Potrebujete k tomu pár surovín a výsledok je ešte lepší, ako pri tých kupovaných z obchodu. Môžete si ich urobiť nielen na Vianoce, či Veľkú noc, ale kedykoľvek cez víkend, keď sa ohlási nečakaná návšteva.
Niekto robí klasické kokosové guľky rafaelo, čiže svetlé. Existujú však aj tmavé, kakaové. Tie majú plnšiu chuť a zvykne sa k nim pridávať rum.

Zdravý kokos
Kokos je exotické ovocie, ktoré výborne zasýti, uhasí smäd a obsahuje množstvo vitamínov. Kokosová voda skvele hydratuje a dopĺňa nám elektrolyty. Kokosová múka má zasa veľa vlákniny a bielkovín. Kokos neobsahuje žiadny cholesterol, dopĺňa nám aminokyseliny, minerály a ďalšie živiny.
„V strúhanom kokose je iba okolo 30% tuku, je v ňom veľa vitamínu E, magnézia a ďalších minerálov. Nie je problémovou potravinou… A propos, znovu a stále opakujem, nejedzte kokosový olej, ale bez problémov používajte strúhaný kokos alebo dužinu, pretože to je bezpečná potraviny, ktorá je aj chutná,“ odporúča doktor Igor Bukovský z Ambulancie klinickej výživy.

 

Recept na kokosové guľky

recept na kokosové guľkyTento rýchly dezertík poteší veľkých aj malých. Príprava guliek vám zaberie možno 20 minút a máte celý plech guliek, ktoré budete potom nenápadne maškrtiť.
My sme použili 2 Salká, ale niekto použije len jedno Salko a pridá 200 gramov masla rozpusteného pri izbovej teplote. Namiesto mandle môžete dovnútra uložiť aj lieskovcový orech, pistáciu ap.

SUROVINY

  • 2 plechovice Salka
  • 400 gramov strúhaného kokosu
  • 50 g strúhaného kokosu na obaľovanie
  • lúpané mandle

 

POSTUP

recept postupVylejte Salko do misky a pridajte kokos. Nevaríme, len poctivo premiešame, aby vzniklo cesto. Bude hutné, lepkavé, ale presne to chceme, aby sa z neho dali tvarovať guľky. Odložte na chvíľu do chladničky.

recept postupVezmite si kúsok cesta a tvarujte malé guľôčky. Do niektorých môžete vložiť lúpanú mandľu, my sme vkladali do všetkých. Máme radi tú chuť sladeného mlieka, kokosu a chrumkavej mandle.

recept postupHotové guľky potom obaľte v kokose a ukladajte na plech vystlaný papierom na pečenie. Nechajte odstáť v chladnej miestnosti. Potom naukladajte do košíčkov v škatuľke a zopár do misky na stôl.
Uvidíte, budú vám miznúť závratnou rýchlosťou 🙂

Ak máte radi kokosové dezerty, odporúčame aj náš RECEPT na kokosky plnené krémom, džemom a máčané v čokoláde. Sú neskutočne fantastické a tento náš recept sa dedí už desiatky rokov. Recept nájdete TU.
Alebo skúste Kokosové ježe, prípadne naše obľúbené Kokosovo-čokoládové kocky.

recept na kokosové guľky


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.