Takto má vyzerať moderný eshop | 4 základné kroky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zriadenie vlastného eshopu je v 21. storočí ideálna cesta, ako si zarobiť nejaké peniaze navyše a naplno využiť svoj potenciál. Nezáleží pritom na tom, či chcete podnikať s oblečením alebo inými produktami. Správne optimalizovaný internetový obchod je alfou a omegou vášho úspechu.
Často môže byť náročné zistiť, čo všetko by mal ideálny a moderný eshop obsahovať. A ako vlastne začať. Preto vám v nasledujúcom článku prinášame všetko, čo na to potrebujete vedieť.

ikona nakup vozikModerný eshop – ako začať?

V súčasnosti celkový trh rastie a  sním aj ecommerce. Čiže záujem ľudí o nákup online sa výrazne zvýšil. To treba využiť.
Na Slovensku je niekoľko tisíc internetových obchodov, práve preto musí byť ten váš iný, originálny a kreatívny. Dobrý dizajn a lákavé produktové fotografie predávajú, ale dôležitý je aj obsah a správne napísané texty.
Dobrou správou je, že do kvalitného internetového obchodu nemusíte investovať celé majetky a nepotrebujete ani titul v odbore informatiky. Všetko čo potrebujete je, nájsť tie správne „tools“ a vedieť ako ich použiť.

 

ikona nakup vozikAnalýza konkurencie

Mnoho „odborníkov“ radí: v prvom rade investujte do kvalitnej analýzy trhu.
Ale je to naozaj nevyhnutné?
Vedzte, že nesprávne investované financie v začiatkoch podnikania, môžu mať devastačný efekt a to najmä ak ide o menšie eshopy. Podobnú analýzu si viete svojpomocne spraviť a na to vám stačí čas a Google.

moderný eshop

 

ikona nakup vozikRozpočet

V začiatkoch podnikania je nevyhnutné stanoviť si reálny rozpočet a zadefinovať spôsoby jeho využitia. Ak nemáte k dispozícii väčší obnos peňazí, investujte svoj čas do podrobného výskumu trhu s pôžičkami. Nikdy však nepreceňujte svoje možnosti. Tvorba eshopov vás nemusí zruinovať, ale rozhodne nie je zadarmo.
Na začiatku musí každá spoločnosť pochopiť koľko peňazí môže získať a podľa toho si prepočítať potrebné zdroje.

 

ikona nakup vozikMarketing

Marketing a tvorba eshopov idú ruka v ruke, preto je nevyhnutné zamerať sa na potreby potencionálnych zákazníkov.
Súčasná doba praje nízko nákladovým stratégiám a jednoduchej propagácii prostredníctvom sociálnych sieti. Stavte preto aj na Facebook, Instagram či Twitter. Pridávaním postov dvakrát denne môžete rapídne zvýšiť návštevnosť vašej stránky. Že na toto nemáte čas?
Vyhraďte si každý týždeň hodinu času a všetky príspevky si naplánujte, v prípade Facebooku táto stratégia funguje veľmi dobre.

internet na dovolenkePrečítajte si tiež
Internet na dovolenke. Na toto si dajte pozor.

 

ikona nakup vozikOptimalizácia

Pre úspešný rozbeh vášho internetového obchodu je nevyhnutný správne napísaný obsah stránky a jeho optimalizácia pre používateľov a vyhľadávače.
Toto v preklade znamená – ak napr. predávate termoprádlo, je nevyhnutné napísať popis produktu tak, aby bol daný produkt ľahko vyhľadateľný cez Google na tento alebo podobné výrazy. Nevyhnutné je optimalizované použitie kľúčových slov.
Obsah sa dá pripraviť ešte pred spustením stránky, v režime offline.

Pre úspešné podnikanie prostredníctvom internetového obchodu je teda najdôležitejšia dôsledná analýza trhu, stanovenie si reálneho rozpočtu, pravidelná propagácia a správna optimalizácia.

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.