Babie leto a hory. Čo by nemalo chýbať v dobrej turistickej výbave?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tento rok je jednoducho iný. Čaro turistiky začali objavovať aj tí, ktorým doteraz veľmi „nevoňala”.
Po povinnej karanténe na jar bol každý pobyt v prírode vzácny. A tak Slováci začali tráviť viac času, dokonca celé víkendy či dovolenky na horách. Babie leto je stále pred nami a my si môžeme užiť úchvatné farebné divadlo prírody zblízka. Nepremeškajte ho – poradíme, čo by nemalo chýbať v dobrej turistickej výbave, aby ste si krásy Slovenska naozaj vychutnali.

 

Zamerajte sa na nohy

Mnohí z nás si tento rok prvýkrát v živote vyšlapali nejaký vrch alebo štít a zažili dychberúce výhľady pri zdolávaní hrebeňovky. Lenže pre človeka, ktorý nie je zvyknutý na viachodinové túry, to môže byť dosť náročné. Víkendoví športovci bývajú viac náchylní na preťažené svaly a kĺby alebo neželané zranenia.

Preto treba vždy dbať na rozumnú turistickú výbavu. Najdôležitejšie zo všetkého je, postarať sa o svoje nohy. To znamená nepodceniť počasie a zvoliť správne oblečenie a obuv. Ideálne je myslieť na viac vrstiev, aby ste sa podľa potreby vedeli doobliekať alebo naopak, jednu vrstvu zo seba vyzliecť.
Materiály, ktoré sú odolné voči vetru a vode sú v tomto ročnom období samozrejmosťou. Správna obuv chráni nielen nohy, ale veľakrát aj život. Na šmykľavé horské chodníky bez poriadnej trekovej obuvi radšej ani nepomyslite.

turistika na SlovenskuPrečítajte si tiež
Turistika na Slovensku. 20 dôležitých pravidiel…

 

alpa Malá výbava prvej pomoci

V batohu by určite nemali chýbať ani čistá voda na dopĺňanie tekutín počas turistiky a základná lekárnička. My odporúčame mať ako súčasť lekárničky aj kvalitný masážny gél a klasickú francovku Alpa, ktorá je všestranným pomocníkom. Vie vyriešiť nejeden SOS problém – dezinfekcia, masáž preťaženého svalu alebo členka pri zlom došľape.
Pri uštipnutí hmyzom uhasí nutkavý pocit svrbenia, uľaví pri bolesti hlavy alebo zubu
Inhaláciou uvoľní dýchacie cesty a zmierni pocit ťažoby na žalúdku. Toto všetko vás môže náhle postihnúť na ceste k turistickému cieľu.

 

Odmena pre svaly po túre

Tradičná značka masážnych produktov Alpa má vo svojom sortimente okrem klasickej francovky aj bylinné masážne gély a krémy s výťažkami byliniek. Po každej turistike sa treba svojim namáhaným svalom, kĺbom a šľachám odvďačiť. Doprajte si horúcu sprchu alebo vaňu a po nej by mala nasledovať uvoľňujúca masáž nôh, ramien, chrbta a šije. Je to dôležité pre rýchlejšiu regeneráciu tela, čím predchádzate prípadným úrazom pri vašej ďalšej fyzicky namáhavej aktivite.

Z masážnych gélov od Alpy máte na výber ten s výťažkom z arniky, kostihoja alebo gaštana. Všetky tri sú vhodné na uvoľnenie svalov, pokiaľ máte pocit ťažkých nôh alebo vás trápia boľavé kĺby, chrbát, či trapézy.

Obsahujú aj kosodrevinové a rozmarínové silice, výťažky z klinčeka, ktoré majú protizápalové, dezinfekčné a mierne znecitlivujúce účinky. Jemná masáž uľaví od bolesti pri liečbe výronov, pomliaždenín alebo iných menších úrazov.

alpa masážne krémy a gély

Masážne gély ALPA kúpite v 101 Drogerie, Teta a Metro.

— PR článok —
Foto: Alpa, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.