Ako si vybrať perfektnú kabelku? Užitočné tipy, ktoré vám pomôžu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každá žena musí mať v šatníku hneď niekoľko kabeliek. Také, ktoré poľahky doladí k svojmu outfitu. Kabelky vhodné na rôzne príležitosti, s dostatkom úložného priestoru. Pri výbere kabelky preto treba dbať aj na detaily. Na aké parametre sa zamerať, keď kupujete perfektnú kabelku?

 

Kabelka podľa príležitosti

Na akú príležitosť kabelku potrebujete? Inú by ste si totiž mali kúpiť na voľný čas a inú na spoločenskú udalosť. Ak máte ujasnené, kde budete kabelku nosiť, môžete sa zamerať na dôležité parametre, medzi ktoré patrí jej štýl a tvar.
Na večierky, plesy či svadby sú vhodnejšou voľbou elegantnejšie a menšie kabelky, ktoré sa vyznačujú výraznejšími farbami a zaoblenými tvarmi. Pokiaľ chcete kabelku doladiť k svojmu casual outfitu, skôr voľte  striedmejšiu farbu, zvážte škálu prírodných odtieňov a investujte do viac praktickej kabelky.

 

Myslite na úložný priestor

Okrem dizajnovej stránky zvážte aj stránku praktickú. Do tej spadá veľkosť kabelky. Čo vo svojej novej taške budete nosiť? Pravdepodobne pôjde o kozmetickú taštičku, kľúče, make-up, diár. V tom prípade sa uspokojíte aj s menšou kabelkou.
Možno ju ale plánujete nosiť do práce a chcete, aby sa vám do nej zmestil notebook či obedár. Ak je to naozaj tak, v tom prípade siahnite po väčšej kabelke s vyššou nosnosťou.
O úložnom priestore rozhoduje aj rozmiestnenie vreciek. Vnútro kabelky by malo byť príjemné na dotyk a obsahovať dostatočný počet priehradiek.

ako si vybrať kabelku

 

Kabelka podľa dizajnu

Dizajn je dôležitou premennou, ktorú musí pri výbere kabelky zvážiť každá žena. Kabelku totiž musíte doladiť aj k svojmu outfitu. Ak hľadáte nadčasový kúsok, ktorý môžete nosiť k šatám aj džínsam, stavte na istotu v podobe neutrálnych farieb. Pokiaľ sa zaraďujete medzi extravagantné typy, skúste odvážnejšiu farbu, ktorá váš outfit rozžiari.

 

Komfortné nosenie kabelky

Keďže so sebou kabelku budete nosiť všade, myslite aj na to, čo vám vyhovuje. Niektoré ženy uprednostňujú kabelky s krátkym uchom, iné zas siahnu po praktickej alternatíve, ktorú predstavujú crossbody kabelky. Tie si stačí prevesiť cez rameno a viac si o ne nemusíte robiť starosti.

 

Kabelka a materiál

Na trhu nájdete hneď niekoľko druhov kabeliek, ktoré sa od seba líšia aj z hľadiska materiálu. Môžete siahnuť po pravej koženej kabelke, textilnom kúsku alebo syntetickej kabelke. Ak sa rozhodnete pre luxusnejší kúsok, hľadajte medzi koženými kabelkami. Počítajte však s tým, že si vyžadujú viac starostlivosti a sú drahšie ako syntetický variant.

upcyklácia kreatívne tipyPrečítajte si tiež
Čo je to upcyklácia a aké skvelé triky ponúka?

 

Kabelky, ktoré pristanú vašej postave

Možno ste už počuli o tom, že kabelku si ženy volia aj podľa typu svojej postavy. Inú kabelku si totiž môže dovoliť žena nízka a inú žena vysoká.

  • Ak ste nižšia, radšej siahnite po menšej kabelke a masívnym taškám sa vyhnite. Tie vás totiž môžu opticky ešte viac zmenšiť.
  • Vysoké ženy si naopak môžu vyberať slobodnejšie. Pristanú im tašky väčších aj menších rozmerov, zaoblené aj hranaté.
  • Pri výbere kabelky záleží aj na plnosti postavy. Štíhla ženy si môžu zvoliť širokú kabelku, zatiaľ čo ženy plnších tvarov by mali siahnuť po pozdĺžnej taške, ktorá ich opticky zoštíhli.

 

Značky, ktoré si zamilujete

Atraktívne kúsky a široký výber rôznych druhov tašiek – od kabeliek cez batohy až po kufre – vám ponúkne sieť predajní CCC. Zvučné značky ako Reebok, Jenny Fairy či Lasocki si pre vás pripravili kabelky a tašky za dostupné ceny, ktoré splnia všetky vaše požiadavky a predstavy. Vyberiete si?

— PR článok —
Foto: Pexels.com, ccc.eu


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.