5 hlavných príznakov, pre ktoré by ste sa mali poradiť s urológom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možno ste ako mnohí ďalší ľudia, ktorí sa častejšie, či menej často zamýšľajú nad svojím zdravím a niekedy sa aj starostlivejšie pozorujete? A možno je v tomto smere vaším verným asistentom internet. Začnete pociťovať bolesť a postupom času sa u vás prejavujú príznaky ochorenia? Vy však netušíte, o čo ide a automaticky zapínate počítač.

Po zadaní kľúčového slova sa z vyhľadávača dostanete naozaj k obrovskému počtu informácií, čo je samozrejme na jednej strane aj dobré. Rovnako je to aj s liekmi, z ktorých je väčšina voľne predajná a dostupná bez lekárskeho predpisu. Lenže bežný človek neštuduje medicínu a nevyzná sa vo všetkých  vlastnostiach liečiv a ochorení.

Je to rýchly, lacný a jednoduchý spôsob, ale v mnohých prípadoch takto môžete základné ochorenie len oklamať. A spôsobíte si ešte viac komplikácií, ktoré potom už ťažko rieši aj samotný lekár. Okrem prevencie a zdravého životného štýlu, by vám určite neuškodila ani návšteva urológie. My vám povieme prečo.

 

Ne-máte únik moču pod kontrolou

Moč a sperma sa zvyčajne vylučujú z močovej trubice, ale iba ak si to prajete. Existujú, samozrejme, fyziologické sekréty žliaz močovej trubice a prostaty, ale tie sú v norme a  často bezvýznamné, takže si ich nemusíte ani všimnúť. Únik moču môže byť ale o niečom inom.
Môže byť spojený so zápalom močovej trubice a prostaty po prechladnutí. Môže sa prejaviť aj komplikáciou ochorenia iných orgánov. V každom prípade, ak ste si všimli niečo neobvyklé, navštívte odborníka, ktorý vám dá jasnú a najlepšiu odpoveď. A samozrejme poskytne aj pomoc.

skúmavky

 

Rezanie, pálenie, svrbenie v močovej trubici

Pravidelne sa môžu u zdravých osôb objaviť akékoľvek pocity v močovej trubici, čo súvisí s frekvenciou sexuálneho života, používaním kondómov a mazív a použitím korenia v strave. Ale ak sa to stáva pravidelne a závažnosť príznakov sa zvyšuje, potom by ste nemali čakať.

Bolesť v perineu, semenníkoch, okolo konečníka a spodnej časti chrbta

To je istý signál, že máte problémy. Ak ste, samozrejme, včera nejazdili na koni, nezúčastnili sa bojov bez pravidiel alebo nepodstúpili plánovanú vazektómiu. Bolestivé prejavy bez vážnej príčiny v tejto časti tela je naozaj dobré sledovať, a ak sú pravidelné a vo väčšej intenzite, mali by ste sa ich s pomocou urológa  zbaviť.

Poruchy močenia

Všimli ste si, že sa váš prúd oslabil? Máte neustále nutkanie, ale po príchode na toaletu to ide veľmi pomaly a ťažko? Aj v tomto prípade navštívte urológa. Tieto príznaky môžu byť dôvodmi vážneho ochorenia!

 

Zníženie alebo absencia libida

Ak ste už prečítali niekoľko článkov o tom, ako zvýšiť libido, a napriek tomu vám nič nepomohlo, je možné, že niečo nie je vo vašom tele v poriadku. A budete musieť byť liečení.
Problémov môže byť samozrejme viac alebo menej. S niektorými sa vyrovnáte a iné vám naopak robia starosti. Preto, ak pozorujete nejaké komplikácie alebo máte otázky, je lepšie obrátiť sa na svojho urológa. Vlastné zdravie si musíte vážiť a pristupovať k nemu naozaj zodpovedne.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.