Ako zvládnuť vyučovanie na diaľku a bez problémov?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každý z nás dnes rieši situácie, na ktoré sme neboli v bežnom živote zvyknutí. Je to zároveň príležitosť pre školy, učiteľov aj rodičov ako vyučovanie zorganizovať efektívnejšie. Ako môžu v tejto situácii pomôcť moderné komunikačné technológie? A ako teda zvládnuť vyučovanie na diaľku, efektívne a bez problémov?

Školy sú zatvorené a učitelia sa snažia zabezpečiť žiakom a študentom čo najlepšie vyučovanie na diaľku. Preto je viac ako kedykoľvek predtým potrebné nájsť spôsob, ako spolu môžeme komunikovať, aj keď sme každý niekde inde. Väčšina študentov a rodín je zvyknutá komunikovať spolu v nejakej komunikačnej aplikácii, a tak je najjednoduchším spôsobom pridať online vzdelávanie práve sem.

Takýto priestor ponúkajú napríklad Viber Komunity. Študenti tu môžu byť v kontakte nielen spolu navzájom, ale aj s učiteľmi, kde im môžu poskytovať vyučovanie online. Komunity môžu mať ľubovoľný počet členov a ponúkajú praktické možnosti pre správu obsahu a toku informácií. Navyše je skvelé, že aj keď sa niekto pridá neskôr, môže vidieť všetok obsah z histórie.

 

Vyučovanie na diaľku pomocou appky

viber aplikácia školaAko založiť komunitu napríklad pre žiakov 9. triedy? Je to veľmi jednoduché a každý to môže urobiť rýchlo v týchto  piatich krokoch:

viber vyučovanie na diaľku1. Choďte do konverzácie, kliknite na ikonku ? v pravom dolnom rohu v prípade Androidu alebo ikonku ? v pravom hornom rohu pre iPhone ?> Nová komunita> pridajte meno komunity a stručné informácie o komunite.

viber vyučovanie na diaľku2. Rozhodnite sa, aký typ komunity je vo vašom prípade najlepší:

? Uzavretá – len pre jasne danú skupinu ľudí (pozvánky do komunity posiela len učiteľ)
? Verejná – môže sa pridať ktokoľvek a pozvať ďalších buď priamo cez pozvanie alebo zdieľaním linku na komunitu.

viber vyučovanie na diaľku3. Rozhodnite sa, ako bude fungovať komunikácia.

➡️ Iba jedným smerom – prispievať ​môže iba učiteľ, študenti môžu čítať, lajkovať a zdieľať.
↔️ Oboma smermi – prispievať ​​môžu aj členovia komunity. Pravidlá možno kedykoľvek meniť.

viber vyučovanie na diaľku4. Vytvorte pravidlá vašej komunitu.
Napíšte ich do prvého príspevku a pripnite hore k názvu komunity, aby ich každý videl. V prípade, že pravidlá niekto nedodržiava, môžete túto osobu zablokovať.

viber vyučovanie na diaľku5. Najdôležitejší je obsah.
Mal by byť jasný, stručný a presný. Pre rýchlu spätnú väzbu môžete vyskúšať ankety.

V momente, kedy je komunita vytvorená, môžu sa pridávať členovia. Potom už môžete zdieľať online vyučovacie materiály, dávať študentom rady, zasielať hlasové správy až 15 minút dlhé. Tiež môžete zdieľať súbory až do veľkosti 200 MB, organizovať ankety pre spätnú väzbu. Možnosti sú nekonečné a spravovanie je veľmi jednoduché.  Komplet Viber návod pre učiteľov.

ako si správne vyčistiť mobilPrečítajte si tiež
Ako si správne vyčistiť mobil v čase koronavírusu?

Všetci dúfame, že sa bežné veci zase čo najskôr vrátia do normálu. Dovtedy je ale určite možné zaistiť pre deti a žiakov, študentov kvalitné online vzdelávanie. Digitálne technológie sú v tomto prípade najväčším pomocníkom.

Pridajte sa k slovenskej komunite e-učiteľov.

⚠️ Berte, prosím, na vedomie, že Viber nie je určený pre deti pod 13 rokov⚠️

— PR článok —
Foto:  Viber, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.