Osvedčená klasika alebo vizuál, čo z toho uprednostníte pri chladničke?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pri výbere chladničky si vyberáme medzi voľne stojacím typom a vstavaným spracovaním. Najčastejšie síce stavíme na klasiku, no aj druhá verzia má slušný potenciál osloviť. Ktorá verzia si získa zaslúžené miesto vo vašej kuchyni?

Kedysi len skrinky s ľadom, dnes kompaktné spotrebiče s kvantami funkcií. Chladnička plní svoj účel už odnepamäti a hneď prvým dňom kúpy sa spoliehame na jej bezpečný a hygienicky nezávadný chod. Ešte pred jej umiestnením do priestorov kuchyne si ale vyberáme medzi dvoma základnými typmi. Pôjde vo vašom prevedení o voľne stojacu alebo vstavanú chladničku?

 

Preferovaná verzia

Voľne stojaca kombinovaná chladnička patrí medzi najžiadanejšie typy najmä vďaka jej praktickosti v riešení vnútorného objemu. Pokiaľ ale očakávate menej obmedzení a variabilitu pri umiestnení v porovnaní s tou vstavanou, aj v tomto prípade je nutné dodržať niekoľko striktných podmienok. Čo najďalej od zdrojov tepla, minimalizácia priameho slnečného žiarenia a dostatok voľného priestoru od okolitých stien sú nevyhnutné úkony. Práve tie ale súvisia aj s týmto typom a ak chcete zabezpečiť správnu prevádzku chladničky, je dôležité sa nimi riadiť.

 

Jednotný vizuál kuchyne

Vstavaná chladnička predstavuje riešenie, ako efektívne zjednotiť vizuál kuchyne a staviť na súlad kuchynskej linky so spotrebičom. Túto verziu vkladáte priamo do kuchynskej zostavy, no aj v tomto prípade je nutné dodržiavať vzdialenosť od tepla rúry. Najčastejšie ju volia najmä tí, ktorí chcú, aby ich kuchyňa pôsobila estetickým dojmom. Často však dávajú prednosť vkusu namiesto praktickosti a menšia vnútorná kapacita v porovnaní s voľne stojacím typom nemusí každého zrovna osloviť.

s nábytkom na mieruPrečítajte si tiež
S nábytkom na mieru môžete v priestore vyťažiť maximum.

 

Praktickosť alebo estetika?

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ, obe verzie majú čím osloviť. Či už to bude voľne stojací typ, ktorý dokáže splniť potreby rodiny bohatým úžitkovým objemom alebo dáte prednosť dominante s vkusným spracovaním, za to však s menším vnútrom, rozhodnutie je len na vás. Vždy by ale malo ísť predovšetkým o vaše preferencie.

— PR článok —
Foto: New Africa / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.