10 najvtipnejších komédií, ktoré vás rozhodne pobavia (VIDEÁ)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte svoju obľúbenú komédiu – film, či seriál, ktoré vás zaručene pobavia? Možno je to niečo staršie ako Blbý a blbší, nejaká absurdná klasika a la Monty Python a Svätý grál, či nejaký novší kúsok spred pár rokov Čo sme komu urobili.
Každopádne vtipnosť, humor a zábavnosť je subjektívna a závisí od individuálnych preferencií. Čo niekoho rozosmeje, iného môže nudiť. Vybrali sme však pre vás 10 najvtipnejších komédií, ako ich máme radi v našej redakcii.

10 najvtipnejších komédií

Komédie patria stále medzi najobľúbenejšie žánre filmov, ktoré sledujú všetky vekové kategórie, muži aj ženy. Niektoré sú také dobré, že sa k nim vrátite aj po rokoch. Tak si urobte pohodlie, vyložte si nohy a pozrite si komédiu, pri ktorej sa schuti zasmejete.
Urobili sme našu redakčnú desiatku (bez poradia), z ktorej by ste si mohli vybrať aj vy 😊

1. Horúce strely (rok 1991)

V hlavných úlohách sú Charlie Sheen, Cary Elwes, Valeria Golino, Jon Cryer.

Vydarená paródia na film Top Gun s Tomom Cruisom, ale aj ďalšie americké úspešné filmy z osemdesiatych rokov (napríklad  Flashdance s Jennifer Beals, či Tanec s vlkmi s Kevinom Costnerom; tiež Superman alebo 9 a 1/2 týždňa).

Špičkového pilota Toppera Harleya (Charlie Sheen) prezývaného Macher požiada jeho veliteľ Block (Kevin Dunn), aby sa vrátil do služby, ktorú opustil pre fóbiu spôsobenú zlyhaním jeho otca pred mnohými rokmi. Bez neho sa totiž rozhodne nepodarí úspešne uskutočniť tajnú vojenskú operáciu Spiaca lasička, čo je krycí názov plánovanej akcie na zničenie atómových základní irackého diktátora Saddama Husseina…

 

2. Po čom ženy túžia (rok 2000)

V hlavných úlohách hrajú Mel Gibson a Helen Huntová.

V tejto romantickej komédii, ktorú nakrútila americká režisérka Nancy Meyersová uvidíte, ako sa môže zmeniť jeden arogantný šovinistický muž potom, keď po zásahu elektrickým prúdom získa schopnosť počuť čo si myslia ženy okolo neho…

 

3. Sám doma (rok 1990)

V hlavných úlohách hrajú Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern.

Klasika, ktorá nesmie chýbať na žiadne Vianoce. Komédia, v ktorej rodinka McCallisterovcov odlieta počas Vianoc na výlet z Ameriky do Európy a nedopatrením zabudnú doma najmladšieho syna Kevina. Opustený dom sa pokúsi vykradnúť dvojica neschopných zlodejov, ale keďže je doma Kevin nebudú to mať vôbec ľahké…

Film urobil z Macaulaya Culkina megahviezdu a nasledovali ďalšie pokračovania: Sám doma 2: Stratený v New Yorku (1992), Sám doma 3 (1997), Sám doma 4 (2002), Sám doma 5: Vianočná lúpež (2012) a Všade dobre, sám doma najlepšie (2021).

 

4. Prci, prci, prcičky (rok 1999)

V hlavných úlohách Jason Biggs, Chris Klein, Thomas Ian Nicholas, Seann William Scott, Alyson Hannigan.

Klasika medzi teenagerskými komédiami, ktorú sme videli niekoľkokrát. Príbeh Jima Levensteina (Jason Biggs) a jeho troch priateľov, ktorí sa dohodli zbaviť svojho panictva. Každý na to ide svojim spôsobom, pričom niekomu sa darí viac a niekomu menej.
Film mal aj niekoľko pokračovaní (Pikantné pokušenie, Svadba, či Stretávka), ktoré boli tiež úspešné a oplatia sa pozrieť (nie ako pri Sám doma, kedy to po 3.časti ide radikálne s kvalitou dolu).

 

5. Štyri svadby a jeden pohreb (rok 1994)

V hlavných úlohách uvidíte Hugh Granta a Andie MacDowellovú.

Sympatický Angličan v zrelom veku Charles sa zúčastňuje na svadbách svojich priateľov, no sám odmieta vstúpiť do manželského zväzku. Na jednej zo svadieb však stretne Američanku Carrie, do ktorej sa vášnivo zaľúbi. No aj keď sa naďalej príležitostne stretávajú, nedarí sa im viac zblížiť. Má tento vzťah budúcnosť?
Veľmi známa je pieseň z filmu – Love is all around od skupiny Wet wet wet.

 

6. Nedotknuteľní (rok 2011)

V hlavných úlohách uvidíte François Cluzeta a obľúbeného Omara Sy.

Francúzska komédia Nedotknuteľní patrí medzi topky, ktorá sa oplatí pozrieť aj viackrát. Je to príbeh Philippovi, bohatom človeku s dobrými spôsobmi, ktorý je však takmer úplne ochrnutý. Potrebuje opatrovateľa a vybral si Drissa, muža z parížskeho predmestia s kriminálnou minulosťou. Nasleduje množstvo komických situácií, ktoré prináša stretnutie dvoch protichodných svetov.

 

7. Vo štvorici po opici (rok 2009)

V hlavných úlohách hrajú Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Justin Bartha a Ed Helms.

Štvorica priateľov sa vydá na rozlúčku so slobodou do Las Vegas. Oslava sa pekne rozbieha, no niečo sa zvrtne. Ráno sa prebúdzajú už len ako trojica. V zničenej hotelovej izbe majú sliepku, tigra a cudzie dieťa. Chýba im však ten najdôležitejší človek – budúci ženích. Problém je, že nikto z nich si z minulej noci nič nepamätá. Navyše si veľmi rýchlo uvedomujú, že zistiť čo sa vlastne počas noci dialo nebude vôbec jednoduché. A takisto nájsť ženícha, ktorý sa má o dva dni ženiť…
Režisér Todd Phillips stavil na najlepších hercov, či už je to príťažlivý Bradley Cooper alebo úžasný Zach Galifianakis, ktorý dodal komédii ešte väčšie grády.

 

8. Borat (rok 2006)

V hlavnej úlohe Sacha Baron Cohen.

Najlepší reportér kazašskej televízie sa vydáva do Spojených štátov amerických nakrútiť dokumentárny film o tejto úžasnej krajine. A na ceste za spoznávaním americkej kultúry spozná Pamelu Anderson, jeho novú životnú lásku. Určite si spomínate na legendárne Boratove zelené plavky.

 

9. Blbý a blbší (rok 1994)

V hlavných úlohách Jim Carrey a Jeff Daniels.

Pre niekoho absolútna blbosť, pre iných klasická bláznivá komédia, ktorú treba vidieť. Príbeh o ceste dvoch verných priateľov, riadnych hlupákov, naprieč Spojenými štátmi plná bizarných situácií, pri ktorých nebudete vedieť, ktorý z nich je ten blbý a ktorý ešte blbší…
Chémia medzi Jimom Carreym a Jeffom Danielsom je neuveriteľná, skvele si sadli.
Film mal aj pokračovanie v roku 2014, ale bol to de facto prepadák, s tým nestrácajte čas.

 

10. Drž hubu! (rok 2003)

V hlavných úlohách Gérard Depardieu a Jean Reno.

Ďalší skvelý francúzsky kúsok o nesúrodej dvojici.
Jeden je drsný zlodej, ktorý sa zamiluje do ženy svojho gangsterského rivala a navyše mu ukradne 20 miliónov. Po nevydarenej akcii však končí vo väzení.
Druhý je zhovorčivý dobráčisko, ktorému to pomalšie myslí. A pretože nerozozná zmenáreň od banky, skončí vo väzení. Zhodou okolností v tej istej cele ako drsný zlodej.
O množstvo komických situácií vo filme nie je núdza, keďže režisérom snímky je majster komédie Francis Veber. Režíroval napríklad filmy Jaguár, Veľký blondín, Blbec na večeru, Hračka.

 

filmové slovenskoPrečítajte si tiež
5 filmových miest na Slovensku, Poznáte ich?


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.