Ste pred ním chránení? Živel, ktorý vás môže pripraviť o strechu nad hlavou

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bývanie nie je len o modernej a pohodlnej sedačke, najlepších domácich spotrebičoch, krásnej podlahe a luxusnej kuchynskej linke. Pohodlné bývanie znamená aj istotu, že máte strechu nad hlavou a priestor, v ktorom môžete „zložiť“ únavou vyčerpané telo. O všetky tieto istoty vás ale veľmi rýchlo dokáže pripraviť vaša nepozornosť a nedostatočná prevencia v podobe požiarnej ochrany.
Dá sa však tomu veľmi jednoducho predísť a vyhnúť.

 

O domov sa postará elektrická požiarna signalizácia

Ide o automatické zariadenie na registráciu zdroja požiaru pri výskyte prchavých produktov spaľovacieho procesu. Takáto profesionálna elektrická požiarna signalizácia je schopná detekovať zdroj ohňa veľmi rýchlo, čím sa môžete vyhnúť jeho rozšíreniu a väčšej sile.

Samozrejme, jej inštaláciu by mal vykonávať odborník, ktorý na základe dôkladnej analýzy konkrétneho prostredia odhadne výber vhodného modelu a detektorov najlepšej signalizácie. Objektová bezpečnosť najvyššieho stupňa sa tak o váš domov postará aj v prípade vašej neprítomnosti.

inteligentná domácnosťPrečítajte si tiež
Inteligentná domácnosť vám spríjemní bývanie a ušetrí peniaze.

 

Nezabudnite na odolné protipožiarne dvere

Asi neexistuje vlastník nehnuteľnosti, ktorý by nemyslel na jej bezpečnosť. Táto téma je čoraz viac aktuálna, pretože nový domov si už len tak ľahko asi nenájdete. Na vyriešenie tohto problému existuje niekoľko dobrých rád. Okrem poistky v podobe profesionálnej požiarnej signalizácie, môžu byť veľmi dobrým riešením aj odolné protipožiarne dvere.

Dajte si pri výbere pozor na všetky dôležité parametre a nezabudnite pritom na ich izoláciu proti hluku, teplote a ochranu pred zlodejmi. Riziko požiaru nie je jediné nebezpečenstvo, ktoré vám pri výbere nekvalitných dverí hrozí.
Tak na to myslite a správne bezpečnostné prvky i ochranu si domov vyberte.

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.