5 tipov ako prežiť Vianoce bez stresu a zhonu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nákupy darčekov, upratovanie, pečenie medovníčkov a mnoho ďalších stresujúcich povinností.  Poznáte to? Presne takto vyzerajú Vianoce v tisíckach domácností po celom Slovensku. Vianoce sa vďaka tomu stávajú jedným z najstresujúcejších období v roku. Možno si aj vy každý rok vravíte, že tentoraz začnete skôr, premyslene, efektívnejšie…ale nikdy to nedopadne ideálne.
Tak si teda prejdime spoločne 5 tipov, čo treba urobiť, aby ste si konečne naplno užili Vianoce bez stresu.

 

vianočná čiapka1. Kľúčové je správne načasovanie

Na malú chvíľu sa zastavte a vezmite si do ruky svoj kalendár či diár. A pustite sa do plánovania. Stanovte si, ktoré dni sa budete venovať pečeniu, ktoré nakupovaniu darčekov a kedy si vyčleníte čas na upratovanie. Uvidíte, že so správnym načasovaním vám hneď všetko pôjde jednoduchšie.
Nikdy totiž nestačí len si to povedať – kvôli iným povinnostiam veci posúvame, presúvame a vravíme si, veď to urobím hneď potom. Keď si to však napíšete a zaznačíte, ťažšie sa to obchádza a odsúva 🙂

 

vianočná čiapka2. Vytvorte si zoznam vianočných darčekov

Hneď na úvod by ste si mali presne stanoviť, koho na Štedrý deň  plánujete obdarovať. Nesmiete predsa na nikoho zabudnúť, preto je tento zoznam mimoriadne dôležitý. Okrem zoznamu obdarovaných je potrebné pomaly začať premýšľať aj nad tým, čo by komu mohlo urobiť radosť. Vyhnete sa tak zbytočným zmätkom a aj neuváženým nákupom na poslednú chvíľu.

Náš tip
Blíži sa Black Friday a to je obdobie, kedy môžete všetky darčeky nakúpiť v predstihu a hlavne za výhodné ceny. Mnohé eshopy si už teraz chystajú mega zľavy, ktoré neraz siahajú až do – 80%. V prípade, že vás táto ponuka nadchla, toto obdobie, ktoré začína 29. novembra, si rozhodne nenechajte ujsť.

Vianoce bez stresov

 

vianočná čiapka3. Nakupujte darčeky v internetových obchodoch

Nenašli ste vo svojom diári dostatok času na nákupy v obchodných centrách? Neradi sa predierate medzi davom ľudí? Nemusíte vôbec panikáriť. Všetky darčeky totiž môžete nakúpiť aj z pohodlia vášho domova. Na portáli Vasekupony.sk nájdete prakticky čokoľvek za oveľa výhodnejšie ceny ako v kamenných predajniach.

Mimoriadne obľúbený je napríklad eshop Zoot, kde nájdete skvelé kúsky pre mužov aj ženy. Tričká, košele, teplé svetre a bundy, nohavice, topánky či módne doplnky od vašich obľúbených značiek. Prezrite si kompletnú ponuku eshopu a nezabudnite, Zoot zľava, zľavový kód či kupón vám neraz ušetria aj polovicu.

V prípade, že hľadáte darček pre neskôr narodených, veľmi radi vám odporučíme internetový obchod Feedo. Nájdete tu všetko od plienok a detskej kozmetiky cez hračky či dokonca oblečenie. Ak pri nákupe navyše využijete Feedo zľavový kód, vaša radosť z nákupov bude ešte väčšia.

 

vianočná čiapka4. Rozpočet

Práve peniaze sú často dôvodom stresu v predvianočnom období. Preto by ste si mali hneď na začiatku rozvrhnúť nielen to, koľko peňazí ste ochotní utratiť za darčeky pre najbližších. Ale pozor – na to sa niekedy zabúda alebo to mnohí podceňujeme – treba si určiť rozpočet tiež za potraviny, pod ktorými sa neraz ohýba nejeden štedrovečerný stôl.

slovenské vianocePrečítajte si tiež
Slovenské Vianoce majú mnoho podôb. Poznáte ich?

 

vianočná čiapka5. Nebuďte na vše sami, zapojte rodinu

Do vianočných príprav nezabudnite zapojiť všetkých členov vašej domácnosti. Keď každý prispeje jedným dielom, hneď to bude jednoduchšie. Aktivity ako varenie, pečenie, ozdobovanie vianočného stromčeka či upratovanie pôjdu ako po masle.

Darujte si odpočinok
Vianočné sviatky sú najkrajším obdobím v roku. Sú to sviatky pokoja, a práve preto by ste si ich mali užiť v pokoji a bez zbytočného zhonu. Popri tom všetkom si nezabudnite urobiť čas na rodinu, s partnerom/partnerkou si uvarte punč, posaďte sa k televízii a nasávajte vianočnú atmosféru pri nejakej peknej rozprávke.

— PR článok —
Foto: Unsplash, Pixabay


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.