5 kľúčových ingrediencií pre luxusný dizajn vašej kúpeľne 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zatiaľ čo kúpeľne v bežných domovoch slúžili v minulosti výlučne funkčnému účelu, v moderných domácnostiach sa snažia majitelia bytov alebo domov premeniť tento praktický priestor na luxusné útočiská pripravené na oddych. Mnohí z nás trávia dnes vo svojich domovoch viac času ako kedykoľvek predtým, takže ak zvažujete investíciu do skrášlenia svojho priestoru kúpeľne, čítajte ďalej.

Nižšie sa s vami podelíme o niekoľko odborných tipov na interiérový dizajn luxusnej kúpeľne, ku ktorej vytvoreniu nebudete potrebovať nič špeciálne. 

 

Vyberte si správny obklad stien 

Obklad stien kúpeľne je to, čím by ste mali začať. Do malých alebo tmavých kúpeľní sa hodia svetlejšie alebo neutrálne farby a povrchové úpravy, ako je napríklad drevo. No tmavšie možnosti, ako je napríklad bridlica, fungujú dobre s väčšími luxusnými kúpeľňovými priestormi. Luxusný kúpeľňový dizajn s radosťou využíva aj kombináciu oboch spomenutých materiálov. 

Skvelé je tiež spojenie obkladov svetlej farby s čiernymi mozaikovými obkladmi, pomocou ktorých dokážete vytvoriť vo vašej modernej kúpeľni vizuálne pôsobivú atmosféru.  

Luxusné talianske obklady s mramorovou kresbou a vysokým leskom dodajú tomuto priestoru ten správny šmrnc a nádych elegancie, ktorý vám budú všetci závidieť.  

 

Pomôžte priestoru vyniknúť kvalitným svetlom 

Okná v kúpeľni sú veľké plus, no nie všetci ich máme. Okrem prirodzeného osvetlenia sa však môžete pohrať aj s tým umelým a s jeho pomocou luxusné detaily priestoru ešte viac zvýrazniť. Správne zvolené osvetlenie dokáže navodiť dokonalú atmosféru a zároveň vytvoriť ideálne podmienky na realizáciu pravidelnej zubnej hygieny či relaxu vo vani.  

luxusný dizajn pre kúpeľňu

 

Využite silu zrkadiel 

Zrkadlá sú najúspornejším spôsobom, ako dodať pôvab a luxus akémukoľvek priestoru. V malom priestore však pomôžu aj jeho optickému zväčšeniu. Pocit luxusu a väčšieho priestoru tak bude na nezaplatenie a to s použitím tohto veľmi jednoduchého doplnku, ktorý môže v priestore ešte viac vyniknúť v originálnom ráme.  

 

Udržiavaný poriadok 

Udržiavanie poriadku vo vašej kúpeľni nielenže vytvorí elegantný vzhľad a relaxačnú atmosféru, ale tiež zabezpečí, že váš priestor bude vhodný na čistenie a údržbu. Napriek tomu, že je nevyhnutné mať upratanú kefu na vlasy, mejkap a doplnkové toaletné potreby, niekoľko dobre umiestnených štýlových ozdôb, napríklad sviečky, trstinové difuzéry, misky so soľou do kúpeľa alebo fľaštičky s pleťovým mliekom, dotvorí očarujúcu a luxusnú atmosféru. 

domáci majsterPrečítajte si tiež
Domáci majster 5 tipov pre kúpeľňu a toaletu.

 

Drobné dekorácie 

Základom každého moderného interiéru je aj zmysel pre detail. Dôkladné zváženie toho, ako zariadite svoj priestor, je preto kľúčom k tomu, aby ste svoju kúpeľňu posunuli na vyššiu úroveň. Umiestnenie umeleckých diel do tohto priestoru okamžite pridá nádych sofistikovanosti a výber jedinečného kusu nábytku na vylepšenie vášho interiéru môže tiež dať vášmu priestoru výhodu.  

Nádherná výzdoba vašej kúpeľne umeleckými dielami, izbovými rastlinami a ozdobami môže nepochybne zmeniť váš priestor a bez námahy ho preniesť z elegantného na veľkolepý. Tak to s týmito možnosťami vyskúšajte.  

— PR článok —
Foto: onzon/Shutterstock.com, ImageFlow/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.