Ako obliecť vaše dieťatko na zimu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prichádza zima a s ňou aj obdobie, kedy si musíme dávať podstatne väčší pozor na to, čo si obliekame. Chladné či mrazivé dni nás nútia vyťahovať hrubé kúsky oblečenia zo skríň. Ako je to však s detským oblečením? Viete, ako správne vybrať oblečenie pre deti na zimu?

 Výber zimného detského oblečenia nemusí byť ťažkým orieškom, ako sa mnohí nazdávajú. Áno, je podstatné zabezpečiť dieťatku teplo a pohodlie, avšak ak viete, ako správne na to, vybrať oblečenie pre deti na zimu nebude žiaden problém. V čom sa teda ukrýva tajomstvo zimného obliekania vašich drobcov?
Zimné obliekanie detičiek sa samozrejme bude líšiť od veku dieťatka. Rozdiel je obliekať novorodenca či bábätko a obliekať staršie detičky. Pozrime sa spoločne na to, čo je nevyhnutnosťou v zimnom obliekaní bábätiek ale aj starších detičiek.

 

Oblečenie na zimu pre bábätká

Aj počas chladných dní potrebuje bábätko čerstvý vzduch. Prechádzky počas zimy sú síce o čosi náročnejšie, ako tie v lete, no ak viete ako správne na to, môžete si ich užívať rovnako, ako počas teplých dní. Nemusíte sa vôbec obávať, že by vaše bábätko v kočiari prechladlo. Stačí vedieť, ako správne vybrať oblečenie.

Základným princípom zimného oblečenia je vrstvenie. Prvou vrstvou by mala byť spodná bielizeň a nezabudnite určite ani na hrejivé pančuchy detské či ponožky.
Ďalšou vrstvou sú detské body alebo bavlnené tričko s dlhým rukávom. Ďalej legíny či tepláky, svetrík alebo mikina a zimný overal. Ďalšou vrstvou je kombinéza a nezabudnite ani na hrejivú čiapku a rukavice. Na zimných prechádzkach s kočiarom sa určite nezaobídete bez fusaku. Ten je byť počas zimy nevyhnutnosťou.

 

Zimné oblečenie pre deti od 1 do 2 rokov

Aj v tomto prípade určite stavte na vrstvenie. Detičkám vo veku od 1 do 2 rokov počas zimy oblečte už spomínané kúsky, ako sú pančuchy detské či detské body, tričko s dlhým rukávom či pulóver, svetrík, mikinu, tepláky alebo nohavice. Zvoliť môžete zimný overal, kombinézu alebo prípadne otepľovačky s vetrovkou. Nezabudnite ani na teplú čiapku a rukavice, prípadne aj hrejivý šál.

ako vychovať inteligentné dieťaPrečítajte si tiež
Ako vychovať inteligentné dieťa? Tipy, ktoré pomôžu

 

Zimné oblečenie pre deti od 2 do 3 rokov

V tomto veku sú deti už viac aktívne a viac sa hýbu. Preto aj výber zimného oblečenia by mal byť tomu uspôsobený. V zimnej výbave by nemali chýbať pančuchy detské, bavlnené tielka, nátelníky s dlhým rukávom, tričká s dlhým rukávom, mikiny, svetre ale aj otepľovačky a zimná bunda. Otepľovačky a zimná bunda je v tomto veku praktickejším riešením, než overal či kombinéza, pretože umožňujú vášmu drobcovi jednoduchšie chodiť na toaletu.

Ak sú zimné dni príliš chladné, môžete pre vášho drobca zvoliť aj termo bielizeň. Termo oblečenie pre deti vytvára tepelnú vrstvu a tiež odstraňuje vlhkosť. Tak bude dieťatko v suchu a teple aj počas mrazivých dní. Termo bielizeň je ideálnou voľbou ak sa chystáte na lyžovačku či sánkovačku, prípadne dlhší pobyt s deťmi v zimnej prírode.

Zimné oblečenie pre deti by malo zabezpečiť teplo, sucho a komfort. Vyberajte preto z kvalitných materiálov. Pamätajte tiež na to, že najväčšie straty tepla sú na hlave, nohách a rukách. Preto by ste určite nemali vynechať na pančuchy detské rukavice a čiapku.

— PR článok —
Foto: Canva.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.