Ako kráčať životom na zelenú? Slávny herec vám poradí

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V anglofónnych krajinách tomu hovoria greenlights. Čiže zelené svetlá na semafore, ale prenesene je to aj znamenie, že ste na správnej ceste a smerujete k svojmu cieľu. Že nech už kráčate kamkoľvek, neschádzate z cesty…
A práve takéto The Greenlights ukazuje slávny hollywoodsky herec Matthew McConaughey v rovnomennej knihe, ktorá vyšla v slovenčine ako Životom na zelenú.

Jeho otec mu odmalička vštepoval radu, že ak niečomu skutočne verí a chce to urobiť, tak do toho má ísť naplno. A presne to urobil Matthew na vysokej škole, ktorá bola preňho zlomová. Odštartoval kariéru herca, z ktorého sa stala celebrita a na konte má množstvo úspešných filmov. A samozrejme prestížneho Oscara.

 

Životom  na zelenú

Životom na zelenú Matthew McConaugheyKniha Životom na zelenú ponúka zaujímavé lekcie, skúsenosti päťdesiatnika, ktorý mal naozaj bohatý život. Na zážitky, na rôznorodých ľudí, na zlyhania aj mega úspechy. Podľa známeho herca je to jasné: ak viete, ako a kedy sa vyrovnať so životnými výzvami, ako sa popasovať s nevyhnutnosťou, potom sa môžete tešiť z dlhodobého úspechu. Alebo ako on hovorí, „chytíte zelenú“.

Dozviete sa o jeho detstve, rodičoch a ich „talianskom“ manželstve. Povie vám o svojom šialenom výmennom pobyte v Austrálii aj o jeho prelomovom účinkovaní v Dazed and Consufeed (Omráčený a zmätený). Je to komédia z roku 1993, v ktorej hrali samé top mená, okrem Matthewa aj Ben Affleck, Mila Jovovich, Rory Cochrane ai.

Matthew vám prezradí ako získal rolu v právnickom trileri Čas zabíjať, ktorý nakrútili podľa bestselleru Johna Grishama. Kráča životom a sprevádza vás, odhaľuje rôzne zákutia, vysvetľuje a dáva rady.

Pri čítaní sa budete neraz baviť, smiať, možno zostanete dojatí. Určite však oceníte otvorenosť a úprimnosť. Matthew napríklad priznáva, že v mladosti si poriadne užíval. Vedel, že vyzerá veľmi dobre, páčil sa ženám a náležite to aj využíval. Potom však prišlo zoznámenie s jeho budúcou manželkou Camilou, ktorú dodnes miluje a dodnes je jeho morskou vílou…

Životom na zelenú Matthew McConaughey

 

Šťavnaté a inšpiratívne

V knihe nájdete šťavnaté historky, originálne postrehy a netradičné návody, ako sa v živote dopracovať k väčšej spokojnosti. Matthew si posledných 35 rokov zapisoval formou denníka každú myšlienku, ktorá by mohla odpovedať na jeho základnú otázku: aké je tajomstvo lepšieho života?
Zaznamenával si svoje úspechy a pády, radosti aj starosti, či veci, nad ktorými žasol. Skúmal, poznával, zhromažďoval a premýšľal. Zapisoval si všetko, čo ho povzbudzovalo a teraz to dal do svojej knihy.

  • Ako žiť čestne?
  • Nepodliehať stresu?
  • Naozaj sa baviť?
  • Menej ubližovať druhým?
  • Nechať menej ubližovať sebe?
  • Stať sa dobrým človekom?
  • Dosiahnuť to, po čom túžite?
  • Byť viac sám sebou?
  • Nachádzať v živote zmysel?

knihy lepsiden.skPozrite si ďalšie KNIŽNÉ TIPY.

 

Cesta je cieľom…

Či už máte radi tohto herca, alebo nie, jeho kniha vás prekvapí a pozitívne naladí. Je osobný, ľudský, nehrá sa na hviezd, prihovára sa. Nie sú to len memoáre, ale skôr cesta životom a spôsob, ako pretvoriť čo najviac zlých okamihov na tie dobré.

Krásne vidieť, ako sa menil z divokého chlapíka, ktorý si neváhal užívať so ženami až na dnešného Matthew McConaugheyho, ktorý je zrelý, stal sa oporou pre svoje tri deti a manželku, a rozvážne si vyberá role vo filmoch. Zdá sa, že naskočil na zelenú vlnu a určite môže byť inšpiráciou pre nás všetkých…

Foto: FB/Matthew McConaughey, vydavateľstvo Motýľ, LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.