Ako nájsť najlepšieho rozvodového právnika?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V určitých životných situáciách sa nám vedia isté problémy dostať takpovediac pod kožu. Zaťažujú nás a vedia ovplyvniť náš ďalší život, dokonca sa nám menia plány a postoje. Vtedy si mnohí nevieme poradiť sami a preto je najlepšie, keď sa o záťaž podelíme s tými najpovolanejšími. Nepomôže odkladanie problému, či jeho zámerné prehliadanie. K takýmto chvíľam jednoducho dochádza a k nim patrí aj moment, keď musíme nájsť rozvodového právnika.

Áno, o každodenné problémy sa podelíme aj s najlepšou kamarátkou a s úzkosťou s dobrým psychológom. No pri životnom zlome, ktorým nepochybne rozvod je, a ktorý je rozhodujúci pre naše ďalšie životné smerovanie, je dôležité mať pri sebe toho najlepšieho rozvodového právnika.

 

Aký by mal byť najlepší rozvodový právnik? 

Najlepší rozvodový právnik je v prvom rade dobrým psychológom. Môžete sa mu pokojne vyrozprávať a poplakať si pri rozprávaní svojej rodinnej situácie. Je empatický, má s vami súcit a neodsudzuje vás pohľadom, neprevracia očami či nedohovára vám. Naopak, upokojí vás a povzbudí vo vašom rozhodnutí opustiť manželský zväzok pokiaľ vás ničí a podkopáva vaše psychické zdravie.

V každom prípade musí byť nezaujatý a nepremietať svoju osobnú rodinnú situáciu do vášho prípadu a držať stranu len jednému pohlaviu.
O vašu manželskú situáciu sa zaujíma do detailov, aby bol pripravený a aby ho na súdnom pojednávaní nezaskočilo nič, čo by v konečnom dôsledku mohlo byť vo váš neprospech.
Má mnoho skúseností zo svojej praxe, a preto sa citlivo pýta a pripravuje vás na všetky otázky, o ktorých vie, že sa ich bude pýtať aj sudca či sudkyňa, keď bude o rozvode rozhodovať.

ako nájsť najlepšieho rozvodového právnika?

 

Ako bude postupovať?

Najlepší právnik šetrí váš čas. Hneď na úvodnej konzultácií, ktorú si s ním dohodnete vám vysvetlí celý proces rozvodu, dobu po ktorú celé konanie môže trvať. Vyžiada od vás všetky nevyhnutné podklady.
Každý dobrý rozvodový právnik musí už nazačiatku vedieť, čo všetko bude potrebné na súde predkladať, a teda čo máte zabezpečiť. Voľbu právnika preto dobre zvážte. Ide o vašu budúcnosť, vaše peniaze a váš čas.

Najlepší právnik vám vysvetlí, že je dôležité povyťahovať staré účty, ktoré ste platili. Vytiahnite bločky, ktoré ste si odložili a  zosumarizujte všetky výdavky, ktoré ste vložili do spoločnej domácnosti s druhým manželom. Po zániku manželstva totiž nasleduje aj deľba spoločného majetku.

Pokiaľ máte deti, vysvetlí vám všetky spôsoby, ktorými môže súd rozhodnúť o ich zverení do starostlivosti. A to tak, aby to bolo pre ne čo najprospešnejšie a aby sa zachoval ich zdravý fyzický a duševný vývoj.
Keďže v rámci konania o rozvod manželstva spravidla dochádza i k úprave vyživovacej povinnosti k maloletým deťom, odporučí vám napísať si sumár príjmov a výdavkov, ktoré na deti máte. A to aj vrátane výdavkov na ich koníčky či kultúrne akcie. Sumár, ktorý budete predkladať súdu s vami upraví tak, aby tam neboli neodôvodnené výdavky, na ktoré by súd i tak neprihliadal.

neurážajte partneraPrečítajte si tiež
Neurážajte partnera a nerozprávajte sa s deťmi škaredo.

Najlepší právnik sa zaujíma len o váš prospech, ako o prospech svojho klienta. Preto sa snaží vyjednať pre vás, prípadne vaše deti také porozvodové podmienky, aké si želáte, pokiaľ sú samozrejme v zákonných medziach. Zastúpi vás i na súde, takže pokiaľ vás súd nevyzve, nemusíte povedať ani slovo, čo je často oceňované najmä v prípadoch, kedy sú manželia rozhádaní. O každom kroku v konaní vás informuje a všetky listiny, ktoré vo vašom mene vypracúva, s vami náležite prediskutuje.

 

Kde nájdem najlepšieho rozvodového právnika?

Žiadny rebríček najlepších právnikov doposiaľ neexistuje. Pri jeho hľadaní sa teda musíte informovať zo všetkých dostupných zdrojov. Hodnotenia samozrejme môžu byť subjektívne podľa pomerov, očakávaní a priorít hodnotiaceho.

Najčastejšie volenou je možnosť obrátiť sa na známeho či známu, ktorá má obdobné skúsenosti, prípadne si sama rozvodom prešla a vie vám odporučiť toho najlepšieho zástupcu. Tiež môžete zaloviť vo vodách internetu a vyhľadať si právnika priamo tam. V dnešnej dobe má mnoho právnikov či advokátskych kancelárií internetovú stránku, na ktorej uvádza akej právnej oblasti, či oblastiam sa venuje.

Určite v prípade rozvodu zvoľte toho, kto má na svojej stránke uvedené, že sa venuje rodinnému právu. Väčšie advokátske kancelárie zvyknú venovať svoj voľný čas i bezplatnému poradenstvu verejnosti v internetových poradniach, čo je určite veľkým plusom, keďže sa v rámci toho stretnú s rôznymi životnými príbehmi. Samozrejme môžete tiež zaloviť v hlbinách diskusných fór, v rámci ktorých sa ľudia delia o svoje skúsenosti.

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.