Alternatívy detských sandál na leto

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detská obuv je často diskutovanou témou, obzvlášť pre detičky, ktoré začínajú chodiť. Rovnako je však dôležité, aby deti mali počas celého svojho rastu topánky s oporou päty a dostatočnou voľnosťou prstov, čo im zabezpečuje správne formovanie nohy a ochranu nielen pred úrazmi, ale aj pred rôznymi deformáciami prstov.
Zvoliť vhodné topánky je rovnako dôležité aj pre dospelých, ale pre deti by malo ísť o samozrejmosť. Ako zvoliť ideálne detské topánky na leto?

 

Detské sandále treba vyberať obozretne

Detské sandále sú pre deti omnoho vhodnejšie ako šľapky. Poskytujú totiž oporu pre nohu najmä v oblasti päty. To znamená, že podporujú zdravú prirodzenú chôdzu a tiež dobré držanie tela. Okrem toho je pre deti nesmierne dôležité, aby mali stabilnú obuv, keďže majú omnoho viac rozmanitého a často aj nepozorného pohybu.

Sandále sú veľmi vhodné aj vďaka vzdušnosti, ktorú nohe poskytujú. Uzatvorené topánky neposkytujú dostatočnú vzdušnosť, čo sprevádza následné nadmerné potenie nohy. To sa potom spája s vytvorením vlhkého a teplého prostredia ideálneho pre vznik plesní a podobných kožných chorôb. Týka sa to detí aj dospelých, a preto by malo byť prvoradé voliť čo najlepšiu alternatívu otvorených topánok.

Detské topánky treba vyberať s ohľadom na viacero aspektov. Predovšetkým je dôležité zvoliť správnu veľkosť. Ideálne je detské sandále vyskúšať, no pokojne môžete vyberať aj v internetových obchodoch. Skvelým príkladom je napríklad obchod CCC, ktorý poskytuje možnosť nakupovať cez internet, ale tiež aj prostredníctvom kamennej predajne. Zároveň CCC poskytuje široké spektrum kvalitných detských topánok, ktoré spĺňajú štandardy na zdravé nosenie.

ploché nohy a cvikyPrečítajte si tiež
Ploché nohy. 6 tipov na hravé cviky pre deti.

Rovnako je nesmierne dôležité, aký spôsob zapínania a akú kvalitu remienkov pri výbere zvolíte. Zapínanie by malo byť dostatočne pevné a najlepšou voľbou je zapínanie polohovateľné. Remienky takýmto spôsobom totiž môžete priamo prispôsobiť veľkosti nohy vášho dieťaťa.
Tiež je dôležité, aby ste zvolili kvalitnú stabilnú podrážku a ideálne je pokiaľ detské sandále majú spevnenú pätu, čo má veľký význam, keďže deti sú stále v pohybe.

 

Dizajnové letné detské sandále

detské sandáleDetské sandále sú naozaj vhodnou letnou obuvou na bežné nosenie. Pri voľbe kvalitného kúsku zaručíte dobrú stabilitu a správne ukladanie nohy pri chodení. Rovnako však ide aj o nesmierne trendový kúsok, ktorý do detského šatníka viete jednoducho nakombinovať. Pri dievčatkách ich viete dokombinovať šatočkám, šortkám aj overalom a pri chlapcoch naozaj ku všetkému.

Čo sa týka estetiky, odporúčame zvoliť sandále v niektorom z neutrálnych odtieňov. Ideálne je to práve preto, že deti často chodia oblečené vo farebných outfitoch a tak budete mať záruku, že sandále poriadne vynosia. Veď keď aj investujete do drahšieho kúsku, je ideálne pokiaľ ho dieťa čo najviac vynosí, obzvlášť keď mu rýchlo rastie noha. Zvoľte teda napríklad biele, béžové, šedé, či tmavé, ktoré budete môcť kombinovať ku čomukoľvek.

Sandále predstavujú na leto ideálnu voľbu pre deti aj pre dospelých. Môžete ich jednoducho kombinovať, sú vzdušné a rovnako aj nesmierne trendové. Ideálne je vyberať ich v neutrálnej farbe a v čo najlepšom prevedení. Investícia do topánky je pre deti dôležitá, pretože na začiatku je najdôležitejšie, aby správne ukladali nohu a dobre si držali rovnováhu.

— PR článok —
Foto: Yulia YasPe / Shutterstock.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.