Ak chcete myslieť ekologicky, siahnite po plechových strešných krytinách

Pinterest LinkedIn Tumblr +

O strešných krytinách sa toho už veľa popísalo, no pokiaľ ide o tú našu strechu, informácií nie je nikdy dosť. Vo svete plnom technických zázrakov a unikátnych riešení šitých na mieru sa stále častejšie hlási o slovo tiež ekologická stránka stavby a bývania.

 

Môže byť plech ekologická strešná krytina?

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale aj studený a chladný plech je veľmi všestranný, odolný, trvácny a vo väčšine prípadov aj 100 % obnoviteľný materiál.  Tým, že je plne recyklovateľný a počas celého procesu nestráca nič zo svojich pôvodných vlastností, si právom zaslúži nálepku „ekologický materiál“. Jeho obnoviteľnosť sa pre konečného užívateľa odrazí na výslednej cene a z pohľadu prírody a životného prostredia na ich minimálnej záťaži. Plechová strešná krytina má však okrem nezanedbateľných ekologických benefitov aj množstvo ďalších predností.

V porovnaní s tradičnými strešnými materiálmi je plechová strešná krytina bezkonkurenčne najľahším typom krytiny, aký momentálne náš trh ponúka. Práve jej nízka hmotnosť a tvarová stálosť ju predurčuje na použitie pri rekonštrukciách striech starších domov s oslabenou statikou, historických budov, záhradných domčekov, altánkov či rôznych iných stavieb. A keďže spĺňa všetky kvalitatívne, ale aj estetické vlastnosti strešnej krytiny, vo výsledku tak dostaneme ideálnu kombináciu vysokej úžitkovej hodnoty s minimálnym škodlivým dopadom na životné prostredie. Rovnica, ktorá nikdy nebola aktuálnejšia.

dom a strecha ako myslieť ekologicky

 

Oplechovanie strechy – moderný a nadčasový dizajn

Plechová strecha môže mať veľa podôb. Najrôznejšie farebné prevedenia, profily či povrchová  úprava plechu tak dokážu vytvárať strechy rôznych štýlov a jedinečného dizajnu. Tomu, kto je otvorený novým trendom a nebojí sa tak trochu vyčnievať z radu, iste neunikli jedinečné riešenia striech z profilovaného plechu.
Nové trendy použitia trapézového plechu už dávno zborili mýty o ich rýdzo industriálnom využití a oplechovanie strechy či dokonca fasády sa tak stalo veľmi obľúbeným a moderným spôsobom, ako dodať domu nadčasovosť a výnimočnosť. Ak vezmeme do úvahy aj množstvo ďalších unikátnych vlastností, ktoré plech nepochybne má, je len prirodzené, že jeho popularita neustále rastie.

Vďaka súčasnej bohatej ponuke strešných krytín je pomerne jednoduché postaviť si krásnu a kvalitnú strechu. Avšak čím je ponuka pestrejšia, tým náročnejší by sme mali byť  vo výbere. Pretože len kvalita a dokonalý dizajn už dávno nestačia. Pri výbere strešnej krytiny by ekologické hľadisko by malo zohrávať rovnako dôležitú rolu ako napríklad životnosť alebo cena.

ekologická stopaPrečítajte si tiež
Viete, aká je vaša ekologická stopa?

— PR článok —
Foto: Blachotrapez.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.