7 tipov ako si vybrať dovolenku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na dovolenke ide hlavne o to, aby ste si dobili biologické baterky Preto záleží hlavne na tom, aby ste boli maximálny spokojný.
Aby ste nemuseli riešiť pleseň na hotelovej izbe, špinavú pláž či 30 minútové šliapanie na pláž.
A okrem toho chcete mať istotu, že dostanete to, za čo si zaplatíte a nebudete s napätím očakávať, či sa vaša cestovná kancelária nedostane do finančných problémov.
Ako si vybrať last minute, dovolenkový zájazd či first minute? Jednoducho – ako si vybrať dovolenku?

1. Stavte na overenú kvalitu

Ako sa orientovať v desiatkach cestovných kancelárií, ktoré sa na trhu striedajú ako deti na kolotoči?
Jednoducho – stavte na overenú kvalitu, ktorá na trhu pôsobí dlhé roky. Za nich hovoria desaťtisíce spokojných klientov, roky skúseností a riziko, že sa veľký hráč z ničoho nič dostane do finančných ťažkostí je skutočne malé.

2. Porovnávajte ceny

Neskočte hneď po prvej výhodnej cenovej ponuke.
Vytipujte si tri relevantné cestovky a porovnajte si ich ceny. V jednej možno objavíte Grécko s polpenziou za super cenu, no v druhej môžete objaviť all inclusive last minute do Kalábrie za rovnakú cenu.

Kalábria

Sladká talianska Kalábria – ideálny tip na dovolenku.

3. Nedôverujte katalógom

Veriť katalógu z cestovnej kancelárie je ako veriť predavačovi na tureckom trhu, že o svojom výrobku hovorí pravdu. Nájdete tu fotky upravené vo photoshope, chvály na rezort či niekoľko rokov staré informácie. Skúste sa poobzerať na internete po čerstvých informáciách.

4. Pozrite si video

V tomto prípade skutočne platí – lepšie raz vidieť, ako stokrát čítať. Veľa turistov si natočí video zo svojej dovolenky a ubytovania a potom to dajú na internet. Posurfujte po Youtube, zadajte si do vyhľadávača daný hotel, rezort, lokalitu a vyhľadávajte iba vo videách. Pre niekoho obrovská nuda, pre vás zdroj cenných informácií.

videá youtube dovolenka

Správne si vybrať dovolenku? Určite si pozrite videá!

5. Čítajte blogy

Nahraďte popisy v katalógu autentickými blogmi ľudí, ktorí boli ubytovaní tam, kde budete aj vy. Články bývajú doplnené fotografiami, z ktorých môžete veľa vyčítať. Napríklad to, či sú sprchové kúty v kúpeľniach čisté a v dobrom stave. Lebo je to práve kúpeľňa, ktorá o kvalite ubytovania prezradí najviac.

6. Zapnite si Google maps

Má hotel v katalógu či na svojej stránke napísané, že na pláž je to „10 m“? Čoho desať? Metrov, minút, míľ?
Zapnite si Google maps a pozrite si polohu hotela. V niektorých prípadoch môžete využiť aj Street view a pozrieť si, ako to tam skutočne vyzerá.

7. Nešetrite časom

Naozaj, nešetrite časom, keď si zisťujete tieto informácie. Radšej stráviť 3 hodiny hľadaním relevantných informácií, ako keby ste mali byť jeden týždeň na mieste, kde sa cítite zle a nepáči sa vám tu.

google maps street view dovolenka

Nezabudnite na Google maps a Street View – určite dobrý tip, ako si ešte lepšie vybrať dovolenku.


Zdielať

About Author

2 komentáre

  1. Zaujímavé 🙂 Osobne sme minulý rok dovolenku volili kvôli môjmu koníčku chorvátčine. Tak sme išli do Chorvátska – busom a na blink. Najlepšia skúsenosť ever 🙂 Tento rok by som sa chcela skôr po náročnom roku dať trošku do poriadku. Nastúpila som na pozíciu administrátora, takže práca za počítačom. Chytajú ma bolesti chrbtice, takže sme si zobrali wellness. Nechceme ísť úplne na Slovensko ale ani veľmi ďaleko, preto sme hneď volili Česko, že tam by to nemuselo byť ani draho a môžeme ísť autom. Zatiaľ to vyzerá veľmi zaujímavo s hotelom Alexandria, nemáme deti, takže podmienka, že tam nemôžu ísť deti do 12 rokov, by nám aj vyhovovala 🙂 Uvidíme, predsa leto je ešte “ďaleko”. 🙂

  2. U nás tiež zatiaľ najlepšie dovolenky, boli dovolenky na blink, alebo že sme si kúpili len tak z ničoho nič a leteli 😉 Bolo to lacné a šikovné riešenie. Tohto roku sme si povedali, že chceme fakt relax, lenže keď je to teraz s tými útokmi kadejaké, tak sme si povedali, že si zabehneme na wellness. Máme čerstvo po svadbe, takže Vám poviem, že ten oddych naozaj potrebujeme, tie posledné dva mesiace boli “peklo” 😀 Stále sa niekto na niečo vypytoval a pritom to mali napísané na pozvánke. Nechali sme sa teda zlákať reklamou a pôjdeme do hotela Alexandria. Dohodli sme sa ešte s jedným párom, ktorý majú zasa svadbu v septembri a dosť potrebujú si oddýchnuť, lebo už histeričia 😀

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.