11-ročný chlapec vyzbieral na miestny hospic 750-tisíc eur

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Má len 11 rokov, volá sa Max Woosey a pre Hospic North Devon dokázal vyzbierať neuveriteľných 640-tisíc libier (v prepočte 750-tisíc eur). Všetko sa to začalo tým, že Rick Abbott zomieral na rakovinu a daroval synovi svojich susedov stan. Obyčajný stan, nič špeciálne. Povedal, aby si s tým stanom užil dobrodružstvo…
A Max urobil čosi neuveriteľné: už viac ako 500 dní nespal v posteli pod strechou, ale pod tým stanom. Jeho cieľom je vybrať čo najviac peňazí pre hospic, ktorý sa o Ricka staral.

 

Chcel vyzbierať aspoň 100 libier…

Max mal totiž príležitosť z prvej ruky sledovať, aké dôležité je pre ľudí zomierať v prostredí domova a medzi svojimi blízkymi. Hospic North Devon to Rickovi umožnil, no s príchodom koronavírusu prišiel hospic o mnohom možností, ako získať na prevádzku financie. Max sa preto rozhodol pomôcť mu, vymyslel výzvu a kempovaním v chladnom počasí chcel vyzbierať na platforme JustGiving 100 libier na hospic.

Po prvý raz prespal pod stanom 29.marca 2020 a odvtedy pod ním spí každú noc. Z chlapcovej misie sa stala senzácia a začal putovať. Spal už na záhrade britského premiéra Borisa Johnsona v Downing Street, aj pri výbehu levov v ZOO.

Jeho príklad nasledovali aj staršie deti – v marci tohto roka sa asi tisícke chlapcom a dievčat podarilo prespaním pod stanom vybrať viac ako 15 miliónov na dobročinné účely.

Podobnú čiastku už nazbieral aj Max Woosey a vyzerá to, že suma ešte porastie. Domov sa totiž tak skoro nechystá. „Nie, toto som ja a toto robím. Teraz vôbec nemám v úmysle s tým prestať. Milujem vyť vonku a blízko k prírode. Keď to prestane byť zábava, tak sa vrátim dnu, ale v tejto chvíli si to nedokážem predstaviť,“ povedal pre denník The Guardian.

Max Woosey hospic zbierka

Zdroj a foto: The Guardian, BBC, Seth Conway,
Instagram/MW, Rachel Woosey


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.