Trio, s ktorým môžeš ušetriť pri zakladaní novej firmy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Túžba otvoriť si vlastné podnikanie a prestať plniť pokyny nadriadených bola vždy jedným z najväčších cieľov veľkého počtu ľudí. Málokto má predsa rád, keď mu niekto hovorí, čo, ako a kedy má robiť.
Systém je bohužiaľ navrhnutý tak, že málokomu sa podarí rozbehnúť vlastné podnikanie. A štatistiky to potvrdzujú. Veď len v tomto roku bolo novo založených firiem len niečo cez 13 903, čo je v porovnaní s minulými rokmi, obrovský pokles.
Môže za to kríza, čoraz horšia ekonomická situácia a komplikované postupy pri zakladaní firiem. Práve z týchto dôvodov sme pre vás vytvorili zoznam krokov, ktoré by vám to aspoň z časti mohli uľahčiť.

 

Investujte do správneho sídla firmy

Sídlo firmy nie je len o registračnom charaktere. Áno, potrebujete ho na zápis spoločnosti do Obchodného registra. Okrem toho vás ale sídlo reprezentuje a pomáha v podnikaní často zvládať aj tie najnáročnejšie situácie.

Možností, ako si takéto sídlo založiť alebo vybrať je niekoľko. Vlastný byt alebo dom sú najlacnejšie a najjednoduchšie riešenie, ktoré vás i rodinu ale pripraví o súkromie. Prenájom klasickej kancelárie sa z dôvodu posledných udalostí a dostupnosti virtuálnej siete stáva čoraz menej vyhľadávaným.

Naopak, moderným sídlom firmy je to, ktoré môžete obsluhovať a riadiť cez internet, pričom máte k dispozícii aj riadne označenie, vlastnú schránku a možnosť na diaľku nahliadnuť do doručenej pošty. Ani o reprezentatívne priestory na rokovanie nie je núdza. Vyskúšajte, je to omnoho lacnejšie a pohodlnejšie riešenie.

 

Využite nákup použitého zariadenia

Začínajúci podnikatelia samozrejme chcú, aby ich spoločnosť uvádzala na trh iba najlepší produkt a používala výlučne nové vybavenie. Zariadenie, ktoré sa už používalo, však bude stáť oveľa menej a často býva aj v plnom prevádzkyschopnom stave.

Toto pravidlo platí nielen pre domáce a profesionálne vybavenie, ale aj pre nábytok a ďalšie potrebné nástroje. Časom, keď sa vypracujete, si predsa môžete kúpiť všetko nové.

10 zručností úspešných podnikateľovPrečítajte si tiež
10 najdôležitejších zručností úspešných podnikateľov.

Nechajte si vytvoriť web

Ako sme už spomínali, s internetom bude vaše podnikanie oveľa jednoduchšie. S dobrou webovou stránkou alebo e-shopom budete k zákazníkom bližšie a môžete všetko riadiť z akéhokoľvek miesta, ktoré má prístup na internet.

Avšak, napriek tomu, že to nie je až tak komplikovaný proces a postup, nechajte radšej tvorbu nového webu na profesionálov, vďaka čomu budete s jeho službami a funkciami spokojní aj v budúcnosti. Samozrejme, treba myslieť na neustále meniacu sa dobu, ktorej ale musíte prispôsobiť   celé vaše podnikanie, nielen nový web.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.