Bájne jednorožce. Magický zápisník pre dievčatá

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vedeli ste, že jednorožec je mystické a epické zviera, ktoré je vždy šťastné, veselé a nad vecou? Také môžu byť aj všetky dievčatá. Môžu sa naučiť byť ako on a stať sa epickou lady, ktorá sa má rada, je veselá a prechádza životom s takou eleganciou, ako to vedia len jednorožce.
No nechceli by ste mať doma pohoďáčku?

jednorožcePresne to ponúka novinka Môj epický zápisník. V krásnej ružovej nadchne všetky školáčky a pri listovaní budete počuť najmä „och, to je super“ alebo „waw, to je nádhera…pozri na tohto jednorožca“ 🙂
Nájdete tam veľa nápadov a myšlienok, ktorými sa môžete od svojho jednorožca inšpirovať. A tak sa stať úspešnejšou vo všetkom, čo robíte. Môžete si sem zapisovať svoje Želania, plány alebo zážitky.
Taktiež môžete dať tento zápisník svojim najlepším kamoškám, vytvoriť s nimi skupinu epických slečien a zdieľať svoje unicornové zážitky.

Love yourself like a unicorn. | Maj sa rada ako jednorožec.

V knižke je veľa miesta na poznámky, plno pestrofarebných ilustrácií a ďalšie čakajú na vyfarbenie. Kratučké textíky sú v slovenčine aj angličtine, takže si precvičíte aj cudzí jazyk.
Vzadu nájdete aj 2 unicorn samolepky na svoj smartfón.

  • Jednorožec je výnimočný svojím rohom. Čím si výnimočná ty?
  • Ži svoj život naplno.
  • Milujem prírodu rovnako ako jednorožce.
  • Nestresuj sa a buď šťastná.
  • Zostaň vždy nad vecou.

Jednorožce sú všade. Na posteľných obliečkach, kostýmy jednorožcov, potlače na tričku alebo hrnčeku, odznaky a tetovačky, plyšáky, nafukovacie matrace a la Jednorožec. Náhrdelník s príveskom jednorožca, torta v tvare jednorožca, sviečka.
A najnovšie aj v úžasnom ružovom zápisníku.
Jednoducho, jednorožce existujú 🙂

knihy pre detiPrečítajte si tiež
7 tipov na knihy pre deti.

Bájne jednorožce

jednorožceToto nádherné bájne stvorenie poznáme asi všetci. Ale viete, akú má mágiu? Kde má pôvod?
Zmienka o jednorožcoch pochádza už z roku 416 p.n.l. Istý grécky lekár vtedy navštívil perzský dvor a práve v Indii podľa jeho slov žije divoké zviera väčšie ako kôň, ktoré má biele telo, tmavočervenú hlavu a tmavomodré oči. Z čela mu vyrastá roh, ktorý je asi 45 centimetrov dlhý a hrá rôznymi farbami.
Jednorožec je považovaný za kombináciu divokého indického somára, nosorožca a ľahkonohej tibetskej antilopy.

Jednorožec bol cenený najmä kvôli svojmu rohu, pretože v pomletej forme slúžil ako protijed proti všetkým známym jedom. Pravdepodobne však išlo len o mýtus, všakže, pretože dnes už vieme, že rohy jednorožcov, ktoré sa nachádzali v pokladniciach chrámov alebo vladárov, boli väčšinou slonovinové kly mrožov, ktorých označovali za morské jednorožce.

Každopádne, jednorožec je odjakživa starodávny symbol čistoty a ochrany. V modernom ponímaní znázorňuje tiež silu, múdrosť a večný život. V praktickej rovine symbol jednorožca zvyšuje sexuálnu príťažlivosť a má tiež liečivé schopnosti.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.