Ako sa zbaviť bolesti, ktorú dlho potláčame? Vyliečte si telo i dušu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bola na dne. Pri pôrode stratila syna, všetko išlo dolu vodou a zostalo jej na účte pár dolárov. Mnohí by sme to vzdali. Utápali by sme sa v žiali, preklínali všetko naokolo a sťažovali sa. Táto žena však urobila opak. Napokon dokázala čosi neuveriteľné: vyliečila svoju dušu i telo, a dostala sa až na svetovú súťaž v bikiny fitnes. Vydala viaceré knihy, ktoré sa stali bestsellermi. Je pravidelnou hostkou v televíznych reláciách a robí aj modelku pre časopisy.
Ako to zvládla?
Čo radí v podobných chvíľach, keď padnete na dno, nedarí sa vám a vy by ste sa najradšej na všetko vykašľali?

„Vesmír k nám stále prehovára, kladie nám do cesty prekážky, ktoré nás nútia rásť. Niekedy sú ako kamienky, ktoré nás tlačia v topánkach. Inokedy sa však musíme popasovať s problémami, ktoré nás ťažia ako balvany a sú pre nás mimoriadne bolestivé. Jedným z nich bola aj smrť môjho syna.
Každý zážitok však v sebe skrýva lekciu, vďaka ktorej rastieme. Tie najcennejšie často získavame práve vtedy, keď dopadneme strmhlav na tvrdé dno…”

 

Skutočný príbeh vyliečenia

Danette May Vyliečenie dušeDanette stratila pri pôrode syna, rozviedla sa a v peňaženke jej zostalo 47 dolárov. Bola na dne, no rozhodla sa, že prestane byť obeťou svojho nepodareného života a vzoprie sa.
Našla v sebe novú silu a hlas, ktorý poháňal ďalej.
Svoj život založila na troch liečivých pilieroch: jedle, pohybe a nastavení mysle.
Všetky tri sa stali súčasťou jej každodennej reality. Boli prítomné v jej mentálnom nastavení, v duši i srdci. Zžila sa s nimi a neskôr podobným spôsobom zlepšila život miliónom ľudí po celom svete.

Napokon sa dostala až na svetovú súťaž v bikiny fitnes a zažila nezabudnuteľnú cestu za posvätným liečiteľom na Kostarike, kde našla odpustenie a silu začať odznova.
Vo svojej knihe Vyliečenie duše sa s neuveriteľnou úprimnosťou a zraniteľnosťou delí o svoju pravdu, ktorá ju doviedla na cestu šťastia, emocionálneho naplnenia a hlbokého odpustenia.

Dobro v srdci je nakoniec vždy odmenené krásnym životom.

Danette May

 

4 drobné činy k lepšiemu životu

Danette MayAj drobné krôčiky vás môžu dostať poriadne ďaleko. Aj malý čin môže znamenať veľkú zmenu. Presne o tom sa presvedčila Danette, ktorá vo svojej knižke ponúka 4 drobné činy – tie môžu váš život postupne rozhýbať tým správnym smerom. Môžu vás nakopnúť, rozbehnúť.

1.drobný čin – liečivý okamih

Najrýchlejšie môžete zmeniť svoj život pohybom. Znie to čudne? Ani nie – chôdza, tanec, strečing alebo cvičenie zvané lift session môže v okamihu posunúť váš mentálny, fyzický a emočný stav. Keď sa hýbete, pumpujete do buniek krv, čo v podstate prebudí vašu dušu, pomôže vám vplývať na poznanie na bunkovej úrovni a na spomienky.
Takže kráčajte, tancujte, bežte, dajte si vysokointenzívny intervalový tréning. Proste sa viac hýbte.

2.drobný čin – liečivé jedlo

Danette sa presvedčila, že jedlo, ktoré prijímame, má schopnosť liečiť, zvrátiť chorobu a starnutie. A napokon aj zvýšiť vitalitu, energiu a hormóny zodpovedné za dobrú náladu.
„Keď konzumujete liečivé jedlá, uvoľňujete tieto toxíny zo svojho systému a revitalizujete bunky výživnými látkami, ktoré zasa harmonizujú hormóny a vytvárajú v tele homeostázy,“ tvrdí Danette.

3.drobný čin – pobyt v prírode

V skutočnosti existujú vedecké dôkazy, že splynutie s prírodou je pre vaše telo mimoriadne liečivé! Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Environmental and Public Health „opätovné spojenie s elektrónmi Zeme podporuje zaujímavé fyziologické zmeny a subjektívne pociťovanie blaženosti, a to vrátane lepšieho spánku a zníženej bolesti“.

4.drobný čin – liečivé slová

Moc, ktorá spočíva v tom, že hovoríte pozitívne slová nahlas aj vo svojej mysli, môže vyznieť banálne, ale tiež je to podložené vedecky. Andrew Newberg, M. D. a Mark Robert Waldman vo svojej knihe Slová môžu zmeniť váš mozog uvádzajú: „Jediné slovo má moc ovplyvniť gény, ktoré regulujú psychický a emočný stres.“
Vďaka tomu, že si budete hovoriť zas a znova milé veci a spájať sa so svojou mysľou, chytí aj vaše telo ten istý smer.

Danette May

 

Ako sa zbaviť bolesti a vyliečiť sa?

Danette May je dnes fitnestrénerka, ktorá motivuje a inšpiruje ľudí po celom svete. Ukazuje ako sa zbaviť bolestí, ktoré v sebe dlhodobo potláčame. A ako ich premeniť na sebalásku a vyliečiť tak svoje telo a myseľ.
Jej skutočný príbeh je pre mnohých z nás neuveriteľne inšpirujúci. Na nič sa v ňom nehrá – neprikrášľuje ho, nezahmlieva, ale ukazuje ako sa dajú životné nezdary premeniť na silu a odolnosť. Ukazuje, že stále môžeme duševne rásť. Že všetci dokážeme meniť svoje obavy a bolesť na lásku, nádej a odvahu.

Príbeh Vyliečenie duše je miestami surový, drsný a pristihnete sa pri tom, že začnete uvažovať o sebe: že vlastne nemáte toľko smoly a nešťastia. Že sa až tak nemáte na čo sťažovať.
A začnete sa pozerať odlišným spôsobom na svoj každodenný život. Na financie, vzťahy, fyzické i duševné zdravie. Možno prehodnotíte svoje ciele a upravíte najbližšie rozhodnutia.
Je to kniha, ktorá nám ukazuje cestu, ako možno prevziať skutočnú kontrolu nad svojím životom.

Foto: DanetteMay.com, vydavateľstvo Motýľ


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.