Svoju skutočnú rodinu vraj nájde v kníhkupectve. Je tu Tieňová sestra

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jej láska ku knihám je nekonečná. Vždy sa rada ponorí do príbehu, prežíva ho všetkými zmyslami a vychutnáva si to. Star, hrdinka novinka Tieňová sestra, sa vám bude páčiť 🙂 A možno ste podobne ako ona hanblivá a neistá na verejných podujatiach, pred množstvom ľudí. No presne ako ona raz vyjdete zo svojej ulity, osmelíte sa a začnete si s ostatnými vytvárať hlbšie vzťahy…

Strhujúca séria voľne na seba nadväzujúcich historicko-romantických príbehov o siedmich nevlastných sestrách pokračuje treťou knihou. V každom príbehu sa vydáme do rôznych kútov sveta, aby sme sa stretli s fiktívnymi i reálnymi historickými postavami.
Po prvej knihe Sedem sestier a druhej Búrková sestra je tu 3.diel Tieňová sestra.

Kníhkupectvo so vzácnymi knihami
Pre nás, milovníkov kníh, je v Tieňovej sestre ešte jedna lahôdka – kníhkupectvo so vzácnymi knihami, ktoré spravuje Orlando. Samotná autorka má slabosť pre vzácne knihy.
„Sú pre mňa vrcholom prepychu. Podobne ako Star, aj ja kedykoľvek uprednostním vzácnu knihu pred značkovou kabelkou či topánkami! Každý rok si doprajem špeciálnu vzácnu knihu alebo aj celú sadu. Vzácne knihy kupujem na Vianoce a narodeniny aj svojmu najstaršiemu synovi,” usmieva sa Lucinda Rileyová.

“Ideálne čítanie pre fanúšikov Downton Abbey a historických románov Kate Mortonovej a Kristin Hannah. Perfektná kniha, s ktorou sa usadíte v pohodlnom kresle a vydáte sa na cestu sviežou zelenou anglickou krajinou, aby ste preskúmali život a lásky britskej aristokracie.”
— Daily Mail

 

O čom je Tieňová sestra?

Tieňová sestra knižná sériaV tretej časti populárnej romantickej série Sedem sestier sledujeme dve dejové línie – súčasnú a historickú. Hrdinky oboch príbehov, Star a Flora, majú podobný osud. Plachosť, nesamostatnosť a ochota podriadiť sa okolnostiam im bránia  v tom, aby mohli byť samy sebou a žiť podľa vlastných predstáv.

Star d´Aplièse je citlivá mladá žena, ktorej sa nikdy nepodarilo vystúpiť z tieňa svojej sestry Cece. Keď ich bohatý otec zomrie, stojí Star pred životnou dilemou. Podobne ako jej päť sestier, aj ona je adoptívne dieťa. V otcovom rozlúčkovom liste každá z nich dostane indíciu, kde má pátrať po svojej skutočnej rodine.

Star dostane adresu londýnskeho kníhkupectva a odporúčanie spýtať sa tam na istú Floru MacNicholovú. Stopy ju privedú na nádherné panské sídlo v Kente a do prekrásnej Jazernej oblasti. Tam odhaľuje tajomstvo svojho pôvodu a jej zdráhavé srdce sa postupne otvára krásnym, dosiaľ nepoznaným citom a vábivej budúcnosti.

Autorka vo svojej sedemdielnej ságe bravúrne rozvíja dej plný zápletiek, v línii súčasnosti opisuje životné peripetie šiestich nevlastných sestier a v historickej línii nás zasvätene a detailne sprevádza rôznymi krajinami a dejinnými epochami. Stretávame reálne historické postavy, ktorých osud je nejakým spôsobom prepletený s osudom fiktívnych hrdiniek. Výsledkom je úžasná rodinná sága odohrávajúca sa naprieč kontinentmi i dejinami.

CeCe vykročila po ulici, ale ja som ešte chvíľu sledovala, ako sa auto zaradilo do premávky. Sedela v ňom Ally, moja úžasná, odvážna, krásna a podľamňa až doteraz nezlomná staršia sestra. No tentoraz sami zdala krehká, že by ju poľahky odfúkol aj najslabší závan vetra.  Ponáhľala som sa za CeCe a odrazu som si uvedomila, že ju o silu obrala láska.
A v tej chvíli som si zaumienila, že raz aj ja prežijem rovnako intenzívnu radosť a bolesť…

Tieňová sestra opäť nadchne farbistými opismi miest a prírody, ktorú sú neuveriteľne malebné a vy máte chvíľami chuť vojsť do románu a užiť si to spolu s jej postavami. Úžasné postavy, paralelné príbehy, ktoré Lucinda majstrovsky poprepletala a sviežim tempom nás posúva ďalej. Vie výborne vystihnúť historické detaily a oživiť minulosť. Do toho primieša veľa romantiky, vášne, tajomstiev a záhad.

Pozrite si ďalšie naše KNIŽNÉ TIPY.knihy lepsiden.sk

 

Bez lásky by sme boli ničím…

Lucinda RileyLucinda Rileyová vytvorila jedinečnú sériu príbehov založených na príbehu hviezdokopy Plejády alebo Sedem sestier. Lákali ju mytologické sestry, ktoré boli podľa legiend výnimočné a silné ženy. Dokonca boli nimi očarení rôzni bohovia – ich silou, krásou a éterickým mysticizmom.
To všetko ju inšpirovali k tejto sérii a uchopila to úžasne. „Chcela som osláviť to, čo ženy dosiahli, najmä v minulosti, keď ich príspevok k lepšiemu svetu, ako ho poznáme dnes, zatienili častejšie povšimnuté úspechy mužov,” vysvetľuje autorka.

Nepúšťa sa však do obhajovania feminizmu. Skôr hovorí a poukazuje na rovnoprávnosť, uznanie žien v dnešnom svete; odkrýva naše silné i slabé stránky. Základom jej príbehov je však láska, pretože tú potrebujeme všetci. Aj podľa Lucindy je zdrojom života, bez ktorého by ľudia zvädli a zahynuli.

„Séria románov Sedem sestier preto bez rozpakov oslavuje nekonečné hľadanie lásky a sonduje tragické dôsledky jej nedostatku. Pri cestách po svete som kráčala po stopách svojich skutočných aj fiktívnych postáv a skúmala ich príbehy. Neprestajne som pritom s pokorou žasla nad húževnatosťou a odvahou celých generácií žien, ktoré žili predo mnou,“ dodáva Lucinda Rileyová.

A taká je aj Star v príbeh Tieňová sestra. Pokojná, no odvážna, láskavá, s neuveriteľnou vnútornou silou. Star nezmenila svet, ale dojali ju životy ľudí okolo nej, ktoré chcela zmeniť k lepšiemu. A pritom našla samu seba…

Foto: Tatran, Luicinda Riley


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.