Užite si pocit slobody vďaka lyžovaniu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lyžovanie poskytuje nekonečný pocit slobody, prináša nezabudnuteľné zážitky. Dopraje skvelú zábavu a zvýši adrenalín. Na horách sú však potrebné nielen kvalitné lyže a lyžiarky, ale aj outdoorová značková obuv, ktorá je v chladnom počasí nenahraditeľná.

Okrem turistiky a snoubordingu je to najmä lyžovanie, ktoré je na Slovensku stále populárnejšie. Pokiaľ patríte k skúseným lyžiarom a radi posúvate svoje hranice lyžiarskych zručností stále vyššie, potom zrejme používate aj kvalitný značkový lyžiarsky výstroj.
Ak vám záleží na kvalite lyží, ktoré pri športovaní používate, iste viete, že na špici pomyselného TOP rebríčka lyží prémiovej kvality sú lyže Rossignol. Lyže vyrába spoločnosť s bohatou tradíciou, ktorá svojimi výrobkami púta pozornosť lyžiarskych nadšencov už viac ako sto rokov na celom svete. Veď každý skúsený lyžiar vie, že vďaka lyžiam s vysokými technickými parametrami sú jeho výkony neporovnateľne lepšie, než s lyžami podradnej kvality.

 

Beh na lyžiach

Turistika na lyžiach a beh na lyžiach patrí k najzdravším športovým aktivitám, pretože tento pohyb precvičí celé telo. Od hlavy, cez ruky, až po nohy. Ak radi bežkujete, zrejme si aj bežky vyberáte podľa určitých kritérií, aby vám pohyb čo najviac uľahčili a aby ste sa tomuto športu mohli oddávať čo najdlhšie. Či používate klasickú techniku behu na lyžiach, alebo korčuliarsku techniku, bežecké lyže si vždy vyberajte podľa svojej hmotnosti.

Pokiaľ máte radi panenskú prírodu a milujete pohľad na zasneženú krajinu, toto vám bežkovanie poskytne plným priehrštím. Turistika na lyžiach a beh na lyžiach je ideálny šport pre všetky vekové aj výkonnostné kategórie ľudí. Čas potrebný na zvládnutie základov je individuálny. Niekto je schopný bežkovať takmer hneď, iný si fixuje správne bežkárske návyky dlhšie. Je však isté, že turistika a beh na lyžiach v sebe zahŕňa zdravý fyzický pohyb, psychickú relaxáciu a nenahraditeľný pocit slobody.

lyžiarske strediskáPrečítajte si tiež
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

 

Rekreačná turistika

Mnoho lyžiarov miluje v horskom prostredí aj rekreačnú turistiku a pri nej tiež venuje svoju pozornosť vhodnému výberu obuvi. Najmä zimná turistická obuv musí byť ľahká, ale pevná a tiež musí byť pohodlná, teplá i nepremokavá. Kvalitná turistická obuv poskytne nohám pri chôdzi pohodlie a vďaka nej sa nohy ani tak skoro neunavia. Značková obuv s protišmykovou podrážkou chôdzu na nerovnom teréne maximálne uľahčuje.

Rekreačná turistika má pozitívny vplyv na celkové zdravie človeka. Prospieva nielen telu, ale udržuje aj mladú myseľ. Pohyb je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu a skvelou prevenciou pred mnohými ochoreniami. Chôdza v horskom prostredí patrí medzi príjemný a zdravý druh pohybu, ktorý navyše ponúka aj množstvo estetických zážitkov.
Ak máte deti, je samozrejmosťou, že aj ich berte so sebou. Zabezpečte im kvalitné oblečenie a topánky, na výber máte množstvo značiek detského odevu a obuvi – Adidas, Alpine pro, Columbia, Mayoral, Umbro, Lotto a iné. Pohyb na čerstvom vzduchu jednoznačne prispieva aj ich zdraviu.

— PR článok —
Foto: Dreamstime


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.