4 tipy, ako udržať v sklade dlhodobo poriadok

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mať originálne a prakticky zariadenú predajňu nestačí. Okrem vizuálnej prezentácie produktov, odborného poradenstva a priaznivej ceny zákazníka zaujíma aj dostupnosť tovaru a rýchle dodanie. Aby ste mohli mať tovar dostupný priamo na predajni, potrebujete prakticky a prehľadne zariadený sklad.

Máte skladom väčšie množstvo malých produktov? Je váš sklad príliš malý alebo naopak, príliš priestranný? V každom sklade môže raz dva vzniknúť chaos, ktorý nie je jednoduché upratať. Vieme, ako tomu predísť. Týchto 5 tipov vám pomôže udržať v sklade dlhodobo poriadok.

  • investujte do kvalitného regálového systému
  • často predávaný tovar umiestnite na ľahko dostupné miesto
  • viditeľne a prehľadne označte obsah regálov v sklade
  • využite moderné technológie – LED osvetlenie aj vzduchotechniku
  • pravidelne upratujte

Využite priestor na maximum – vyberte si kvalitné regálové systémy do skladu

Máte k dispozícii malú miestnosť bez okien alebo je váš sklad priestranný a slnečný? V každom sklade môže byť poriadok, ak je správne zariadený. Ako prvé si premyslite, aký typ regálov alebo skríň je najvhodnejší na tovar, ktorý ponúkate. Zamerajte sa veľkosť regálu, jeho nosnosť aj usporiadanie jednotlivých policových dielov. V druhom kroku je dôležité samotné rozmiestnenie regálov tak, aby vznikol dostatočný priestor na manipuláciu s tovarom.

Regálové systémy z kvalitných materiálov predstavujú investíciu, ktorá sa oplatí. Majú dlhú životnosť, sú odolné a bezpečné.

ako udržať poriadok v sklade

Ako prakticky rozmiestniť produkty v regáloch

Aby ste v sklade dlhodobo zachovali poriadok, každý produkt potrebuje mať v regáli presne určené miesto. Regálové systémy by mali byť dostatočne veľké. Štruktúra skladu jasná a prehľadná pre každého zamestnanca – aj toho, ktorý v ňom tovar nevyhľadáva pravidelne.

Najviac predávané produkty je vhodné umiestniť na ľahko dostupné miesto čo najbližšie k predajni. Horné police a regály umiestnené na konci skladu využite na tovar, ktorý je menej vyhľadávaný.

Sofistikované rozmiestnenie tovaru podporuje efektivitu aj udržiavanie poriadku v sklade. Bez dobrého svetla to však pôjde pomerne ťažko. Kvalitné osvetlenie jednotlivých regálových systémov aj celej miestnosti predstavuje dôležitý krok na ceste k dlhodobo upratanému a prehľadne usporiadanému skladu. Vynikajúce riešenie predstavuje moderné LED osvetlenie. Je bezpečné, energeticky úsporné a navyše nevyžaduje pravidelnú údržbu.

Správne označenie regálov pomáha udržať prehľadnosť

Rovnako dôležité ako rozmiestnenie tovaru je aj správne označenie regálov v sklade. Napíšte na každý regál a rad, čo sa v ňom nachádza. Ak je váš sklad väčší, zaujímavé technologické riešenie na označenia miesta v regáli ponúkajú rôzne skladové systémy.

 ako udržať poriadok v sklade

Pravidelné upratovanie v regáloch aj v sklade je nutnosť

Ani kvalitný regál do skladu, dokonale rozmiestnený tovar či optimálne osvetlenie nezabránia bežnému pracovnému neporiadku v sklade. Pravidelné upratovanie skladu a regálových systémov predstavuje neodmysliteľnú súčasť dlhodobo udržateľného poriadku v každej predajni a sklade. Ak máte možnosť, využívajte modernú vzduchotechniku. Znižuje prašnosť a skvalitňuje vzduch v sklade.

Zariaďujete sklad? Vyberte si moderné regálové systémy, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy kvality. Cenovo dostupné regály do skladu aj na predajňu nájdete na www.medcom.sk.

TS, Foto: Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.