Chcete rýchlo nakupovať? Poradíme ako na to!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Online nakupovanie je čoraz obľúbenejšie a pre mnohých už jedinou cestou, ako sa dostať k žiadanému tovaru, či službám. Neustále rastúci trend potvrdzujú mnohé prieskumy a napokon aj reakcie internetových obchodov. Takmer všetci chceme rýchlo nakupovať. Vybrať si totiž tovar z pohodlia domova, porovnať si ceny jednotlivých produktov alebo možnosť nakúpiť väčšinou lacnejšie ako v kamenných predajniach je takpovediac na nezaplatenie.
A to sú len niektoré z prednosti nakupovania cez internet. Ak ste to ešte neskúsili alebo nakupujete online len občas, rozšírte si obzor a inšpirujte sa. Takéto nakupovanie si rýchlo zamilujú najmä nadšenci moderných technológií.

 

ikona nakup vozikChcem nakupovať cez internet – ako začať?

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si na internete  napríklad termoprádlo, najskôr si prečítajte recenzie o danom internetovom obchode, resp. e-shope od ostatných zákazníkov. Práve recenzie majú vysokú vypovedaciu schopnosť vzhľadom na to, že sa môžete od ostatných ľudí všeličo dozvedieť. Ako prebiehal daný nákup, či sú s výrobkom spokojní, prípadne či nedošlo ku komplikáciám zo strany predávajúceho. Aká bola doprava – rýchla a bezproblémová? A čo kvalita komunikácie zo strany e-shopu, ak ste potrebovali doplňujúce informácie?

ako nakupovať rýchlo?

 

ikona nakup vozikPríliš lacný tovar? Zbystrite pozornosť!

Ak ste si na základe recenzií od ostatných zákazníkov vybrali vhodný internetový obchod, no cena požadovaného produktu je podozrivo nízka, zbystrite pozornosť. To, že v rôznych obchodoch narazíte na rôzne ceny je síce normálne, no pokiaľ je cena v jednom e-shope niekoľkonásobne nižšia ako v druhom e-shope, to začína byť podozrivé.
Buď je tovar poškodený, prípadne jeho kvalita nezodpovedá popisu produktu. A teda by ste mali dôkladne zvážiť, či nenakúpite radšej z iného e-shopu.

 

ikona nakup vozikŽiadne otváracie hodiny či čakanie v rade

Ak si kladiete otázku, či je naozaj bezpečné nakupovať práve prostredníctvom internetu, odpoveď je „áno“! Pokiaľ si overíte predajcu, a teda budete mať istotu, že je naozaj dôveryhodný, len smelo do nakupovania!
Zabudnite na otváracie hodiny, nekonečné čakanie v rade či pobehovanie z jedného obchodu do druhého len preto, aby ste nakúpili lacnejšie. Najmä pracovne vyťažení ľudia či mamičky na materskej dovolenke ocenia možnosť nákupu z pohodlia domova, keďže dnes môžete nakúpiť cez internet už skutočne všetko! Od potravín, cez oblečenie, knihy až po nábytok či elektroniku!

nákup na ebayPrečítajte si tiež
Chcete nakupovať na eBay? Poradíme ako na to.

 

ikona nakup vozikAj SEO optimalizácia má významnú rolu

Keďže je e-shopov skutočne veľa, konkurencia je vysoká, a teda nejeden predávajúci sa snaží zákazníkov prilákať nízkymi cenami, širokou ponukou sortimentu či vernostnými zľavami pre stálych zákazníkov.
Že hľadáte eshop oblečenie no neviete, ktorému z nich dať prednosť? Samozrejme, v prvom rade je dôležité prezrieť si ponuku sortimentu, ceny produktov, no taktiež sa oboznámiť s dodacími a platobnými podmienkami. V konečnom dôsledku je to SEO optimalizácia, ktorej hlavnou úlohou je to, aby sa eshop vo výsledkoch vyhľadávania zobrazil na popredných priečkach. A teda ho navštívil čo najvyšší počet potenciálnych zákazníkov.
Inými slovami, ak chce predajca, resp. prevádzkovateľ e-shopu zvýšiť návštevnosť webu a zároveň vybudovať dobré meno na trhu, mal by sa zamerať na seo, a teda on-page a off-page faktory, ktoré sa zameriavajú na viaceré atribúty na webovej stránke.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.