6 dôvodov, prečo sú silikónové tmely na vyhladenie vrások domu ideálne

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vplyvom veku nestráca na pevnosti a kráse iba naša pleť, ale aj budova, v ktorej často strávime celý svoj život. Na odstránenie nedokonalostí, ktoré na našom obydlí zanechal čas, však žiadne kozmetické prípravky ani estetické zákroky nestačia. Moderná doba našťastie prináša riešenia, ktoré sú v stavebnom priemysle dokonalou alternatívou kozmetických úprav. Silikónové tesniace tmely patria k jedným z nich.

Ak preto chcete vylepšiť vzhľad svojho bývania, zbaviť sa nedokonalostí a poškodení, máme pre vás zoznam výhod, ktoré vám vlastnosti takýchto tmelov prinášajú. Ešte predtým sa ale pozrieme na základné informácie.

 

Čo sú silikónové tmely?

Silikónové tesniace tmely sa používajú na lepenie skla, keramiky, kovov, plastov, betónu a tehál. Používajú sa aj v letectve a strojárstve. Sú vynikajúce na tmelenie dlaždíc alebo vyplnenie škár. Postarajú sa dokonca aj o to, aby bolo využívanie a komfort vášho nového strešného okna ešte vyššie.

Patria k stavebným materiálom, na ktorých stojí takmer každá jedna domácnosť a nehnuteľnosť v našom okolí. Ide v podstate o hmotu, ktorá nám dokáže poslúžiť na viacero účelov pri samotnej stavbe, renovácii alebo oprave nehnuteľnosti. A môžu za to nasledujúce výhody.

 

Schopnosť odolávať vysokým a nízkym teplotám

silikónové tmelyKvalitné tesniace tmely na báze silikónu majú oveľa vyššiu schopnosť odolávať teplotným výkyvom ako klasické tmely. Je to omnoho lepšia alternatíva aj preto, že prakticky spája akékoľvek materiály.

Okrem toho sú tiež silikónové tmely odolné voči tepelnej rozťažnosti a kontrakcii, oscilácii vetra – dokonca aj seizmickým pohybom – čo z nich robí v dnešnom nevyspytateľnom svete preferovaný stavebný materiál.

 

Silikónové tmely sú vynikajúcim izolačným materiálom

Flexibilné a odolné silikónové tmely izolujú domy alebo byty od extrémov tepla a chladu lepšie ako akékoľvek iné materiály. Ich stabilita pri vysokých aj nízkych teplotách im dáva trvanlivosť, ktorej sa bežné druhy tmelov ani zďaleka nevyrovnajú.

 

Vysoko odolné a tvarovo stále tesnenia

Odolnosť je v stavebníctve veľkou nevyhnutnosťou. Či už opravujete umývadlo v kúpeľni, utesňujete priestor medzi oknami alebo dverami, chcete, aby vaša práca vydržala. Silikónové tmely to zaistia! Silikónové tmely vytvárajú tesné spoje, ktoré sa v porovnaní s gumovými oddeľujú oveľa ťažšie. Vďaka tomu vydržia 4-krát dlhšie.

 

Skvelá estetická úprava

Nie je to o začiatku, ale o cieli! Silikónové tmely vám poskytnú j dokonalú povrchovú úpravu. Silikónové tmely sa dodávajú vo viacerých farbách, vďaka čomu sa nemusia “biť“ s vaším dekorom, ale presne s ním splývať.

silikónové tmely

 

Vodoodpudivý materiál

Čo je na silikónových tmeloch najlepšie? Najviac to, že sú vodoodpudivé. Skvele teda chránia pred dažďom a vlhkosťou miesta. Môžete ich použiť na opravu prasklín na umývadlách v kúpeľni, vytvorenie tesného tesnenia okolo okien a sklenených dverí – tiež na opravu akvárií.

 

Dobrá tepelná stabilita

Trvanlivosť tmelu súvisí s jeho schopnosťou odolávať teplotám bez toho, aby na ne reagoval. Bez ohľadu na to, akému extrémnemu teplu alebo chladu vystavujete silikónové tmely, zistíte, že sú schopné odolať.

Ich elasticita a flexibilita im umožňuje odolávať teplotám, ktoré iné materiály nedokážu. A veľmi podobne je na tom aj ich nízka chemická reaktivita, čo znamená, okrem iného, že nemajú prakticky žiadny zápach.

Pre váš domov teda ideálne riešenie.

— PR článok —
Foto: Dimik_777/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.